تخلیه چاه 09126533022 - abtinsazehmodern-ir

تخلیه چاه 09126533022

تخلیه چاه 09126533022

با سلام به تک تک همراهان همیشگی وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن.  در این بخش قصد داریم تا اطلاعاتی درباره تخلیه چاه خدمت شما ارائه دهیم.

جدیدترین روش های تخلیه چاه

همه خانه دارها ممکن است با پر شدن چاه فاضلاب خانگی رو به رو شده باشند. در این زمان باید با شرکت های تخلیه چاه تماس بگیرید تا به کمک شما بیایند. اما امروزه فرایند تخلیه چاه با آنچه که در قدیم دیده اید بسیار تفاوت کرده است. امروزه روش هایی جایگزین روش های قبلی شده اند که سرعت و کارایی بالاتری دارند. در این نوشتار جدیدترین روش های تخلیه چاه را بررسی می کنیم.

روش تشخیص زمان تخلیه چاه

برای اینکه دچار اشتباه نشویم باید ابتدا بدانیم که چاه پر شده است یا مشکل دیگری در کار است. گرفتگی لوله ها مشکل رایجی است که ممکن است با پر شدن چاه اشتباه گرفته شود. اگر علایم بوی شدید از کف شوی ها یا مرطوب شدن فرش روی دهانه چاه و یا پس زدن آب یا حتی مشاهده حشرات و کرم ها در محل دهانه چاه را مشاهده کردید احتمال پر شدن چاه وجود دارد. در غیر این صورت ابتدا سعی کنید گرفتگی را برطرف کنید.

تخلیه چاه 09126533022 - abtinsazehmodern-ir

تخلیه چاه مکانیزه

امروزه تخلیه چاه مکانیزه جای روش های سنتی را گرفته است. همه شرکت های تخلیه چاه از روش های مکانیزه جهت تخلیه چاه استفاده می کنند. البته برخی شرکت ها نیز روش های نیمه مکانیزه را انجام می دهند.

روش مکانیزه یعنی اینکه نیروی انسانی در تخلیه چاه کار مستقیم انجام نمی دهد و فقط کاربری وسایل و ابزار پیشرفته تخلیه چاه را انجام می دهد. دستگاه های با قدرت بالا و جدیدی در انجام خدمات تخلیه چاه به کار رفته می شوند.

برای انجام تخلیه چاه به روش های مکانیزه به ابزار و ماشین و ادوات مکانیزه نیاز هست. یک تانکر با ظرفیت حدود ۱۰ هزار لیتر نیاز هست تا محتویات چاه را در خود جای دهد. پمپی که وظیفه کشیدن چاه را دارد، پمپ مکنده نام دارد که به آن پمپ ساکشن نیز می گویند. یک پمپ دیگر هم در کار تخلیه چاه مورد استفاده قرار می گیرد که پمپ لجن کش است. ابزارهای فرعی دیگری نیز در این کار مورد نیاز است که شرکت های تخلیه چاه به همراه خود دارند.

مهمترین عنصری که در کار تخلیه چاه نیاز هست، علاوه بر این امکانات مکانیزه، کارگران ماهری است که به کار تخلیه چاه مسلط باشند.

تخلیه چاه 09126533022 - abtinsazehmodern-ir

روش مکانیزه با پمپ مکنده

یکی از بهترین روش های تخلیه چاه استفاده از پمپ های تخلیه چاه است. در این روش در داخل چاه شروع به پمپ زدن می کنند. به پمپ های مکنده پمپ ساکشن نیز می گویند.

این پمپ ها قدرت بالایی دارند و با سرعت بالایی کار تخلیه چاه را انجام می دهند. این پمپ ها محتویات فاضلاب را مکیده و درون تانکرهای با ظرفیت بالا سرازیر می کنند.

شلنگ مورد استفاده برای تخلیه چاه یک شلنگ با قطر بالاست که ویژگی های خاصی دارد و باید از استحکام بالایی برخوردار باشد. این شلنگ حتما باید تحمل فشار بالایی داشته باشد تا در حین کار دچار اسیب نشود. یک سر این شلنگ را تا حد معینی به داخل چاه هدایت می کنند و سر دیگر آن به پمپ متصل است.

با ایجاد فشار شدید اگر گرفتگی نیز در چاه وجود داشته باشد باز می شود. پمپ ها فاضلاب را به تانکر های با حجم بالا منتقل می کنند. پمپ های مکنده مورد استفاده در این روش قدرت مکندگی بالایی دارند.

کاربری که کار تخلیه گاه را انجام می دهد باید دقت داشته باشد که شلنگ تخلیه به ته چاه نچسبد و در فضایی آزاد امکان کشش برایش فراهم باشد.

تخلیه چاه 09126533022 - abtinsazehmodern-ir

پمپ مکنده نصب شده روی تانکر تخلیه چاه

این روش سرعت بالایی دارد و به علت اینکه پمپ روی خود ماشین نصب می شود احتیاجی به استفاده از پمپ مجزایی نیست. نیروی محرکه مورد نیاز پمپ از ماشین تامین می شود و هرچه قدرت خاور بیشتر باشد می تان از پمپ قویتری استفاده کرد.

 

تخلیه چاه با استفاده از پمپ دنده ای

پمپ دنده ای از جمله پمپ هایی است که در تخلیه چاه استفاده می شود. این پمپ ها قدرت بالایی دارند. یکی از ابزارهای جدید تخلیه چاه پمپ دنده ای است.

پمپ دنده ای با هر مرتبه عوض شدن دنده ها، مقداری پمپ مایع را صورت می دهد. پمپ دنده ای دو نوع اصلی داخلی و خارجی دارد.

 

پمپ دنده ای داخلی

عملکرد پمپ دنده ای داخلی به این نحو است که ابتدا مایع وارد پمپ می شود و سپس پمپ می شود. این نوع پمپ ها کاربردهای فراوانی دارند که یکی از آن ها تخلیه چاه است. از این پمپ ها در پمپاژ روغن ها، سوخت ها، روانکارها، رزین و پلیمر، حلال ها، پلی اورتان و… استفاده می شود. این پمپ ها سیالاتی با ویسکوزیته پایین و سیلاتی با ویسکوزیته بالا را می توانند پمپ کنند. حتی از این پمپ ها در پمپاژ اسفالت نیز استفاده می شود. اجزای داخلی این پمپ ها تحمل دمایی بالایی دارند و می توانند سیالات داغ را پمپاژ کنند.

در این نوع پمپ ها دو عضو محرک دارد و فرسایش دستگاه کم است و همچنین تعمیر و نگهداری سختی نیاز ندارد. هانطور که گفته شد برای سیال هایی که ویسکوزیته بالا دارند نیز مناسب است. خروجی آن ها یکنواخت است و نوسان بالایی ندارد.

تخلیه چاه 09126533022 - abtinsazehmodern-ir

پمپ دنده ای خارجی

این نوع پمپ ها به دو صورت یک یا دو محوره با چرخ دنده های ساده یا مارپیچ تولید می شوند. از نوع مارپیچ زمانی که ظرفیت بالاتر و جریان آرامتری نیاز داشته باشیم استفاده می شود. پمپ دنده ای خارجی سرعت عملکرد بالایی دارد و فشار بالایی ایجاد می کند. همچنین این دستگاه صدای زیادی ایجاد نمی کند.

 

استفاده از پمپ های لجن کش و کف کش

از پمپ لجن کش در مواردی استفاده می شود که بخواهید لجن و لای داخل چاه را بیرون بکشیم و تخلیه کنیم. پمپ های کف کش نیز لجن های چاه را تخلیه می کنند. این پمپ ها مدت زمان پر شدن بعدی چاه را به تعویق می اندازند و مشتری می تواند تا مدت ها خیالش از پر شدن مجدد چاه راحت باشد.

استفاده از رو های جدید و دستگاه های جدید تا حدود زیادی توانسته اند فرایند تخلیه چاه را سرعت ببخشند و راحت تر کنند. نکته ای که در پایان وجود دارد این است که استفاده از هر کدام از این پمپ ها نیاز به تخصص و تجربه دارد. سعی کنید از متخصصینی برای تخلیه چاه استفاده کنید که اطمینان به مهارت آن ها دارید.

تخلیه چاه 09126533022

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *