تهران - خیابان سبلان خیابان مدنی خیابان محمودی کوچه پهلون پلاک یک
+989127527087

تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

    صفحه اصلی » تشخیص ترکیدگی لوله » تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

یکی از راه های جلوگیری از ترکیدگی لوله های ساختمانی ، با لوله کشی مناسب اولیه امکان پذیر است . در این قسمت تاثیر تکیه گاه های لوله پلاستیکی برای جلوگیری از ترکیدگی لوله شرح داده شده است .

لوله های پلاستیک فاضلاب مثل سایر سیستم های لوله کشی می بایست دارای تکیه گاه باشند . لوله های عمودی نیز به تکیه گاه نیاز دارند . اما نباید مانع انبساط افقی آن شد .

به همین ترتیب برای انشعاب ها و زیر سیفون ها باید تکیه گاه پیش بینی کرد و جای انبساط را هم در نظر داشت . برای لوله های آویخته از سقف استفاده از بست های رکابی به فاصله ۱/۲ تا ۱/۵ متر توصیه می گردد .

در نظر داشتن تغییر طول بر اثر انقباض و انبساط در لوله های پلاستیکی فاضلاب ، ضریب انبساط خطی در لوله های پی وی سی و ای بی اس نسبت به اکثر لوله های فلزی مصرفی در سیستم لوله کشی متداول تر می باشد .

تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت 09126533022

در شبکه های لوله کشی معمولی که لوله ها فاصله های بسیار کوتاهی را طی می کنند ، با استفاده از تکیه گاه های مناسب مشکلی پیش نخواهد آمد . انقباض و انبساط ، بین تکیه گاه ها و قطعات لوله کشی این تنش ها را آزاد می کند .

وقتی که لوله ها با زاویه تند ، یعنی زاویه ای بین ۴۵ تا ۹۰ درجه ، تغییر جهت می دهد و دنبال آن لوله کوتاهی در شبکه وجود دارد ، تکیه گاه نزدیک محل تغییر جهت ، باید به لوله محکم گردد .

  • این تکیه گاه از وارد آمدن نیروی خمشی زیاد بر اتصال جلوگیری می کند .

  • اگر پس از تغییر جهت ، لوله بندی به شبکه وصل شود ، تکیه گاه بعدی در طول خط لوله بلند باید آزاد باشد به راحتی جا به جا شود .

تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت 09126533022

یک ساعت بعد از چسباندن آخرین اتصال می توان لوله عمودی ای بی اس را تست کرد . هرچه دمای محیط بیشتر باشد ، زمان گیرش چسب کوتاه تر می شود .

تشخیص نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب شهرک نفت 

پاسخگویی شبانه روزی

در شرکت آبتین سازه مدرن 

۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

۰۹۱۲۷۵۲۷۰۸۷

همکاران ما