تشخیص ترکیدگی لوله_http://abtinsazehmodern.ir

تشخیص ترکیدگی لوله در انواع لوله ها – 09127527087

تشخیص ترکیدگی لوله در انواع لوله ها 09127527087

لوله های مورد استفاده در صنعت لوله کشی دارای جنس ها و کاربردهای متفاوت و مختلفی می باشد که آبتین سازه امروز به تعریف و تفصیل برخی از این لوله ها می پردازد. لازم به ذکر است برای تشخیص ترکیدگی لوله به شناخت جنس هر یک از این لوله ها وکاربرد آنها نیاز می باشد.

لوله های فولادی گالوانیزه شده

همانطور که از نام آن نیز مشخص است این لوله ها از جنس فولاد نرم می باشند. از این لوله ها برای سیستم های تهویه مطبوع استفاده می شود ولی گاها در تخلیه فاضلاب ها و لوازم بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شیوه ی ساخت این لوله ها به این صورت است که ورقه فولاد را با فشار از داخل قالب عبور می دهند و سوراخ و یا درز آن را جوش مي دهند و پس از آن  در جهت افزايش مقاومت این محصول در برابر زنگ زدگی و برخورد با اسیدها آن را مقاوم و گلوانیزه مي كنند. 

در مورد تشخیص ترکیدگی لوله احتمال نشتی در این نوع لوله ها بسیار کم است به دلیل اینکه در برابر اسید ها و زنگ زدگی ها روی اندود و یا گالوانیزه شده است و بسیار مقاوم می باشد. ولی امکان دارد که تحت تاثیر شرایط خاصی مانند برخورد با برخی از اسیدهایی که موجب صدمه به چدن می شوند مورد آسیب قرار بگیرد و نشتی و ترکیدگی در آن روی دهد.

تشخیص ترکیدگی لوله در انواع لوله ها – 09127527087
تشخیص ترکیدگی لوله_http://abtinsazehmodern.ir

لوله های آهنی گالوانیزه شده

این لوله ها نیز مانند لوله های فولادی گالوانیزه شده و در بحث تشخیص ترکیدگی لوله در برابر بسیاری از عوامل همچون زنگ زدگی مقاوم هستند با این تفاوت که این لوله ها از جنس آهن سفید به صورت نورد شده می باشند. شیوه ساخت این نوع لوله ها نیز به این صورت است که درز و یا سوراخ آن توسط دستگاه هاي درز جوش به هم جوش خورده مي شوند و پس از آن لوله را در فلز روي مذاب فرو مي برند به همین دلیل به این نوع لوله ها لوله هاي با درز نيز گفته می شود. اندازه این لوله ها عموماً 6 متر است که قطر آن تا 8 اینچ می باشد. قطر اين لوله ها معمولاً‌قطر اسمي است به این معنا که قطر آن بزرگ تر از قطر داخلي و كوچك تر از قطر خارجي می باشد. برای تشخیص این نوع لوله ها از لوله های فولادی گالوانیزه شده می توان اذعان داشت که رنگ آن تیره و خاکستری رنگ است و بسیار سبک می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله_http://abtinsazehmodern.ir

 

لوله های چدنی

همان طور که از اسم این لوله نیز مشخص است جنس اين لوله ها از چدن ريخته گري است و بر حسب نوع كاربرد آن ها انواع و مقدار آلياژ ، قطر آن، شكل لوله، طول لوله ،‌نوع اتصالات آن ها با هم متفاوت می باشد و  به طور معمول در سيستم لوله كشي فاضلاب و سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند.

تشخیص ترکیدگی لوله در انواع لوله ها – 09127527087
تشخیص ترکیدگی لوله_http://abtinsazehmodern.ir

 

لوله های پلاستیکی

این نوع لوله ها از انواع جنس های پلاستیک از جمله PVC، ABS، PP، PB و …. تهیه می‌ شود. این نوع لوله ها با اینکه نسبت به لوله های دیگر بسیار کم وزن است و جای کمتری را اشغال می‌ کند و همچنین امکان جمع شدن آن به دلیل فنری بودن آن ها نیز وجود دارد، اما با این حال در برابر سرما بسيار حساس و شكننده است، در برابر حرارت زياد فرم و استحكام خود را از دست مي دهند، مقاومت کمی دارد و… .

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله_http://abtinsazehmodern.ir

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *