تشخیص ترکیدگی لوله_http://abtinsazehmodern.ir

تشخیص ترکیدگی لوله-09127527087

تشخیص ترکیدگی لوله

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ‌های روز دنیا و برخورداری از بهترین امکانات موجود در کارگاه‌ ها و کارخانه‌ ها به تولید بهترین دستگاه‌های تشخیص ترکیدگی لوله اقدام شده است. این دستگاه درون یک قطعه و یا بهتر است بگوییم درون یک محفظه‌ی بسیار محکم شبیه به کپسول قرار گرفته شده است. کار این دستگاه توسط امواج صورت می‌گیرد بنابراین دارای یک گیرنده و فرستنده‌ی امواج است. نام دیگر دستگاه تشخیص ترکیدگی، دستگاه نشت‌یاب یا دستگاه تشخیص نشتی است. در واقع کار این دستگاه با دریافت فرکانس صوتی از جانب ترک موجود در لوله انجام می شود. برای جلوگیری از تخریب منازل و با توجه به هزینه های هنگفت مصالح ساختمانی و همچنین ترمیم مجدد آنها بعد از تعویض لوله ها پیشنهاد می شود از دستگاه تشخیص ترکیدگی ابتدا به تشخیص و یافتن محل ترکیدگی لوله اقدام شود و سپس نسبت به تخریب محل دقیق و ترمیم لوله و پس از آن ترمیم محل تخریب پرداخته شود. بنابراین با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی ابتدا می‌توان از هزینه‌های هنگفت تخریب اضافی مکان مورد نظر جلئگیری نمود و ثانیاً نسبت به مکان دقیق نشتی اطمینان حاصل نمود. چرا که امکان دارد هیچ نشتی در کار نبوده و تنها مشکل از اتصالات باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله_http://abtinsazehmodern.ir

روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی

این دستگاه را در مکان‌هایی که لوله قرار داد همانند دیوارها، زمین و یا مستقیماً بر روی خود لوله قرار می‌دهند تا این دستگاه به وسیله تبادل امواج یعمی دریافت و ارسال امواج از سوی لوله به وجود ترک و یا نشت در لوله پی ببرد.

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله_http://abtinsazehmodern.ir

 

خصوصیات دستگاه تشخیص ترکیدگی

1- در عمق حدود 40 سانتی متری از مکان مورد نظر این دستگاه قابلیت ارسال و دریافت امواج را دارد و به راحتی می‌تواند ترک یا نشت موجود در لوله را تشخیص دهد.

2- تشخیص ترک و نشتی در لوله بدون هیچگونه تخریب دیوار یا موزاییک‌های کف‌ مکان مورد نظر.

3- آسان ترین و کم هزینه ترین راه برای جلوگیری و تشخیص نشت لوله.

4- تشخیص دقیق نشتی لوله بدون در نظر گرفتن جنس و یا نوع لوله‌ی موردنظر.

5- این دستگاه بیشتر در مصارف ساختمانی کاربرد دارد ، لیکن در مصارف صنعتی از دستگاه های مشابه دیگری با دقت و فرکانس بالاتر استفاده می شود.

6- دستگاه تشخیص ترکیدگی برای تشخیص نشت لوله های فاضلاب، نشت های توالت، نشت های مربوط به شیر آّب و دوش حمام و وان، نشت های مربوط به خنک کننده های تبخیری، نشت های مربوط به منبع آب و استخر، و نشت های مربوط به لوله های انتقال آب در هر مکانی قابل استفاده می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله_http://abtinsazehmodern.ir

شماره تماس: 09127527087

مطالب مرتبط

1 دیدگاه در “تشخیص ترکیدگی لوله-09127527087

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *