تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه سعیدی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

 تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه سعیدی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در این مقاله قصد داریم تا تکنیک های محافظت از لوله های سرباز ، لوله های توکار ، محافظت و ضد عفونی تاسیسات آبرسانی به منظور جلوگیری از نم و نشت لوله آب خدمت شما عزیزان ارائه شود . لازم به ذکر است که در شرکت آبتین سازه مدرن ، تمامی خدمات نشت یابی با استفاده از دستگاه و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا صورت می پذیرد .

محافظت لوله‌‌های سرباز

لوله‌ها را باید تمیز و بدون پوسته رنگ نگهداشت. هنگام تعطیل کار روزانه انتهای باز لوله‌ها با درپوش‌های موقت، کرباس یا دیگر مواد تصویب شده بسته شود. تا از ورود مواد خارجی به داخل لوله و ماندن آنها در آن جا جلوگیری شود.

تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه سعیدی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

اتصال به دستگاه‌ها

محل اتصال و اندازه لوله‌ها‌، که در نقشه‌ها نشان داده شده‌، تقریبی است‌. محل و اندازه دقیق این اتصالات و شیرهای آن باید طبق نقشه‌ها کارگاهی تصویب شده باشد. اندازه لوله‌ها نباید از اندازه دهانه خروجی، که روی دستگاه پیش بینی شده، کوچکتر باشد. شیرها باید در جاهایی نصب شوند که دسترس به آنها برای کار یا تعمیر آسان باشد.

لوله‌های توکار

هر جا که در نقشه نشان داده شده یا در مشخصات خواسته شده باشد، لوله‌ها باید توکار یا در زیر خاک نصب شوند. نصب این لوله‌ها باید به موقع انجام گیرد. تا مانع پیشرفت دیگر رشته‌های کار نشود. و فرصت کافی برای آزمایش و تصویب آنها باشد. و پیش از تصویب نباید روی لوله‌ها را پوشاند. لوله انشعاب آب به لوازم بهداشتی‌، تا نقطه‌ای بالای کف و نزدیک به آن توکار نصب شود و فقط در محل اتصال و به اندزاه‌ای لازم برای اتصال روکار باشد.

تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه سعیدی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

محافظت ضد عفونی تاسیسات آبرسانی

  • لوله‌های آبرسانی و محل خروج آب از آنها‌، وسایل جلوگیری از برگشت آب و نظایر آن باید در جایی نصب شوند که امکان غوطه ور شدن آنها در مایعات و مواد زاید وجود نداشته باشد.

  • شیرهای فلش باید به خلا شکن از نوع قابل قبول که در قسمت خروجی آن نصب می‌شوند و سطح بحرانی دست کم ۱۰ سانتیمتر بالاتر از سر زیر جام لوازم بهداشتی مربوطه باشد، مجهز شوند.

  • لوازم بهداشتی با اتصالات شلنگی باید به وسیله جلوگیری از برگشت آب که دست کم ۱۵ سانتیمتر از بلند ترین نقطه مصرف وررودی لوله خروجی شیر آب نصب شده باشد، محافظت شوند.

  • لوله اصلی آبرسانی و لوله خروجی فاضلاب ساختمان‌، که در زیرزمین قرار بگیرد باید دست کم سه متر از هم فاصله داشته باشند.

  • لوله اصلی آبرسانی و لوله خروجی فاضلاب ساختمان را می‌توان در شرایط زیر در داخل یک کانال قرار داد.

  • جنس لوله فاضلاب و آبرسانی و اتصالات و طرز نصب آنها طوری باشد که در بدترین شرایط قابل پیش بینی ناشی از خورده شدن لوله‌ها، نشست زمین، لرزش‌ها، بارهای خارجی و تنش‌های گرمایی، مقاومت کافی داشته از نشت جامدات ، مایعات و گازهای جلوگیری شود.

  • سیستم آبرسانی یا قسمت‌هایی از آن را با محلول کلر ۵۰ در یک میلیون پر کنند و به مدت ۶ ساعت در این وضعیت نگه دارند و سپس با تخلیه سریع آب آن را تمیز نموده و مورد بهره برداری قرار دهند.

  • در موردمنبع آب آشامیدنی در صورتی که ضدعفونی کردن آن با روش‌های بالا میسر نباشد تمام سطح داخل منبع را با محلول کلر ۲۰۰در یک میلیون شسته و پس از دو ساعت آن را با آب پر فشار تمیز نمایید و سپس مورد بهره برداری قرار دهند.تشخیص نم و نشت لوله

تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه سعیدی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص نم و نشت لوله با دستگاه سعیدی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

شرکت آبتین سازه مدرن

09126533022

 09127527087

سایت تبلیغاتی : ایمن تک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *