تشخیص ترکیدگی و نم لوله با دستگاه معراج ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص ترکیدگی و نم لوله با دستگاه معراج ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در این بخش ، توضیحاتی در ارتباط با شیر های اصلی ، شیر یکطرفه ، شیر خلا شکن ، لوله کشی آب سرد و گرم و ملاحظات اساسی در هنگام نشت چنین شیرهایی ذکر شده است . این ملاحظات توسط متخصصین نشت و ترکیدگی لوله ، در هنگام بروز نشت ، نم و به منظور رفع عیوب لوله کشی ساختمانی رعایت می شود .

پس با ما همراه باشید :

شیرهای اصلی

‌‌شیرهای اصلی ترموستاتیک بیشتر در ساختمان‌های تجاری به كار می‌روند و به مقادیر آب زیادی نیاز دارند. این شیرها آب خروجی از دیگ یا آبگرمكن را به دمای پایین‌تری تعدیل می‌نمایند. برای مثال یک شیر اصلی در یک هتل یا یک آپارتمان برای تعدیل آب ۱۸۰ درجه فارنهایت كه از یک دیگ خارج می‌شود به دمای حداكثر ۱۴۰ درجه فارنهایت به كار می‌‌رود.

شیر اصلی، اولین شیری است كه در سیستم به كار می‌رود هر چند كه این شیر مصرف كننده در برابر سوختن یا تاول زدن محافظت نمی‌كند. چرا كه این شیر در هنگام نصب بر روی یک درجه حرارت معین تنظیم می‌شود و باعث می‌شود كه دمای آب ورودی مطابق با دمای برنامه ریزی شده باشد. در بسیاری از موارد شیر اصلی در طبقه اول ‌یا طبقه همكف قرار می‌گیرد. یعنی تا حد امكان در نزدیكی منبع تامین آب گرم‌. وقتی كه دمای آب توسط شیر اصلی تعدیل ‌شود با تكیه بر سیستم گردش مجدد می‌توان از تامین دمای مورد نظر برای آب اطمینان حاصل نمود.

تشخیص ترکیدگی و نم لوله با دستگاه معراج-http://abtinsazehmodern.ir

شیر یکطرفه

شیرهای یکطرفه معمولاً بعد از کنتور آب، روی خط تغذیه آب سرد، قبل از آب گرم کن و مواردی دیگر استفاده می‌شود. شیر یکطرفه باید فقط در یک جهت به آب اجازه عبور دهد و از نوع فنردار با نشیمن آب بند باشد.

شیر خلاشکن

شیر یا وسیله مکانیکی خلاشکن عمل مکش سیفونی را حذف می‌کند این وسیله روی شیر فشاری آب شست و شوی کاسه توالت، روی خط تغذیه آب بهداشتی به ماشین لباس شویی و ظرف شویی نصب و در صورت قطع جریان آب شهر جلو برگشت جریان را می‌گیرد.

تشخیص ترکیدگی و نم لوله با دستگاه معراج-http://abtinsazehmodern.ir

تشخیص ترکیدگی و نم لوله با دستگاه معراج

لوله کشی آب سرد و گرم

  • لوله‌های آب برابر نقشه‌ها و فهرست مقادیر کار باید از برنج‌، مس، چدن، آهن نرم یا فولاد و همراه با اتصالی‌های مناسب باشند و مورد تصویب قرار گیرند. همه لوله‌ها و اتصالی‌های آهنی و فولادی دنده‌دار باید گالوانیزه باشند.

  • حداکثر فشار کار تاسیسات آبرسانی با در نظر گرفتن اثر ضربه آب و خوردگی لوله باید از فشار کا‌ر لوله‌ها، که در استاندارد‌های مربوط یا توسط سازندگان توصیه شده بیشتر نباشد.

  • لوله‌ها را باید به موازات هم کار گذاشت‌. فاصله آنها از یکدیگر باید به اندازه‌ای باشد که عایق کاری کامل لوله‌ها و دسترسی به شیرها برای بازدید و تعمیر میسر باشد.

  • لوله‌هایی که از داخل یا از زیر دیوارهای رد می‌شوند باید در برابر خطر شکستگی محافظت شوند.

  • لوله‌هایی که در خارج ساختمان یا در دیوارهای خارجی ساختمان نصب می‌شوند باید در برابر یخبندان محافظت شوند.

  • در داخل سوراخ‌هایی که برای گذر لوله‌ها از دیوارها‌، کف‌ها‌ و سقف‌ها در داخل یا خارج ساختمان ایجاد می‌شود، باید غلاف فلنج داری از فلز یا دیگر مصالح مقاوم در برابر موش خوردگی کار گذاشته ‌شود. این غلاف‌های باید به طور محکمی در محل نصب شوند و لوله‌ها به راحتی از داخل آنها بگذرد و از عبور موش جلوگیری نماید.

  • از نصب لوله‌ها به موازات پی‌ها و یا خارج دیوارهای باربر، در فاصله‌ای کمتر از آنها خودداری شود.تشخیص ترکیدگی و نم لوله با دستگاه معراج ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

09126533022

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی شهر آرا-http://abtinsazehmodern.ir

09127527087

سایت تبلیغاتی : سئورب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *