ترکیدگی لوله و تشخیص نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب09127527087 همت

ترکیدگی لوله و تشخیص نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب 09126533022

ترکیدگی لوله و تشخیص نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب09126533022 همت

در شرایط کنونی آشنایی با روش های نشت یابی ترکیدگی لوله بسیار ضروری می باشد ، در این بخش دو روش نوین نشت یابی بررسی شده است :

ترموگرافی یا گرما نگاری     Thermography

بعضی از نشت‌ها را می‌توان به کمک تشخیص دمای مجاور لوله در خاک تشخیص داد . ترموگرافی مادون قرمز برای آشکار کردن نشت سیال وقتی که دمای مجاور لوله افزایش و یا کاهش می‌یابد مورد استفاده قرار می‌گیرد و قادر به پوشش چند مایل و چند صد مایل در هر روز می‌باشد . این روش را می‌توان توسط ماشین‌های سنگین و هلیکوپتر و یا با سیستم‌های سبکتر حتی دستی انجام داد . روش کار بدین صورت است که اسکنرهای مادون قرمز دمای بالای خاک را اندازه‌گیری می‌کند و از تغییرات دمایی خاک با دیگر قسمت ها می‌توان به وجود یا عدم وجود نشتی در سستم پی برد. پیشرفت‌های اخیر در زمینه‌های گسترده‌تر استفاده از این روش را بیشتر عملی نموده است . لازم به توضیح است که این روش در برابر
تصویر ترموگرافی از یک نشتی در لوله مکان نشتی
تفاوت رنگ نشان دهنده تفاوت دما به واسطه نشتی
شرایط محیطی نظیر باران عملکرد مناسبی از خود نشان نمی‌هد و استفاده از آن هزینه‌بر می‌باشد .

ترکیدگی لوله و تشخیص نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب09127527087 همت

رادار نافذ زمینی  Ground Penetration Radar

در روش GPR پالس‌های موج الکترومغناطیسی از یک آنتن به داخل زمین فرستاده می‌شود . این پالس‌ها داخل زمین منتشر شده و بازتاب آنها توسط آنتن‌های گیرنده قبل از نشت یابی گرفته می‌شود . به طور کلی یک ماده که در زیر خاک سخت باشد یک سیگنال قویتر خواهد فرستاد . تجهیزات آب ، برق ، بخار و تونل‌ها و دیگر اشیاء مدفون شده را می‌توان بدین روش پیدا کرد . فاصله واحد GPR از شیء خاک شده ، به وسیله زمان انتشار پالس در خاک و دریافت آن توسط گیرنده مشخص می‌شود . زمانی که از این ابزار جهت نشت یابی استفاده می‌شود آنتن به صورت عمود بر لوله در خاک فرو می‌رود و در نتیجه زمان رفت و برگشت موج کم می‌شود . وقتی که محل تقریبی لوله مشخص نباشد یک شبکه بر روی سطح زمین قرار داده می‌شود تا پوشش کل آن منطقه را تضمین کند . مزیت این روش آنست که می‌تواند حتی محل لوله‌های غیر فلزی را به خوبی لوله‌های فلزی تشخیص دهد .

تشخیص ترکیدگی و نشت لوله با دستگاه 09126533022

ترکیدگی لوله و تشخیص نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب09127527087 همت

شرکت آبتین سازه مدرن  

 

09126533022

09127527087

 

همکاران ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *