تشخیص نشت و ترکیدگی لوله باغ فردوس ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله باغ فردوس ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در این پست قصد داریم تا شما را با روش های نشت یابی بیشتر آشنا کنیم . پس با ما همراه باشید :

نشت‌یاب زمان کامل

نشت‌ یاب نوع زمان کامل برای تعیین نشتی از این اصل بهره می‌گیرد که نشتی آب صدایی پیوسته دارد . این دستگاه صدای انتقال یافته را در یک بازه زمانی مشخص (10 ثانیه تا 3 دقیقه) با دو سنسوری اندازه‌گیری می‌کند که به نقاط مشخص لوله‌های آب در محدوده یک کنتور متصل می‌شود .

این روش ویژگی‌های بارزی دارد که از آن جمله می‌توان به تاثیر نداشتن صداهای مصرف آب حین اندازه‌گیری یا مداخله ایجاد نکردن صدای رفت و آمد و شلوغی اشاره کرد . به علاوه کار با این دستگاه به مهارت خاصی نیاز ندارد .

تشخیص ترکیدگی و رفع نم با دستگاه نشت 09126533022

نشت‌یاب نوع انتقالی

از آشکارساز نوع انتقالی برای نشت‌یابی استفاده می‌شود . گاز نجیب هلیوم مخلوط شده با آب یا هوا در لوله تزریق می‌شود و با استفاده از آشکارساز هلیوم خارج شده از لوله و وارد شده به زمین تشخیص داده می‌شود . با توجه به این که ساز و کار آشکارساز انتقالی ، برخلاف نشت‌ یابی آکوستیک یا همبستگی ، مبتنی بر صدای نشتی نیست ، در این روش نشتی‌های  بسیار جزئی یا نشتی لوله‌های بزرگتر مانند لوله‌های توزیع اصلی مدفون شده در عمق زمین نیز تشخیص داده می‌شود .

دیگر روش‌های نشت‌یابی

برای نشت‌یابی علاوه بر دستگاه‌های نشت‌یابی به دستگاه‌های دیگری نیز برای پیدا کردن محل لوله‌ها ، آزمایش کیفیت آب و اطمینان از یکی بودن آب نشتی و آب لوله‌کشی نیز نیاز است .

آشکارساز لوله فلزی ، آشکارساز لوله غیرفلزی و ژنراتور ضربه قوچ از جمله وسایلی هستند که برای مکان‌یابی لوله به کار برده می‌شوند . اما برای این که مشخص شود آیا آب نشتی همان آب لوله‌کشی است یا خیر ، متخصص از دستگاه‌های ساده‌ای مانند دماسنج آب ، آنالیزور کلر باقیمانده ، پی اچ متر و آشکارساز هدایت یا از روش دقیق اندازه‌گیری تری هالومتان استفاده می‌کند .

تشخیص ترکیدگی لوله نشت یابی

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله باغ فردوس ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه اوشان 09126533022

شرکت آبتین سازه مدرن

09126533022

09127527087

همکاران ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *