تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه باغ فردوس ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه باغ فردوس ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه باغ فردوس ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲ 

با سلام خدمت خوانندگان و مشاهده کنندگان وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن

در مطالب اخیر ، تعدادی از روش های نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله خدمت شما ارائه شد اما آیا با پیشینه نشت یابی و استفاده از دستگاه های نشت یاب در ایران آشنا هستید؟

نشت یابی عملیاتی است که جهت شناسایی نشت در لوله‌های مدفون بکار گرفته می‌شود. رایج‌ترین و موثرترین روش نشت یابی استفاده از متد آکوستیک است. روشهای متنوع دیگری نیز برای نشت یابی خطوط لوله زیر زمینی وجود دارند اما هیچ‌یک از این روشها به اندازه نشت یابی آکوستیک مورد استفاده عام قرار نگرفته است. یکی از این روشها نشت یابی به روش ردیابی گاز   است. این روش نیز از سال ۱۳۸۶ در ایران مورد استفاده قرار گرفته است. نشت یابی با استفاده از کرولیتورها که بر پایه اصول نشت یابی آکوستیک کار می‌کنند، در ایران از دهه ۱۳۷۰ آغاز گردیده است.

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه باغ فردوس ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی به روش آکوستیک در بسیاری از شهر های ایران انجام شده و روش آن مورد استفاده قرار گرفته و ده‌ها مورد نشت پنهان موجود در شبکه لوله‌های زیرزمینی توزیع آب با این روش شناسایی شده است. اصول و قواعد پایه فیزیکی که تجهیزات نشت یاب متکی به آنها موفق به شناسایی نشت در لوله‌های مدفون می‌شوند در قالب متد نشت یابی آکوستیک کلاسه بندی می‌شوند. در این تکنیک با مکانیابی منشأ ایجاد امواج صوتی که در محل نشت پدید می‌آیند موقعیت نشت شناسایی می‌شود.

لوله‌های فلزی نظیر لوله‌های چدنی و آهنی و گالوانیزه و انشعاب های  فلزی می‌توانند صدای نشت را تا صدها فوت از هر طرف منتشر نمایند. لوله‌های ازبست، PVC و PE و جنس های مشابه آن چنین توانایی ندارند و تا این فواصل نمی‌توانند امواج صوت را منتقل نمایند. قدرت انتشار صوت نشت در لوله‌ها علاوه برجنس لوله بستگی تنگا تنگی با سایز لوله دارد. داشتن فاصله تقریبی که صوت توانایی انتشار در لوله‌ ها را دارد نقش مهمی در موفقیت کار خواهد داشت. به همین دلیل باید جنس و قطر لوله‌ها قبل از انجام عملیات نشت یابی به دقت تعیین شوند.

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه باغ فردوس ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

تخصص تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه باغ فردوس در دستان ماست

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

شماره تلفن شرکت

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *