تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب قلهک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب قلهک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

یکی از حائز اهمیت ترین مسائل در شبکه های آبرسانی، مسئله نشت و تلفات آب در شبکه می باشد. در حال حاضر نشت تا حدی در تمام سیستم های توزیع آب وجود دارد. از جمله نتایج نشت آب، نیاز به منابع اضافی تامین آب با کیفیت مناسب، افزایش هزینه های تولید، تصفیه، انتقال و توزیع آب ، ورود آلودگی به شبکه و … می باشد. بدین لحاظ موضوع آب بحساب نیامده در شبکه های آب از اهمیت والایی برخوردار است.

به منظور شناسایی پارامترهای نشت در یک خط لوله تحت فشار، ابتدا با بستن شیر پایین دست، جریان گذرا ایجاد می شود. سپس نوسانات فشار تعیین و ثبت می گردند جهت تحلیل جریان یک مدل عددی بر پایه روش خطوط مشخصه توسعه داده می شود. مدل نشت یابی درتحقیقات میدانی و دانشگاهی  به این شرح است که در ابتدا به ازای مقادیر مختلف اندازه مساحت نشت و موقعیت های مختلف نشت در طول خط لوله، نوسانات فشار در انتهای خط لوله با استفاده از مدل عددی تعیین می شوند.

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب قلهک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

مقادیر نوسانات فشار به همراه پارامترهای نشت نظیر آن به عنوان داده های آموزشی به یک شبکه عصبی مصنوعی معرفی شده و پس از چندین مرتبه آموزش شبکه با ساختار های متفاوت، بهترین شبکه انتخاب می شود و به عنوان ابزاری برای شناسایی نشت های واقعی در زمان بهره برداری لوله مورد استفاده قرار می گیرد شبکه های عصبی مصنوع به دلیل توانای تقریب توابع پیچیده می توانند ارتباط میان ورودی ها و خروجی های نظیر را تعیین نموده و با استفاده از قابلیت تعمیم دهی، در شرایطی که به آن ها معرفی نشده نیز، عملکرد مناسبی از خود نشان دهند. کاربرد این شبکه ها در حل مسئله نشت یابی در خطوط لوله بیشتر از این حیث اهمیت دارد که در زمانی که لوله در دست بهره برداری است دیگر نیازی به شبیه سازی عددی آن مانند سایر روشهای نشت یابی بر پایه مسئله معکوس نیست نتایج بررسی ها نشان می دهد که استفاده از شبکه عصبی مصنوعی، ساده و کم هزینه است علاوه بر آنکه از دقت مناسبی برخوردار می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب قلهک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب قلهک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *