تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022- abtinsazehmodern-ir

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022

بحران پیش روی تمامی کشورها بحران آب خواهد بود. این بحران معضلی است که گریبانگیر نسل آینده و چه بسا خود ما هم خواهد شد. بنابراین باید از هدر رفت آب جلوگیری کرد. پیدا کردن مجل نشت لوله های آب و فاضلاب یکی از اقدامات لازم برای جلوگیری از هدر رفت آب است که خود شامل اقدامات گسترده ای می باشد.

چک کردن منبع آب برای نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران :

خوب است بدانید که منبع آب، در بردارنده ناخالصی های شیمیایی است که این ناخالصی ها ناشی از آلودگی هوا، آلودگی خاک یا مواد آلاینده ناشی از فعالیت های انسانی است. نحوه تخلیه این مواد به صورت فضولات جامد و مایع به محیط است.

آلاینده های شیمیایی جریان یافته شامل حلال های شوینده، سیانید، فلزات سنگین، اسیدهای آلی و معدنی، مواد ازته، مواد سفید کننده، رنگ ها، رنگدانه ها، سولفیدها، آمونیاک، مواد سمی و انواع گوناگون ترکیبات آلی کشنده موجودات زنده می باشد.

از مضرات آلاینده های شیمیایی می توان به این موارد اشاره کرد که نه تنها می توانند بطور مستقیم بر سلامت انسان آسیب برسانند، بلکه از راه تجمع در آبزیان بطور غیرمستقیم هم می توانند بر انسان اثر کنند، نظیر ماهی که برای تغذیه انسان مورد استفاده قرار می گیرد. بنابر این اگر این آلاینده ها به خارج از لوله های آب و فاضلاب نفوذ پیدا کنند مضرات جبران ناپذیری به محیط وارد می کنند.

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022

پزشکان می گویند که آلاینده های شیمیایی موجود در آب ممکن است باعث بروز آسیب های سمی حاد یا مزمن درانسان شوند. تعدادی از آلاینده ها حتی در پایین ممکن است سلامت انسان را تحت تاثیر قرار دهند، و در دراز مدت باعث بروز ضایعات پاتولوژیکی در انسان و یا حیوانات شود.

  تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022- abtinsazehmodern-ir

سختی آب و تشخیص ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب:

آیا می دانید سختی آب چیست؟ سختی آب یعنی خراب شدن صابون درآب است. در دوران مدرسه هم یاد گرفته ایم که اگر مقدار زیادی آب لازم باشد تا صابون کف کند مصرف کننده آب، آن را سخت می گویند.

سختی آب شامل املاح خاصی است که در آب وجود دارد. املاح بارز موجود در آب شامل کاتیون های کلسیم، منیزیم، استرانسیم، آهن، آلومینوم، منگنز و مس و آنیون های بیکربنات، کربنات کلرور، سولفات، سیلیکات و نیترات به صورت محلول در آب هستند.

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022

علت سختی آب وجود ترکیباتی همچون بی کربنات کلسیم، بیکربنات منیزیم، سولفات کلسیم و سولفات منیزیم می باشد. سختی آب در دو نوع سختی دائم و سختی موقت می باشد. برخی سختی را به سختی کربناتی (موقتی) و سختی غیرکربناتی (دائمی) دسته بندی می کنند. اگر می خواهید سختی آب را تشخیص دهید کافیست بدانید که سختی موقت دراثرجوشاندن آب ته نشین شده و جرم داخل ظروف را تشکیل می دهد. از نظر علمی جوشاندن آب به مدت چند دقیقه موجب تجزیه شدن بی کربنات کلسیم و منیزیم و خارج شدن CO2  و رسوب کربنات های کلسیم و سدیم می شود. این آزمایشات در رشته ی شیمی انجام می شود که این امر خود بیانگر ارتباط رشته ی تاسیسات ساختمانی با دیگر علوم و فنون است. به طوریکه این رشته با اغلب رشته های فنی تنیده شده اند. توجه کنید که سختی مربوط به سولفات ها، نیترات های کلسیم، منیزیم و… به خاطر رساندن حرارت رسوب نمی دهند.

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022- abtinsazehmodern-ir

قدرت فاضلاب و تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران :

قدرت فاضلاب به این معنی است که هر چقدر مواد زائد موجود در فاضلاب بیشتر باشد، قدرت آلایندگی فاضلاب یا شدت آلودگی آن بیشتر می شود.

BOD   : با استفاده از اندازه گیری مقدار اکسیژن مورد نیاز، غلظت مواد آلی موجود در فاضلاب که قابل اکسیداسیون باکتریایی است. مقدار BOD معمولا براساس پنج روز درحرارت 20 درجه سانتی گراد بیان می گردد. این مقدارهمان اکسیژن مصرف شده در طول اکسیداسیون فاضلاب، در زمان پنج روز و حرارت 20 درجه است.

COD  :مقدار اکسیژن متناسب برای تجزیه و تثبیت شیمیایی مواد آلی را اکسیژن مورد نیاز تجزیه شیمیایی یا اصطلاحا COD می گویند که این معیار از طریق اکسیداسیون فاضلاب توسط محلول اسید دی کرمات، تقریبا تمام مواد آلی موجود در فاضلاب را به گاز کربنیک و آب، اکسیده می نماید

مواد جامد معلق : یکی دیگر از نشانگرهای کیفیت فاضلاب از نظر غلظت مواد می باشد این مواد ممکن است از 100 تا 500 میلی گرم در لیتر در فاضلاب متغیر است.

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022- abtinsazehmodern-ir

ارتباط  بهینه سازی آب و تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران :

بهینه سازی و یا بهسازی آب شامل روش های فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی یا ترکیبی از این روش ها است. متخصان این امر با در نظر گرفتن میزان مصرف و شرایط موجود، اغلب تصفیه آب را انجام می دهند. روش های به کار رفته برای بهینه سازی آب شامل روش های فیزیکی، جوشاندن، انبار کردن آب و … است که در ادامه توضیحاتی کامل را برایتان آورده ایم.

جوشاندن در سطح خانوار و گروه های محدود جمعیتی ، جوشاندن حدود 5 دقیقه آب علاوه بر ازبین بردن زیستوارک های بیماری زا سختی آب نیز تا میزان قابل توجهی کم می شود.
انبار کردن آب  برای جمعیت های کوچک و بزرگ قابل اجرا است. در این روش آب در منبع اصلی در مخازن طبیعی یا مصنوعی برای مدتی نگهداری می شود، جلوگیری ازآلودگی بعدی بایستی مورد توجه باشد. انبار کردن آب به مقدار قابل ملاحظه ای ناخالصی های معلق آب را کاهش می دهد.

معمولا در سطح وسیع تر از مصرف خانوار، یعنی اجتماعات کوچک و بزرگ درصورتی که منابع آب سطحی باشد پس از انبار کردن پالایش می شود. پالایش آب دومین مرحله بهینه سازی آب و در واقع مهم ترین مرحله است.

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022

پالایش آب آشامیدنی از طریق دو نوع پالایه یا صافی که یکی پالایه شنی کند و دیگری پالایه شنی تند یا مکانیکی است. با این کار فرایند تصفیه درمراحل بعدی آسان تر می شود. محققان می گویند که از منظر شیمیایی، در مدت ذخیره سازی آب ممکن است برخی تغییرات شیمیایی وبیوشیمیایی اتفاق بیافتد. بیکربنات ها تجزیه شده و تولید انیدریک کربنیک یا گازهای سمی نظیر آمونیاک، هیدروژن، سولفوره و انیدرید کربنیک از آب خارج می شوند. خوب است بدانید که مواد آلی موجود در آب خام در اثر فعالیت های میکروبی به کمک اکسیژن محلول در آب تثبیت می شوند که خود موجب می شود تا مواد آلی فساد پذیر، به مواد معدنی تبدیل شوند.

بنابر این اگر نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله در سطح وسیعی صورت نگیرد، در آینده ای نه چندان دور با مشکلات عدیده ای برای بهسازی و بهینه سازی منابع آب روبرو خواهیم بود که خود مستلزم صرف وقت، انرژی و هزینه های گزافی است.

شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی بدست آوردن آن گامی اساسی در جهت بهینه سازی مصرف آب است. سهم کمی از آب های موجود، برای مصارف بهداشتی و کشاورزی، قابل استفاده است. چرا که حدود نود و هفت درصد اقیانوس ها و دو درصد یخ های قطبی و یک درصد دریاچه ها و رودخانه و آب های زیرزمینی وجود دارد. آب ماده اساسی است که کاملا یکنواخت در سطح کره زمین پخش نشده است.

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022- abtinsazehmodern-ir

منابع آب و ارتباط آن با تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران :

در این قسمت می خواهیم منابع تامین آب را به شما یادآور شویم. با دانستن منابع تامین آب می توانیم محل ترکیدگی و نشت لوله ها را شناسایی کنیم . البته در این بخش مطالب یه صورت آکادمیک و علمی برای شما شرح داده است.

  • منابع سطحی
  • منابع زیرزمینی

منابع سطحی از منابع عمده در تامین آب برای انسان ها محسوب می‌ شود. این منابع حجم قابل توجهی را در اختیار محیط زیست قرار داده و معمولاً با احداث سد در بالادست محل مصرف، اقدامات اوّلیه جهت آبگیری و انتقال به تصفیه خانه انجام می‌گردد. این دست از منابع در معرض خطر آلودگی‌های مختلف، مانند آلودگی منابع سطحی به فاضلاب‌های شهری و صنعتی است. از طرفی تخلیه پساب‌های کشاورزی به دریاچه پشت سدها و افزایش ترکیبات ازت و فسفر در فاضلاب این گروه باعث رشد بی‌حد و حصر آلگها در پشت مخازن سد شده و این امر بر مشکلات ناشی از تصفیه اضافه می کند . توجه داشته باشید که اگر دریاچه پشت سدها دچار آلودگی‌های جلبکی گردد، با استفاده از ترکیبات سولفات مس به مقدار یک میلی گرم بر لیتر ، می‌توان مخازن را پاکسازی کرد.

فاضلاب حتما قبل از این که در مرحله نهایی به آبهای پذیرنده دفع شود، تصفیه شود تا بیماری های واگیردار ناشی از آلودگی های فاضلاب مهار و بهداشت عمومی تامین گردد. حفظ منابع آب، از طریق عدم آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی و در صورت امکان استفاده مجدد از بخش عظیمی از آب مصرف شده برای مصارف خاص نظیرفعالیت های کشاورزی و پرورش آبزیان و
حفظ محیط زیست نیز از دیگر الزامات اساسی برای دفع لوله های آب و فاضلاب است که باید توجهی ویژه به تشخیص ترکیدگی لوله ها داشته باشیم و توجه کنیم تا ترکیدگی لوله اتفاق نیافتد.

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022- abtinsazehmodern-ir

تصفیه فاضلاب و تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران :

خوب است بدانید که فاضلاب را به طرق گوناگونی تصفیه می کنند اما تصفیه زیست شناختی، از بقیه روش ها مرسوم تر است. مقصود از تصفیه فاضلاب شامل مواردی همچون تثبیت مواد آلی، تولید پساب قابل تخلیه در محیط و محافظت از محیط زیست، استفاده مجدد از آب و مواد جامد ناشی از تصفیه فاضلابمی باشد.
اگر بخواهیم روش های تصفیه آب و فاضلاب را با یکدیگر مقایسه کنیم در می یابیم که روش های
لجن فعال، لاگول هوادهی، صفحات چرخان بیولوژیکی، حوضچه های جلادهی و صافی چکنده از موارد اصلی است.

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022- abtinsazehmodern-ir

تکنیک آزمایش آب و تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران :

آزمایش آب و فاضلاب به روش های گوناگونی انجام می شود. متخصص تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با استفاده از دانش آزمایشات آب، می تواند روش های گوناگون را امتحان کرده و درصدد تشخیص مناسب برآیند. این دانش پیش زمینه ای برای تشخیص ترکیدگی لوله های آب است و کافیست تا برای کسب دانش و اطلاعات بیشتر تلاش و پشتکار بیشتری را به خرج داد.

آیا می دانید آزمایش تحلیلی چیست؟

هدف از آزمایش تحلیلی آب این است تا مواد متشکله اش که اطلاع از آن در رفع مشکلات تعیین و تشخیص شود. تصمیم در انتخاب نوع وسائل و روش تصفیه و تنظیم و کنترل هر یک از واحدهای تصفیه خانه در جریان تصفیه فاضلاب، تعیین مشخصات فاضلاب خروجی و مقایسه آن با مشخصات فاضلاب ورودی برای اطلاع از بازده تصفیه خانه با آزمایشات تحلیلی انجام می شود.

آزمایش تحلیلی فاضلاب:

آزمایشاتی که از فاضلاب انجام می شود شامل آزمایشهای فیزیکی ، مطالعات بهداشتی ، آزمایشهای شیمیایی و آزمایشهای زیستی است . محققان این علم مجموع تمام آزمایشهای معمول در کار فاضلاب را آزمایش تحلیلی فاضلاب نامگذاری می کنند.

آزمایش فیزیکی:

آیا می دانستید آزمایشات فیزیکی برای چه و چگونه انجام می شود؟ آزمایش های فیزیکی برای تعیین درجه حرارت ، رنگ ، بو برای تیرگی فاضلاب است . اطلاع از درجه حرارت از نظر بازده عملیات واحدها بسیار مهم است . رنگ فاضلاب در تشخیص ظاهری و فوری آن کمک می کند . همچنین فاضلاب تازه به رنگ خاکستری است ، رنگهای تیره و سیاه دلیلی بر کهنگی فاضلاب و همراه با تعفن است . بوی فاضلاب ناشی از ماندگی فاضلاب است ، اما باید توجه داشت که فاضلاب اصولا تیره است اما فاضلاب کهنه تیرگیش بیشتر است.

آزمایش شیمیایی:

آزمایش شیمیایی شامل تعیین خاصیت اسیدی و یا قلیایی، مواد متشکله، اکسیژن محلول و شدت آلودگی است.

آزمایش زیستی:

در فاضلاب انواع مختلف موجودات ریز ذره بینی که کوچکترین آنها از نوع ویروسی است پیدا می شود. پس از ویروس ها باید از باکتری ها یاد کرد که معمولاً با کمک میکروسکوپ های بسیار قوی مشاهده می شود. باکتریهای مضر موجود در فاضلاب ضدعفونی نشده ، موجب آلودگی منابع طبیعی آب گردیده و در صورت آشامیدن بر اثر وجود باکتریهای پاتوژنیک موجب بروز امراض مختلفی نظیر اسهال خونی می گردند.

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022- abtinsazehmodern-ir

لوله های آب و فاضلاب و تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران :

لوله های آب دارای انواع و اقسام بسیار متوعی هستند. اگر تمایل دارید که انواع لوله های آب و فاضلاب را بشناسید و با نحوه کارکرد آن ها آشنا شوید پیشنهاد می کنیم تا مطالب قبلی وب سایت ما را مطالعه فرمایید. برای تشخیص ترکیدگی هر کدام از انواع لوله ها متخصص نشت و تشخیص ترکیدگی لوله با استفاده از دستگاه های نشت یاب مدرن که هریک دارای عمق تشخیص متفاوتی هستند، اقدام به تشخیص می کند.

تکنیک ها و موارد یاد شده از الزامات و پایه های اساسی تشخیص ترکیدگی لوله آب هستند. علاوه بر موارد یاد شده آگاهی متخصص تشخیص ترکیدگی لوله مستلزم هستند تا پس از تشخیص دقیق محل نشت با تکنیک های متنوع الزامات مربوطه را انجام دهد.

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022- abtinsazehmodern-ir

تشخیص ترکیدگی لوله آب تهران 09126533022

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *