تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت 09126533022

تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت 09126533022

یکی از راه های جلوگیری از ترکیدگی لوله های ساختمانی ، با لوله کشی مناسب اولیه امکان پذیر است . در این قسمت تاثیر تکیه گاه های لوله پلاستیکی برای جلوگیری از ترکیدگی لوله شرح داده شده است .

لوله های پلاستیک فاضلاب مثل سایر سیستم های لوله کشی می بایست دارای تکیه گاه باشند . لوله های عمودی نیز به تکیه گاه نیاز دارند . اما نباید مانع انبساط افقی آن شد .

به همین ترتیب برای انشعاب ها و زیر سیفون ها باید تکیه گاه پیش بینی کرد و جای انبساط را هم در نظر داشت . برای لوله های آویخته از سقف استفاده از بست های رکابی به فاصله 1/2 تا 1/5 متر توصیه می گردد .

در نظر داشتن تغییر طول بر اثر انقباض و انبساط در لوله های پلاستیکی فاضلاب ، ضریب انبساط خطی در لوله های پی وی سی و ای بی اس نسبت به اکثر لوله های فلزی مصرفی در سیستم لوله کشی متداول تر می باشد .

تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت 09126533022

در شبکه های لوله کشی معمولی که لوله ها فاصله های بسیار کوتاهی را طی می کنند ، با استفاده از تکیه گاه های مناسب مشکلی پیش نخواهد آمد . انقباض و انبساط ، بین تکیه گاه ها و قطعات لوله کشی این تنش ها را آزاد می کند .

وقتی که لوله ها با زاویه تند ، یعنی زاویه ای بین 45 تا 90 درجه ، تغییر جهت می دهد و دنبال آن لوله کوتاهی در شبکه وجود دارد ، تکیه گاه نزدیک محل تغییر جهت ، باید به لوله محکم گردد .

  • این تکیه گاه از وارد آمدن نیروی خمشی زیاد بر اتصال جلوگیری می کند .

  • اگر پس از تغییر جهت ، لوله بندی به شبکه وصل شود ، تکیه گاه بعدی در طول خط لوله بلند باید آزاد باشد به راحتی جا به جا شود .

تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت 09126533022

یک ساعت بعد از چسباندن آخرین اتصال می توان لوله عمودی ای بی اس را تست کرد . هرچه دمای محیط بیشتر باشد ، زمان گیرش چسب کوتاه تر می شود .

تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت 

پاسخگویی شبانه روزی

در شرکت آبتین سازه مدرن 

09126533022

09127527087

همکاران ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *