تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه در دادمان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه در دادمان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

با سلام خدمت طرفداران وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن

در قسمت قبلی توضیحاتی در ارتباط با شیب لوله های آب و ساختمان و نحوه ی نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله ذکر شد. در این قسمت توضیحات دیگری را در ارتباط با شیب لازم لوله کشی توالت فرنگی ، الزامات و نکات مربوطه شرح می دهیم. به خاطر داشته باشید که عدم رعایت الزامات لازم در شیب لوله کشی ، موجب نشت و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب خواهد شد.

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه در دادمان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

الزامات شیب لوله کشی و نشت یابی

لوله فاضلاب توالت ایرانی به یک سیفون متصل می شود . سیفون همواره مقداری آب را در خود نگه می دارد تا ارتباط فضای داخلی لوله فاضلاب و چاه را با فضای داخلی ساختمان از بین ببرد. در ضمن سیفون باعث می شود تا جامدات فاضلاب راحت تر تخلیه شوند.

لوله توالت فرنگی ولی به سیفون ختم نمی شود چرا که خود توالت های فرنگی به شکلی ساخته می شوند که در دل خود یک سیفون دارند.

در نتیجه شیب لوله در توالت ایرانی تا مرحله سیفون با همان 1 تا 3 درصد و یا دو درصد اعمال می شود و خود سیفون باید به صورت صاف تعبیه شود تا میزان دقیق آب مورد نیاز را بتواند در خود جای دهد.

توالت فرنگی به دلیل اینکه در کف ساختمان که صاف است تعبیه می شود از این قاعده استثنا است. سیفون نهایتا صاف است و سر ریز توالت به دو زانو 45 درجه ختم می شود که دارای شیب دو درصد هستند اما توالت ایرانی باید در اجرا دقت شود که سیفون تحت تاثیر شیب زیاد قرار نگیرد . در غیر اینصورت ساختار خود را از دست خواهد داد.

در نتیجه برای لوله کشی فاضلاب ساختمان باید بصورت کلی بین 1 تا 3 درجه شیب در همه مسیر لوله رعایت شود و آب باید بتواند با ضریب 0.7 درصد در مسیر حرکت داشته باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه در دادمان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه در دادمان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *