تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه باغ فردوس ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه میدان قدس 09127527087

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه

سوالی که ذهن همگان را به خود مشغول کرده این است که چگونه متوجه ترکیدگی لوله های آب ، فاضلاب و شوفاژ ساختمانی شویم ؟ در این پست شما را با روش های تشخیص ترکیدگی لوله بیشتر آشنا خواهیم کرد . 

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه

راه های تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی ؟

کولر آبی

هر ماه یک بار شیلنگ های آب رسانی کولر را بررسی کنید زیرا با آسیب دیدگی و پوسیدگی آنها مقدار زیادی آب به هدر می رود .

شیرهای آب قدیمی

واشر مغزی شیرهای آب ممکن است به علت باز و بسته شدن زیاد به مرور زمان صدمه دیده و آب از آنها چکه کند . در صورت مشاهده چکه کردن آب از شیر باید آن شیر یا مغزی اش را تعویض کنید .

شیرهای آب اهرمی

مغزی این شیر ها بر اثر ورود ذرات سنگ و یا رسوبات مختلف آسیب می بینند و لازم است که مغزی آن ها تعویض شوند .

سیفون توالت

عملیات نشت یابی آب در توالت های ایرانی و فرنگی زمانی لازم است که فلاش تانک آسیب دیده باشد که در این صورت مقدار زیادی آب به هدر می رود . این نوع نشتی ممکن است هیچ گونه اثری از خود باقی نگذارد زیرا آب مستقیما از مخزن فلاش تانک به چاه وارد می شود و شما متوجه آن نخواهید شد .

برای نشت یابی فلاش تانک توالت ایرانی شما میتوانید چند قطره جوهر داخل آب مخزن بریزید و در واقع آب داخل را رنگی نمایید . حال در صورت وجود هرگونه نشتی در کارکرد شناور و اجزای دیگر و در نتیجه آب به داخل چاه ، مسیر آب رنگی روان به صورت خطی بر رو سطح کاسه مشخص خواهد شد و با بازدید های مداوم در ساعات مختلف می توانید عملیات نشت یابی را انجام دهید .

نشت یابی در سیستم توالت فرنگی مقداری پیچیده می باشد زیرا در صورت نشتی اصلا نشان نمی دهد و آب را به داخل چاه می فرستد .

برای نشت یابی سیفون توالت فرنگی شیر فلکه ورودی آب تمام واحد ها را ببندید و سپس یکی یکی آنها را باز کنید و با چک کردن کنتور آب وسیله خراب را پیدا کنید .

دستگاه آب تصفیه کن

دستگاه های تصفیه آب نیز اگر دچار نشتی شوند آب زیادی به هدر می رود و شما متوجه نخواهید شد . اگر از این دستگاه ها استفاده می کنید و می خواهید عملیات نشت یابی را انجام دهید باید همه شیر ها ببندید و کنتور آب را در فواصل زمانی کوتاه بررسی کرده و در صورت تغییر در شماره کنتور آب، دستگاه تصفیه شما کارکرد مناسبی ندارد .

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه

اما زمانی که لوله ها در داخل تاسیسات ساختمانی کار گذاشته شده باشند ، نیاز تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه بیش از پیش احساس می شود . این دستگاه توسط نیرویی آموزش دیده و برای جلوگیری از تخریب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه میدان قدس 09127527087

در شرکت آبتین سازه مدرن 09127527087 

همکاران ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *