تشخیص نشت لوله با دستگاه یادگار امام ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص نشت لوله با دستگاه یادگار امام ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

با سلام خدمت همراهان شرکت آبتین سازه مدرن . در این بخش شما را با چند تکنیک لوله کشی ساختمانی و به منظور جلوگیری از نشت و نم لوله های ساختمانی لحاظ می شود ، آشنا می کنیم .

تشخیص نشت لوله با دستگاه یادگار امام - http://abtinsazehmodern.ir

تکنیک های لوله کشی برای جلوگیری از نم ونشت :

 • برای ساختمان های مسكونی و اداری باید آب خالص سالم گوارا با اتصالاتی عاری از خطر جریان معكوس یا پس مكش تامین كرد.

 • در ساختمان ها یی كه سرویس و لوازم بهداشتی دارند آب باید به میزان و با فشار كافی تامین شود تا این لوازم همواره به نحو مطلوب كار نمایند.

 • آبگرمكن ها و دیگر دستگاهای گرمایشی و ذخیره سازی آب باید طوری طراحی و نصب شوند كه از هر گونه انفجار ناشی از افزایش بیش از حد دمای آب در امان باشند.

 • در جایی كه امكان دسترسی به شبكه فاضلاب بهداشتی شهری فراهم باشد فاضلاب ساختمان های مسكونی را باید به آن متصل كرد.

 • وسایل بهداشتی لوله كشی باید از موادی ساخته شوند كه پایدار و مقاوم در برابر خوردگی و با سطوحی غیر جاذب و عاری از جرم گرفتگی پنهان باشند. فضاهایی كه در آنها سرویس های بهداشتی قرار دارند باید دارای تهویه و روشنایی كافی باشند.

 • توصیه میشود كه واحد های مسكونی كه در نزدیكی خطوط فاضلاب بهداشتی قرار دارند و یا خود دارای شبكه فاضلاب خصوصی هستند برای رعایت بهداشت عمومی و فردی حداقل دارای یك دستشویی یك حمام با وان یا دوش آب و یك ظرفشویی (سینك) آشپزخانه باشند. دیگر ساختمان های مسكونی نیز اعم از اینكه به شبكه فاضلاب عمومی و یا خصوصی متصل شوند باید حداقل یك توالت و یك دستشویی داشته باشند.

            تشخیص نشت لوله با دستگاه یادگار امام

تشخیص نشت لوله با دستگاه یادگار امام - http://abtinsazehmodern.ir

 • شرایط طراحی و نصب سیستم های فاضلاب بهداشتی باید طوری باشند كه بتوانند هرز آب و فاضلاب مربوطه را از هریك از وسایل بهدشتی بدون ایجاد هر گونه آلودگی گرفتگی مسیر و باقی گذاردن پسماندهای جامد در داخل لوله فاضلاب به محل های تعیین شده انتقال دهند. دریچه های بازدید باید به تعداد كافی در سیستم لوله كشی پیش بینی شوند تا امكان تمیز كردن لوله ها به هنگام گرفتگی فراهم شود.

 • سیستم های لوله كشی باید در شرایط بهداشتی نگهداری شوند و در مسیر انشعاب های مستقیم و غیره مستقیم به شبكه فاضلاب از سیفون با آببند مناسب استفاده شود. با انتخاب فاصله كافی بین وسایل بهداشتی میتوان شرایط مناسبی برای تعمیرات آنها فراهم كرد.این نوع وسایل برای تمیز كاری باید به طور معقولی در دسترس باشند.

 • ساخت و نصب لوله های فاضلاب باید با استفاده از مواد مقاوم و نشت ناپذیر در برابر آب و بخارات مضر حاصل از هوای فاضلاب باشند. نصب باید با مهارت و اجرایی مناسب و استفاده از مصالح مرغوب انجام شود.

 • سیستمهای لوله كشی باید طوری طراحی اجرا و تنظیم شوند كه بتوانند آب را به مقدار كافی تامین كنند. به هنگام استفاده عادی از سیستمهای جدید و یا سیستمهای بازسازی شده باید از نظر نشت و مشخص شدن هر گونه عیب و نقص آزمایش شوند.

 • در طراحی باید همه گونه ملاحضات از لحاظ حفظ مقاومت عناصر ساختمانی رعایت شود. انتهای لوله ونت كه در روی بام ادامه میابد باید طوری طراحی شود كه از برگشت هوای آلوده به ساختمان و عدم انتقال هوا از لوله به خارج جلوگیری كند.

تشخیص نشت لوله با دستگاه یادگار امام - http://abtinsazehmodern.ir

 • ملاحضات لازم برای حفاظت در مقابل آلودگیهای ناشی از جریان معكوس فاضلاب مواد غذایی پسماندهای مواد گند زدا و دیگر مواد مشابه منظور شود موادی كه سبب گرفتگی لوله ها و اتصالات میشوند و یا در تركیب با مواد فاضلابی گازهای قابل اشتعالی تولید می كنند مجاز نیستند به شبكه ی فاضلاب ساختمان راه پیدا كنند.

 • فاضلاب ها یا هرز آب های دیگر سیستم لوله كشی نباید در لایه های سطحی خاك و یا آب های سطحی تخلیه شوند مگر آنكه قبلا با روش مناسبی تصفیه شده باشند.

تشخیص نشت لوله با دستگاه یادگار امام ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

09126533022

09127527087

سایت تبلیغاتی : سئورب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *