تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب خیابان پیچک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب خیابان پیچک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در این قسمت از وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن ، شما را با تست فشار لوله های آب و فاضلاب آشنا می سازیم. انجام تست فشار توسط متخصصین نشت یاب و ترکیدگی لوله و به منظور جلوگیری از ترکیدگی و نم و نشت صورت می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید :

تست فشار روی خط لوله خوابیده شامل تمام اتصالات و دستگاه‌های کنترل مناسب برای فشار تخمینی انجام می‌شود. در صورتی که این اتصالات یا دستگاه‌ها نتوانند فشار تست را تحمل کنند باید با قرار دادن دیسک‌های شناسایی جدا شوند.

تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب خیابان پیچک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern_ir

در هر صورت باید در نظر گرفت که فشارها و دماهای بالا و نیز مدت زمان‌های طولانی می‌توانند به لوله‌های پلی اتیلن در طول تست آسیب بزنند.

استاندارد UNI 11149:2005 یک روش تست را پیشنهاد می‌کند (بر اساس آیین نامه DM 12.12.1985) که رفتار ویسکوالاستیک پلی اتیلن را در نظر می‌گیرد. این تست تغییر حجمی که در داخل خط لوله به علت تغییرات فشار اعمالی رخ می‌دهد را ارزیابی می‌کند.

طول مقطع خط لوله جهت آزمایش نمی‌تواند بیشتر از ۸۰۰ متر باشد. انتهای مقطع باید با فلنج‌های خالی یا کلاهک‌های جوش شده بسته شده باشند. قرار دادن دستگاه‌های تخلیه در نقاط مرتفع خط لوله جهت فراهم کردن امکان خروج هوای باقیمانده ضروری است. نقطه پمپاژ آب باید در پایین‌ترین نقطه خط لوله قرار بگیرد. در این نقطه باید تجهیزات زیر نصب شوند:

  • یک فشارسنج
  • یک ثبت کننده پارامتر فشار و زمان
  • یک حجم سنج

خط لوله باید محکم باشد تا از حرکت لوله‌های تحت فشار جلوگیری شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که تقریباً در تمام پوشش ترانشه، اتصالات تکی برای بازرسی بیشتر آشکار باشند. این کار امکان یکنواخت کردن دمای لوله را فراهم کرده و از تغییرات ناگهانی در دما در طول ساعات مختلف روز و شب جلوگیری می‌کند و دقت بالایی را در محاسبه‌ی مقدار آب اضافه شده در طول چرخه‌ی آزمایش فراهم می‌کند.

تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب خیابان پیچک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern_ir

تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب خیابان پیچک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

با پاسخگویی 24 ساعته 

09126533022

 09127527087

سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *