تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب اتوبان حکیم ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب اتوبان حکیم ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

برای تشخیص ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب و نشت یابی ، متخصصان نشت یاب و ترکیدگی لوله ها باید با آشغالگیر ، حوض های دانه گیری و مفاهیمی از این دست آشنا باشد . در این قسمت مفاهیمی نه چندان مشکل در ارتباط با این موضوع ، خدمت شما عزیزان ارائه می شود. با ما همراه باشید…

شناسايي ؛ آشغال خرد کن عبارت از وسيله ايست که براي انجام مقاصد زير در ابتداي تصفيه خانه و بعد از آشغالگير ميله اي دهانه فراخ نصب ميکنند :
الف) رفع مشکلات ناشي از دفع مواد شناور جمع آوري شده .
ب) حفظ وضع ظاهري تصفيه خانه در محل آشغالگير .
ج) جلوگيري از ايجاد بو و رشد و نمو مگس در محل آشغالگير .
انواع آشغال خردکن و طرز کار آنها دو روش مختلف براي خرد کردن مواد جامد شناور و غيرشناور وجود دارد . يکي آنکه دستگاه به طور مرتب و در تمام مدت شبانه روز کار ميکند ، دوم اينکه بطور متناوب و برحسب مقدار آشغال ورودي بکار افتاده و مواد را خرد ميکند . 

نوع دوم که در آلمان ساخته ميشود ، از ميله هاي نيم دايره اي شکل و يک آشغال روب و بالاخره دستگاه خرد کننده تشکيل شده است . مواد شناور که به تدريج روي ميله ها جمع ميشود سبب بالا آمدن سطح فاضلاب در بالا دست وايجاد اختلاف ارتفاعي در دو سمت ميله ها ميگردد .

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب اتوبان حکیم ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

 

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب اتوبان حکیم ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir
هرگاه اين اختلاف از حد معيني بيشتر شد آشغال روب بکار افتاده و مواد را به سمت دستگاه خرد کننده که جنب کانال اصلي است هدايت ميکند .
حوض هاي دانه گيري :
▪ تعريف دانه : تمام مواد جامد دانه اي ، اعم از شن ، ماسه ، نرمه خاک ، خاکستر و مواد ريز معدني ديگر و يا هسته ميوه جات و دانه هاي نباتي و بالاخره هر نوع مواد دانه اي اعم از معدني و يا آلي ، در مبحث فاضلاب « دانه » اطلاق ميشود مشروط بر آنکه داراي صفات زير باشد
الف) در جريان تصفيه تجزيه و فاسد نشود.
ب) سرعت ته نشيني آن بيش از سرعت ته نشيني مواد جامد فاسد شدني از جنس آلي باشد .
▪ شناسائي : حوضهاي دانه گيري را براي انجام مقاصد زير بنا مي کنند :
الف) حفاظت وسايل مکانيکي در مقابل سايش
ب) کاهش در گرفتگي لوله ها که در اثر ته نشيني مواد دانه اي بويژه در تغيير جهت جريان حادث ميگردد . ج) سهولت در تميز کردن حوضهاي ته نشيني و مخازن هاضم .
در تصفيه خانه ها معمولاً اگر از آشغالگير استفاده شود ، حوض دانه گيري را بعد از آن بنا ميکنند تا از ورود مواد شناور نظير پارچه و کاغذ بداخل حوض دانه گيري جلوگيري بعمل آيد . زيرا وجود اين مواد سبب بروز اشکالاتي در کار دانه روبهاي مکانيکي ميگردد .

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب اتوبان حکیم ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *