تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب 09126533022 کلاهدوز

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب 09126533022

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب 09127527087 در شادمان

سوالی که فکر همه را درگیر کرده این است  که ساختمان های نوساز و لوله های پلاستیک چرا دچار ترکیدگی لوله می شوند؟

در واقع اکثر افرادی که در زمینه لوله کشی و تاسیسات فعالیت می کنند صلاحیت و دانش فنی مناسب را ندارند و همچنین در مورد نقاط ضعف و قوت لوله های پلاستیکی هم اطلاعات کار آمدی ندارند و مسبب این مشکلات می باشند . در ادامه نقاط ضعف هر کدام از لوله ها را برای شما توضیح می دهیم .

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب 09127527087 در شادمان

لوله های گالوانیزه یا آهنی : بزرگترین ایراد این لوله ها پوسیده شدن و فرسوده شدنشان است که امروزه جای خود را به لوله های نسل جدید (پلاستیک – پنج لایه) داده اند اما در خیلی از ساختمان های بالای 10سال به کار رفته است .

لوله های پلاستیک این لوله ها فواید و معایب زیادی دارند .

مزایا : وزن کم ، حمل ونقل راحت و نصب آسان .

معایب : انبساط طولی زیاد (جریان آب گرم باعث افزایش سایز طولی می شود) ، تحمل حداکثر  20بار و در سیستم های گرمایشی نفوذ اکسیژن که باعث فرسودگی و نهایتا منجربه ترکیدگی لوله  می شود .

لوله پلیکا : هر سازه به مرور زمان دچار افت و نشست می شود و اگر لوله های پلیکا بکار رفته از جنس مرغوب نباشد بر اثر این نشست ها درچار شکستگی می شوند .

لوله های پنج لایه : این نوع لوله بی نقص ترین لوله ها بازار به حساب می آیند اما نکته حائز اهمیت این است که شخصی با این لوله کار می کند باید دوره های آموزشی را گذرانده باشد .

شکستگی لوله و نشت آب یکی از مشکلات رایج خانه داران است. در کشور ما نیز این اتفاق برای خانه هایی که قدیمی تر هستند، زیاد اتفاق می افتد. این اتفاق به این دلیل می افتد که لوله ها قدیمی هستند و سیستم لوله کشی کهنه است. بنابراین امکان پوسیدگی لوله ها و شکستن آنها زیاد است. بهتر است سیستم های لوله کشی قدیمی با سیستم های جدید و امروزی جایگزین شوند.

با تعویض لوله ها تا مدتی احتمال شکستگی در اثر پوسیدگی و فرسودگی کاهش می یابد. البته در مناطق سردسیر شکستگی لوله در اثر سرما بیشتر دیده می شود.

 

علت های شکستگی و نشت لوله ها

علل شکستن لوله ها موارد گوناگونی هستند. به عنوان مثال ممکن است وقتی لوله گرفته می شود با وارد کردن فشار زیاد به لوله گرفته شده احتمال شکستن و نشتی آن را بالا ببریم. در این موارد باید دقت کنید اگر لوله ها قدیمی هستند به طور کلی تعویض شوند.

علاوه بر یخبندان که عامل اصلی شکستن لوله هاست، دلایل دیگری نیز وجود دارند که شما را مجبور میکنند به یک لوله کش زنگ بزنید، مثلاً قدیمی بودن لوله کشی و یا آسیب رسیدن به لوله ها در ساختمان بر اثر کارهای ساختمانی و غیره.

ممکن است از طریق سیستم مرکزی فشار زیادی به لوله وارد شود و این کار موجب شکستن لوله ها شود. همچنین در برخی از لوله کشی ها خطاهایی در اتصالات و نحوه لوله کشی اتفاق می‌افتد که به مرور موجب نشتی و یا شکستن لوله خواهد شد.

نشتی های کوچک نیز ممکن است با گذشت زمان شکستگی های بزرگ ایجاد کنند و خسارت های بیشتری وارد نمایند. پیدا کردن نشتی احتمال شکستگی لوله در اثر نشتی و رفع آن در اسرع وقت می توانند از این خسارت جلوگیری کند.

 

پیشگیری از شکستن لوله

اثرات لوله های ترکیده شده ممکن است آنی و مخرب باشند. یک لوله ترکیده در سیستم اصلی می تواند موجب خسارت به اموال شود، مردم را از خانه هایشان بیرون کند و حتی یک محله از شهر را برای چند روز غیرقابل استفاده کند. حتی ممکن است مردم آن محله برای مدتی آب نداشته باشند.

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از خطر ترکیدگی و شکستن لوله این است که ما اقداماتی پیشگیرانه در این جهت انجام بدهیم. مثلاً می‌توانیم تا جایی که برایمان ممکن است مخازن آب سرد را با عایق بپوشانیم. یا همان طور که مطرح شد لوله های قدیمی که احتمال پوسیدگی آنها می رود را تعویض نماییم. به هر حال شکستن لوله و نشتی آب به طور کامل قابل جلوگیری نیست. اما نگران این اتفاق نیز نباشید. متخصصین آماده رفع ایراد هستند.

 

اقداماتی در وقت شکستن لوله ها

اگر لوله های خانه شما شکست و آب جاری شد بهتر است، تا متخصصین تاسیسات بیایند و مشغول تعمیر شکستگی شوند، کارهای زیر را انجام دهید تا آسیب به حداقل برسد:

۱-فلکه آب را ببندید.

شیر فلکه اصلی را ببندید. این شیر فلکه در کنتور ورودی واقع شده است. یا اینکه در خانه های آپارتمانی ممکن است در کابینت زیر سینک آشپزخانه پیدایش کنید. یا اینکه در نقطه ورودی لوله آب به خانه می توانید آن را بیابید.

با باز کردن تمام شیرهای آب سرد، آب سرد لوله ها را تخلیه کنید. اگر نشت آب در سقف بوده باشد مراقب باشید که زیر آن قرار نگیرید چون احتمال اینکه گچ مرطوب شده سقوط کند می رود. اگر سقف شروع به برآمدگی کرد می توانید با ایجاد کردن سوراخ هایی به تخلیه آب کمک کنید.

۲-سیستم گرمایش خود را خاموش کنید.

گرمایش مرکزی را خاموش کنید. پکیج یا هرنوع سیستم گرمایش دیگر را خاموش کنید. اگر گرمایش شما با بخاری است مشکلی نیست. سپس شیرهای اب گرم را باز کنید تا لوله های آب گرم خالی شوند.

۳-لوازم الکتریکی را خاموش کنید

لوازم الکتریکی ای که مرطوب شده اند را مانند لامپ ها، مهتابی ها و… خاموش کنید و به آن ها دست نزنید.

۴-لوله کش متخصص خبر کنید.

برای اینکه محل ترکیدگی لوله مشخص شود و تعمیر شود بلافاصله تماس بگیرید تا لوله کش های متخصص تاسیسات در خانه شما حاضر شوند و نسبت به تعمیر اقدام کنند.

 

لوله های یخ زده

هنگامی که آب یخ می زند منبسط می شود و می تواند منجر به شکستن لوله شود. به خصوص زمانی این اتفاق می افد که لوله ها محافظت نشده باشند. بنابرین تا زمانی که یخ درون لوله آب نشود شما متوجه شکستگی لوله نخواهید شد.

اگر آب ساختمان شما قطع است و فکر میکنید که این مورد به خاطر یخ زدن لوله هاست، آنها را چک کنید تا ببینید نشانه هایی از شکاف یا آسیب دیگری پیدا می‌کنید و حتما یک لوله کش متخصص خبر کنید.

در مورد لوله های یخ زده نیز باید شیر فلکه اصلی را ببندید و لوله ها را از آب خالی کنید.

چون طول میکشد تا یخ درون لوله آب شود در این زمان فرصت دارید تا وسایل و لوازم را از نزدیکی محل یخ زدگی دور کنید.

اگر می خواهید قسمت یخ زده لوله را گرم کنید بهتر است با آب داغ این کار را بکنید و از مشعل های حرارتی استفاده نکنید.

دستگاه های تشخیص محل نشت آب

با کمک دستگاه های جدید می‌توان در کمترین زمان ممکن محل نشتی آب را به درستی تشخیص داده و از ادامه خسارت جلوگیری کرد. این راه های جدید می‌توانند از نظر اقتصادی از راه های قدیم به صرفه تر باشند. زیرا که در آنها نیاز به شکاف در منطقه وسیعی از دیوار یا کف خانه نیست. دقت این دستگاه ها بالاست. می توانند با احتمال خطای کم محل نشتی آب را تشخیص داده و برای رفع آن، نقطه دقیق نشتی را مشخص کنند.

دستگاه های صوتی، که به آنها دستگاه های مافوق صوت نشتی یاب نیز می گویند، توسط متخصصان تاسیسات به کار برده می شوند تا محل نشت آب به خوبی مشخص شود.

با کمک این دستگاه های جدید، پیدا کردن محل نشتی و یا محل دقیق شکستگی لوله ساده تر شده است و سریعتر می توان از آسیب های بعدی جلوگیری کرد. برای این منظور با متخصصان تاسیسات تماس بگیرید و از آن ها بخواهید که در خانه شما حاضر شوند.

 

 

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب 09127527087 در شادمان

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب فقط در شرکت آبتین سازه مدرن 

تخصص را از ما بخواهید

شماره تلفن شرکت برای نقاط شرق ، غرب و شمال تهران

09127527087

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *