تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه جناح ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه جناح ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

آیا تا به حال با نشت و ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب مواجه شده اید ؟ در هنگام بروز نشت و ترکیدگی لوله ، چه باید کرد؟ علائم نشت کدامند ؟ اقدامات یک تکنسین خدمات ساختمانی برای جلوگیری از نشت و ترکیدگی لوله ، شامل چه مواردی می شود ؟

در  این قسمت از وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن ، شما را با روش های صحیح شیب بندی ، رنگ کاری و … که افراد ماهر و زبر دست شرکت ما ، برای جلوگیری از نشت و ترکیدگی لوله انجام می دهند ، آشنا می سازیم :

تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه جناح ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-http://abtinsazehmodern.ir

شیب بندی

  • لوله‌های افقی باید بدون اینکه شکم بدهند یا قوز بردارند در حداکثر ارتفاع ممکن نصب شوند.

  • لوله‌های افقی باید‌ شیب یکنواختی دست کم برابر ۱ سانتیمتر در ۱۰۰۰ سانتیمتر به سمت نقاط پایین لوله کشی داشته باشد تا هنگام لزوم بتوان آنها را خالی کرد. هر گاه به علت زیاد، تامین شیب پیستونه میسر نباشد، می‌توان نقاط تخلیه فرعی دیگر‌ی در طول مسیر لوله ایجاد کرد و لوله را از این نقاط به طور قائم به تراز بالاتری برد. انشعاب‌ها باید به سمت لوله‌های قائم یا لوله‌های اصلی شیب داشته باشند. در پایین‌ترین نقطه لوله‌های قائم و در نقاط تخلیه‌، شیر تخلیه برنجی نصف یا یک مغزی و در پوش پیش بینی شود. می‌توان از لوازم بهداشتی که به پایین‌ترین نقطه لوله‌های قائم وصل باشند به جای شیر تخلیه استفاده کرد . تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه

رنگ کاری

همه لوله‌هایی که در آنها آب غیر قابل شرب جریان دارد باید با رنگ زرد مشخص شوند.

تطبیق با رشته‌های دیگر کار

پیش از نصب لوله‌ها باید نقشه‌های لوله کشی با نقشه‌های معماری – ساختمانی مکانیکی و برقی تطبیق و مسیر دقیق لوله‌های مشخص شود. اگر تناقضی پیش آید و تغییری در نقشه‌ها لازم شود ، باید ضمن مشورت با اجرا کنندگان رشته‌های دیگر کار محل و ارتفاع جدید لوله‌ها مشخص شود و تغییرات پیشنهادی به تصویب رسد. طرح نهایی مسیر لوله‌ها باید به اجرا کنندگان رشته‌های دیگر کار داده شود تا کارهای خود را با آن هماهنگ سازند به نحوی که لوله‌های آب‌، لوله‌های برق و مجاری هوا با هم تداخل نداشته باشند و مانع باز شدن کامل درها نشوند و در ارتفاع بالاتر از تراز از سر گیر قرار گیرند.

 

تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه جناح ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-http://abtinsazehmodern.ir

 

گذر لوله از بالای دستگاه‌های برقی

از کار گذاشتن لوله‌های آب و فاضلاب در بالای دستگاه‌های برقی خود‌داری شود. و در زیر این لوله‌ها سینی مسی قطره گیر قرار گیرد.

تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه جناح ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

09126533022

 09127527087

سایت تبلیغاتی : ایمن تک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *