اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022

مهمترین عوامل ترکیدن لوله چه عواملی هستند؟

شکستن لوله ها یکی از شایع ترین مشکلات لوله کشی در خانه و لوله کشی های شهری است. چند چیز می‌تواند منجر به شکستن لوله‌ها شود، که یکی از آنها یخبندان است.

امروز شهرها پرجمعیت شده اند، اما سیستم های لوله کشی همان سیستم های قدیمی هستند. در داخل خانه نیز شکستن لوله بدترین اتفاقی است که می تواند برای لوله‌کشی شما بیفتد و به شما هزینه زیادی تحمیل کند.

شکستن لوله ها
اگر لوله موجود در سقف یا کف خانه شکسته شود قبل از اینکه متوجه شوید در اندک زمانی موجب برآمدگی و جریان یافتن آب می شود.
خسارت بالقوه ناشی از هدر رفتن آب در لوله های شکسته شده در خانه شما می‌تواند به اندازه ۴۰۰ لیتر در ساعت باشد، که با این مقدار می توان دو بار حمام کامل انجام داد. این به این معناست که اگر در روزی که شما خانه نباشید، لوله شکسته شود مقدار ۹۶۰۰ لیتر یا به اندازه ۴۸ حمام کامل آب هدر رفته است. اگر به مدت یک هفته سفر رفته باشید، این مقدار آب به ۴۷۲۰۰ لیتر آب می رسد که معادل ۳۳۶ حمام کامل در خانه شماست. این یک دلیل مهم است که باید شیر حفاظت در خانه داشته باشیم، تا آسیب ناشی از شکستن لوله اضطراری را حل کنیم.

    اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022-abtinsazehmodern-ir

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022

مهمترین علت ترکیدگی لوله در منزل شما کاهش دما تا حد انجماد و لوله کشی های بدون محافظ است. این حالت معمولا زمانی رخ می دهد که خانه شما سیستم گرمایش درستی ندارد. وقتی آب یخ می زند انبساط پیدا می‌کند و لوله ترکیده می‌شود. یخ از داخل به لوله فشار می آورد و آن را منهدم میکند. گاهی اوقات این اتفاق ممکن است در اتصالات ضعیف تر و گاهی اوقات در وسط لوله بیفتد.
چون بسیاری از لوله کشی منزل در کف ساختمان یا سقف یا دیوار هاست آسیب ناشی از آن می‌تواند به ساختمان صدمه بزند .

یک راه بسیار معقول در این مورد این است که اگر خانه یا ویلایی دارید که همیشه در آن ساکن نیستید آن را برای چنین خسارت‌هایی بیمه کنید. شرکت های هستند که با مبالغی کم خانه‌ها را در قبال آسیب های اینچنینی بیمه می‌کنند.

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022-abtinsazehmodern-ir

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022

پیشگیری از شکستن لوله ها
شکستن لوله ها می تواند بسیار مخرب باشد. بنابراین شما باید هر کاری را که احتمال شکستن لوله را به حداقل می‌رساند در خانه انجام دهید. پیشگیری از حادثه بهترین کار است.

از محل کنتور خود و شیرهای فلکه اطلاع حاصل کنید. اطمینان کسب کنید که شیرهای بیرونی و لوله کشی هایی که خارج از خانه هستند، عایق شده اند. اگر این طور نیست می‌توانید از عایقهای حرارتی مانند پشم شیشه یا پتو یا فوم برای گرم کردن لوله ها در فصل سرما استفاده کنید. شیرهای معیوب و اتصالات پوسیده را تعویض کنید. مناطقی از خانه که در آنها حرارت وجود ندارد مانند زیر زمین و گاراژ ها را بازرسی کرده و لوله های آنها را عایق نمایید. در این قسمت ها حتما باید از لوله های با کیفیت بالا استفاده شود. لوله هایی که در بیرون از ساختمان در زیر خاک قرار داده می شوند باید به اندازه کافی در عمق قرار گیرند.
مخزن آب سرد که در بعضی ساختمان ها استفاده می شود، اغلب فراموش می شود و می تواند علت اصلی شکستن لوله ها باشد. بهتر است دمای لوله ها در ۱۲ درجه سانتیگراد حفظ شود. این کار سیستم لوله کشی را به اندازه‌ای گرم نگه می دارد که لوله ها دچار شکستگی نشوند.
شیر هایی که چکه می کنند و نشتی دارند را تعویض کنید. بسیاری از شکستگی ها به علت نشتی اتفاق می افتد.
دقت داشته باشید که سیستم گرمایشی مرکزی آن به طور مرتب سرویس شده باشد.
سیستم گرمایشی مرکزی موجب می شود که هوای گرم در اطراف خانه گردش کند و لوله ها را گرم کند و خطر شکستن آنها را کاهش بدهد.
اگر برای مدت زمانی در فصل سرما خانه نیستید، فلکه آب را ببندید، آنگاه شیرهای آب را باز کنید و سیستم لوله ها را از آب تخلیه کنید. این کار بسیار مهم است. اگر سیستم گرمایشی خانه شما بدون آب کار می کند آن را برای مدتی روشن بگذارید. از همه مهمتر اینکه اگر فردی را دارید که هر چند وقت یکبار خانه تان را بررسی بکند خیلی خوب است. تا آنجا که می‌توانید این کارها را انجام دهید تا از شکستن لوله ها پیشگیری کنید. گاهی اوقات با وجود همه اقدامات پیشگیرانه لوله ها شکستگی پیدا خواهند کرد که در این صورت باید هرچه زودتر در مورد آنها اقداماتی انجام بدهید و با متخصصین تماس بگیرید.

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022-abtinsazehmodern-ir

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022

اگر در مورد اقدامات پیشگیرانه لازم توانایی انجام ندارید، بهتر است با یک لوله کش خوب تماس بگیرید، تا این کار را برای شما انجام دهد. به یاد داشته باشید که هزینه تعمیر لوله ترکیده می تواند چندین برابر باشد. بنابراین با این هزینه در طولانی مدت صرفه جویی کنید.

در هنگام شکستن لوله چه کار کنیم؟

حتی اگر تمام اقدامات پیشگیری را انجام داده باشید ممکن است لوله ها بشکند اگر سریع عمل کنید می‌توانید از وقوع آسیب های جدی جلوگیری کنید.
به دنبال لکه های خیس روی دیوارها سقف ها و کف اتاقها باشید. اگر فشار آب کم شد یا صداهای غیر معمول از لوله ها شنیده شد و یا حتی در برق کشی ساختمان اشکالاتی ایجاد شد میتواند نشانه ای از شکستن لوله ها باشد.

اگر مشکوک هستید که نشتی آب دارید فلکه آب را ببندید، شیر ها را باز کنید تا در هیچ لوله ای آب باقی نماند از وسایل الکترونیکی استفاده نکنید. از سوئیچ ها و کنتور برق فاصله بگیرید آب می‌تواند به راحتی رسانا‌ی جریان برق شود.

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022-abtinsazehmodern-ir

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022

به محض اینکه توانستید آب اضافی را خارج کنید تا آسیب کمتری ایجاد کند. حتی اگر ساختمان را بیمه کرده باشید شرکت‌های بیمه همه چیز را پوشش نمی دهند.
اگر شکستگی لوله های آب در داخل خانه نیستند و در خیابان هستند سریع با شرکت آب تماس بگیرید تا خطر ایجاد نشود.

در نهایت با متخصصین تاسیسات تماس بگیرید آنها لوله های شکسته را جدا میکنند و لوله های جدید کار می گذارند.

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدن لوله 09126533022

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *