تشخیص نشت و ترکیدگی لوله امامزاده قاسم ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله امامزاده قاسم ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در قسمت قبل ، تعدادی از روش های نشت یابی ذکر شد . در این بخش دو روش نشت یابی زمان کامل ، نشت یاب نوع انتقالی با ذکر توضیحات کامل خدمت شما عزیزان آورده شده است . 

 روش اندازه‌گیری حداقل جریان در شب

قبل از هر کاری شیرهای دروازه‌ای مجتمع را ببندید ، البته با این کار آب تمام مجتمع قطع می‌شود . سپس آب از طریق تجهیزات اندازه‌گیری جریان حداقل به جریان‌سنج فرستاده و جریان اندازه‌گیری می‌شود . اندازه‌گیری یک جریان حداقلی هنگام قطع بودن آب ، علامت نشتی است . برای اندازه‌گیری دقیق با جریان‌سنج قابل حمل باید آزمایش روی مفصل انجام شود .

روش آکوستیک

سر فلزی میله آکوستیک به کنتور آب ، شیر دروازه‌ای یا شیر آتش‌نشانی فشار داده می‌شود . سپس متخصص گوشش را روی دیافراگم ارتعاشی تعبیه شده در سر دیگر میله می‌گذارد و به صدای انتقال یافته نشتی گوش می‌دهد . البته میله آکوستیک فقط مشخص می‌کند که آیا در اطراف نشتی وجود دارد یا خیر و این روش برای تعیین محل نشتی کاربرد ندارد .

چنانچه از نشت‌ یاب الکترونیک استفاده شود، پیکاپ صدای نشتی را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند . پیکاپ روی زمین قرار داده می‌شود تا صدای انتقال یافته به سطح زمین تقویت شود و با هدفون شنیده شود .

متخصص پیکاپ را منظم و به آهستگی حرکت می‌دهد تا به نقطه‌ای برسد که صدا بیشترین شدت را دارد. این نقطه همان محل نشتی است .

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله در ولیعصر ۰۹۱۲۷۵۲۷۰۸۷

روش همبستگی

در روش همبستگی برای تعیین محل نشتی از نشت‌ یاب همبستگی استفاده می‌شود که از آنالیزور همبستگی ، سنسور ، تقویت کننده و انتقال دهنده تشکیل می‌شود . ابتدا متخصص سنسورها را دو دو نقطه ، برای مثال شیر دروازه‌ای و شیر آتش‌نشانی قرار می‌دهد ، سپس اختلاف زمان انتشار صدای نشتی را در هر دو سنسور با استفاده از آشکارساز محاسبه می‌کند .

محل نشتی با توجه به تاخیر زمانی، فاصله بین سنسورها و شدت صدای نشتی آب که از راه لوله منتقل می‌شود، تعیین می‌شود . روش همبستگی این مزیت را دارد که می‌توان محل نشتی را بدون توجه به شلوغی و سروصدای شهر و عمق لوله‌های مدفون شده تعیین کرد .

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله امامزاده قاسم ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

09126533022

09127527087

همکاران ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *