تشخیص نشت و ترکیدگی لوله نوبنیاد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله نوبنیاد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در قسمت قبلی ، درباره ی نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله ی خانه های هوشمند توضیحاتی ارائه شد . در این بخش قصد داریم تا توضیحات تکمیلی درباره دستگاه ها و روش های نشت یابی در خانه های هوشمند را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم .

با ما همراه باشید . 

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله نوبنیاد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

 • سنسور تشخيص نشت آب با قابليت اتصال پروب نشت آب نقطه اي بوده که امکان پايش نقاط حساس و بحراني را فراهم مي آورد . اتصال اين سنسور معمولا در محل اتصال لوله ها ، شيرآلات و محل تخلیه آب کولر گازی و … مناسب بوده و در صورت تشخيص وجود آب در محيط سيگنالي را توليد مي نمايد که اين سيگنال بر روی پروتکل SNMP ارسال و آلارم هاي مروبطه فعال و به مديران شبکه اطلاع رساني ميشود . همچنین این سنسور با قابلیت برقراری ارتباط با سایر تجهیزات کنترلی کارین پایش امکان کنترل اتوکاتیک و هوشمند را فراهم ساخته است . به طور مثال در صورت یکپارچه سازی سیستم ، در صورت تشخیص نشت آب امکان خاموش کردن تجهیزات حساس فراهم می گردد . همچنین سیستم آلارم کارین پایش جهت اطلاع فعال می گردد .

  این سنسور ها با قابليت اتصال پروب نشت آب نواري امکان پايش امن يک خط لوله را فراهم مي آورد . توسط اين سنسور امکان پايش دقيق کل خط لوله فراهم شده و درصورت بروز نشت آب در هر قسمت لوله ،سنسور فعال می گردد . استفاده از اين سنسور برای پایش مسیر خط لوله آب در کف و سقف و همچنین رک های دارای رادیاتور که امکان نشت آب در هر نقطه آن موجود است ، پیشنهاد می گردد .

  تنظیمات این سنسور توسط واسط کاریری Web Console ، امکان تنظیم پارامترهای شبکه ، تشخیص نشت آب بصورت لحظه ای و همچنین امکان تنظیم حساسیت سنسور فراهم می باشد .

 • پیشگیری و حفاظت در برابر خسارات ناشی از حوادث مربوط به نشتی و تراکم آب

 • سنسورها از طریق هشدارها و گزارشات دائمی و به موقع مربوط به حوادث نشتی آب، از به بار آمدن خسارات و زیان های احتمالی پیشگیری می‌کنند. سنسور مربوط به نشتی در املاک شخصی مستقیما زیر سینک سرویس‌های بهداشتی و حمام، سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی و یا سیستم‌های گرمایش آب نصب می‌شود. در این حالت، این سنسور تمامی نشتی‌ها را تشخیص داده، سیگنال مربوط به آن را ارسال کرده و حتی می تواند خسارات وارده را از طریق متوقف کردن منبع آب، کاهش دهد.

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله نوبنیاد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

 

سنسور سنجش تراکم آب نیز، زیر مجموعه‌ای از سنسور نشتی است. این سنسور، به وجود آمدن تراکم آب در واحدهای تهویه و سرمایش را تشخیص داده و هشدار می‌دهد و هم چنین می‌تواند سیستم را به حالت کاربری امن تغییر دهد.بسیاری از سازمان‌های بیمه پیشنهادات ویژه‌ای برای ساختمان‌هایی که از طریق این اقدامات فنی، از حوادث احتمالی پیشگیری می‌کنند، در نظر می‌گیرند.

 • سيستم هاي حساس بيروني

 • اين سيستم ها مشخص كننده ي نشتي در خارج خط لوله هستند. اين سيستم ها داراي سنسورهاي حساس به بخار و مايع هستند. زماني كه ماده از داخل خط لوله به خارج نشت مي كند اين سيستم ها به راحتي اين مساله راتشخيص مي دهند.

 • دو نمونه از اين سيستم ها در تشخیص نشت و ترکیدگی لوله نوبنیاد عبارتند از:

 

 1. سيستم نمايش بخار

  در اين روش گازهاي اطراف سيستم لوله كشي، آناليز مي شوند و اگر با مقدار طبيعي اختلاف داشته باشند، اعلام نشتي مي شود.

 2. سيستم كابلي

  سيستم كابلي شامل كابل نوري يا الكترونيكي پيوسته اي از جنس مواد هيدروكربني است. اين كابل ها در مسير لوله كشي قرار مي گيرند و به يك كنترلر و تابلوي زنگ خطر وصل مي شوند. وقتي كه مواد نشت كرده بااين كابل تماس حاصل كنند، خواصي از كابل مثل مقاومت الكتريكي و… تغيير مي كند و در نتيجه نشتي اعلام مي شود .

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله نوبنیاد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله نوبنیاد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲ در خانه ها و ساختمان های هوشمند

شرکت آبتین سازه مدرن

با سابقه طولانی در خدمات ساختمانی

09126533022

09127527087

همکاران ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *