تکنیک های لوله بازکنی 09126533022

تکنیک های لوله بازکنی 09126533022

با سلام به تک تک همراهان همیشگی وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن.  در این بخش قصد داریم تا اطلاعاتی درباره تکنیک های لوله بازکنی خدمت شما ارائه دهیم.

گرفتگی لوله ها یکی از آزار دهنده ترین مشکلات خانه داران است! وقتی آب پایین نمی رود و فاضلاب دیگر ان کارایی قدیم را ندارد، نیاز به متخصص لوله باز کنی پیدا می شود. روش های مختلفی که این متخصصین به کار می برند در ادامه معرفی می شوند.

گرفتگی لوله ها معمولا به دو علت رخ می دهد. اول به علت تجمع چربی و موادی که وارد فاضلاب می شوند و رسوب کردن آن ها در یک نقطه که رسوب به مرور زمان سفت شده و موجب گرفتگی لوله می شود. در حالت دوم شی خارجی وارد فاضلاب شده و در یک نقطه متوقف می شود و موجب گرفتگی و تشکیل رسوب می شود که به مرور گرفتگی را کامل می کند. در هر دو حالت از میان برداشتن رسوبات و اشیا ضرورت دارد. برای این منظور روش هایی وجود دارند که برخی از آن ها قدیمی و برخی دیگر با استفاده از دستگاه های با تکنولوژی جدید صورت می گیرد.

تکنیک های لوله بازکنی

روش لوله باز کنی با تلمبه ابتدایی ترین روش استفاده از تلمبه دستی است. تلمبه ها دو مدل فنجانی و قیفی دارند. بهترین نوع تلمبه ها آن ها هستند که از جنس مرغوب تر ساخته شده باشند که نشانه ی آن نرم تر بودن لاستیک تلمبه است. شاید گاهی نیاز باشد که تلمبه را کمی حرارت بدهید تا نرم تر شود. همچنین اگر مقداری روغن یا پارافین دور محل چسباندن استفاده کنید این کار بهتر صورت می گیرد.برای کار با تلمبه ایتدا باید آن را به دریچه فاضلاب بچسبانید و تا پایین فشار بدهید. بعد سوراخ خروج هوا را مسدود کنید. سپس با دقت و قدرت بالا بکشید تا بتواند عمل مکش را به خوبی انجام دهد.اگر این روش جواب نداد باید سراغ روش های جدیدتر بروید.

تکنیک های لوله بازکنی 09126533022-abtinsazehmodern-ir

روش استفاده از اسید

مایعات لوله باز کنی و اسیدها می توانند موادی که موجب انسداد لوله شده اند را حل کنندو لوله را باز کنند. این اسیدها به علت خورندگی بالا هم می توانند موجب مسمومیت شوند و هم ممکن از موجب دفرمه شدن تجهیزات لوله کشی شوند. اما در مواردی می توان از این روش با رعایت نکات ایمنی استفاده کرد. بعد از ریختن محلول های شیمیایی در فاضلاب باید کمی صبر کرد تا این مواد تاثیر کنند و لوله باز شود.

 

روش لوله باز کنی با استفاده از فنر لوله بازکنی

در مورد اشیای خارجی یا مو و چربی توده شده می توان از فنر لوله باز کنی استفاده کرد. برای رفع گرفتگی های سطحی از متدهای خانگی فنر و برای رفع گرفتگی های شدید از فنر لوله بازکنی استفاده می شود.

در اولین قدم باید دستکش دست کنید. بعد از آن باید نوک فنر لوله باز کنی را به درون مجرای فاضلاب قرار دهید و فنر را به داخل لوله بفرستید تا به مانع مورد نظر برخورد کند و دستگیره انتهای فنر را بچرخانید. ارتجاعی بودن فنر لوله بازکنی باعث می شود موادی که گرفتگی لوله را ایجاد کردند به لوله بچسبند. و اما نکات ایمنی را در حین انجام کار رعایت کنید.

 

فنر لوله بازکنی برقی

در گرفتگی های سخت توالت این روش کاریرد دارد. این فنر لوله باز کنی از موتور و فنر تشکیل شده است. موتور فنر لوله باز کنی مانند دریل است و بسیار انعطاف پذیر می باشد تا لوله به راحتی بتواند خم و راست شود. از این روش می توان برای باز کردن لوله ها و همچنین تمیز کردن آن ها از رسوبات استفاده کرد.

 

فنر لوله بازکنی خانگی

وقتی لوله ها دچار گرفتگی جزئی شد می توانید از روش های خانگی استفاده کنید. در این روش دیگر نیاز به مواد شیمیایی ندارید.

در روش خانگی یک ظرف آبجوش داخل لوله فاضلاب بریزید. از یک سیم بلند کمک بگیرید و آن را به داخل لوله فاضلاب هدایت کنید. مقداری سرکه و جوش شیرین تهیه کرده داخل لوله بریزید و به کمک سیم مواد زائد را خارج کنید.

فایده استفاده از دستگاه لوله بازکنی چیست؟

دستگاه لوله بازکنی به علت مزایای فراوانی که دارد، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه لوله باز کنی دارای امتیازاتی هم می باشد که از جمله می توان به کوچک بودن و قابل حمل بودن آن اشاره کرد. همچنین برای باز کردن لوله های بسیار بلند از فنرهای بسیار بلند می توان استفاده کرد. این دستگاه دارای محفظه جمع کننده فنر و سرعت زیاد در باز کردن لوله ها است. همچنین فنرهای این دستگاه بسیار انعطاف پذیر هستند و یک موتور نیروی محرک لوله باز کنی قوی دارد.

 

1تکنیک های لوله بازکنی 09126533022-abtinsazehmodern-ir

روش لوله باز کنی با استفاده از دستگاه تراکم هوا

دستگاه های تراکم هوا برای گرفتگی های سخت تر استفاده می شوند. این دستگاه ها بر پایه فشار هوا ساخته شده اند و قدرت بالایی در باز کردن انسدادهای بزرگ دارند. دستگاه قابلیت تنظیم فشار برای استفاده های مختلف را داراست. فناوری این دستگاه پیچیده نیست. به بیان ساده این دستگاه ایتدا هوا را فشرده می کند و سپس ان را با فشار به چاه هدایت می کند. اشیای خارجی که موجب گرفتگی چاه شده اند به واسطه ضربه فشار هوا از جای خود کنده می شوند و مسیر ازاد می شود.

این دستگاه باید توسط متخصصین به کار گرفته شود. از این روش در مواقعی که خاک یا سیمان در لوله انباشته شده است استفاده می شود. دستگاه تراکم هوا عقربه ای دارد که فشار دستاه را نشان می دهد. اینکه با چه مقدار فشاری برای چه نوع گرفتگی هایی باید هوا را متراکم کرد نیاز به دقت و تجربه دارد. بعد از تراکم هوا دستگیره مربوطه را رها می کنند و هوا را با شدت داخل لوله می فرستند. سرعت عمل این دستگاه بالاست و از روش های مطلوب لوله باز کنی به شمار می رود.

روش لوله باز کنی با استفاده از پمپ

در این روش از پمپ جهت پمپاژ کردن اب به درون فاضلاب استفاده می شود. در این روش یک پمپ قوی آب را با فشار وارد فاضلاب می کند. این آب با شدت به نقطه گرفتگی برخورد کرده و توده ی مزاحم را از جا کنده و حرکت می دهد. توده حل شده یا در مسیر فاضلاب از نقاط باریک تر عبور می کند. به این ترتیب راه عبور فاضلاب باز می شود.

تکنیک های لوله بازکنی 09126533022

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *