تشخیص نم با دستگاه نشت یاب طبرسی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص نم با دستگاه نشت یاب طبرسی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

با ورود به فصل سرما، امکان یخ زدگی ، انبساط ، انقباض و در نتیجه ترکیدگی لوله ها و نم و نشت وارده از ان به دیوار ها و سقف وجود دارد. در این قسمت از وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن، شما را با یخ زدگی لوله های آب و فاضلاب و اقداماتی که برای جلوگیری از نم و نشت لازم است انجام دهید، اشنا می سازیم. پس با ما همراه باشید…

یک ویژگی منحصربفرد آب این است که با یخ­‌زدگی انبساط می‌­یابد. در نتیجه این انبساط هرآنچه آب را احاطه کرده باشد ازجمله لوله‌­های پلاستیکی و فلزی، در معرض فشار عظیمی قرار م‌ی­گیرند. صرف ­نظر از مقاومت لوله­‌ها یا ظروف، آب درحال انبساط می‌­تواند باعث ترکیدگی آنها شود. اغلب اوقات یخ‌­زدگی لوله­ ها تحت شرایط زیر اتفاق می­‌افتد:

  • لوله­‌هایی که در معرض سرمای شدید قرار داشته باشند، مانند شیرآب در فضای باز، لوله­‌های تامین­ کننده آب استخر و انواع لوله­‌های آب و فاضلاب.
  • قرار گرفتن لوله ­کشی آب در قسمت­‌های داخلی و سردتر ساختمان مانند زیرزمین و مناطق کم ­ارتفاع عمارت، اتاق زیرشیروانی، پارکینگ و کابینت آشپزخانه. لوله‌­هایی که روکار هستند و عایق ­بندی نشده باشند.

 

پیشنهاد می شود تا با آغاز فصول سرد با رعایت این نکات از یخزدگی لوله‌ها جلوگیری کنید:

تشخیص نم با دستگاه نشت یاب طبرسی

  • آب لوله کشی استخر یا فاضلاب را با رعایت دستورالعمل کارخانه یا سازنده آن تخلیه کنید. در این نوع لوله‌ها از ضدیخ استفاده نکنید مگراینکه طبق دستور راهنما باشد. این ماده برای محیط زیست زیانبار است و به انسان‌ها، حیوانات اهلی، حیات وحش و مناظر طبیعی آسیب می‌رساند.
  • از قراردادن لوله زهکشی و شیلنگ آب در فضای باز خودداری کنید. فلکه اصلی شیرآب در داخل ساختمان را ببندید. شیرآب بیرون ساختمان را باز کنید تا آب آن کاملا تخلیه شود. شیرآب بیرونی را کمی باز نگه دارید تا از یخ‌زدگی آب باقیمانده و به دنبال آن ترکیدگی لوله جلوگیری شود.
  • لوله کشی آب در قسمت‌هایی همچون اتاق زیرشیروانی، زیرزمین و پارکینگ‌ها را عایق بندی کنید. عایق بندی مانع از هدر رفتن حرارت در این نواحی می‌شود.
  • دورتادور منزل را تفتیش کنید و لوله کشی‌های آب که در معرض سرما قرار دارند را با دقت بررسی کنید. لوله کشی آب در پارکینگ و زیر کابینت آشپزخانه و حمام را خوب وارسی کنید. لوله‌های آب گرم و سرد در این نواحی می‌بایست عایق بندی شده باشند.
  • می‌توانید لوله‌های در معرض آسیب را تعویض کنید تا از یخ‌زدگی احتمالی آنها جلوگیری شود.
  • برای لوله کشی‌های در معرض آسیب، به استفاده از تجهیزات خاص به منظور عایق بندی لوله‌های آب مانند “روکش لوله” یا نصب “چسب” یا “کابل حرارتی” و وسایل مشابه توجه داشته باشید. روزنامه به عنوان نوعی عایق بندی تا حدودی می‌تواند از یخ‌زدگی لوله جلوگیری کند.

تشخیص نم با دستگاه نشت یاب طبرسی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

تشخیص نم با دستگاه نشت یاب طبرسی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

با پاسخگویی 24 ساعته 

09126533022

 09127527087

سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *