رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان ماهانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان ماهانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

همراهان وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن سلام.

در ادامه ی مطلب قبلی روش های تعمیر لوله در هنگام نشت و نم و ترکیدگی لوله های آب را بررسی می کنیم . این روش ها توسط متخصصان شرکت آبتین سازه مدرن ، بنا به ضرورت و براساس اقتضای شرایط اعمال خواهد شد .

روکش تمام استیل

استفاده از روکش‌های تمام استیل روشی است که مدت‌های طولانی است به‌طور گسترده در تعمیر خطوط لوله استفاده می‌شود. از آن‌ جایی‌که این روش شامل جوشکاری می‌باشد بنابراین برای تعمیر خطوط لوله‌های دریایی قابل استفاده نیست. روکش‌های فلزی دارای انواع محتلفی هستند:

روکش نوع A (تقویت کننده)

روکش‌ها شامل دو تکه هستند و هر تکه از یک نیم لوله استوانه‌ای و یا قطعه ورق منحنی شکل تشکیل شده است که قسمت آسیب‌دیده لوله حامل را می‌پوشاند. روکش‌ها بعد از قرار گرفتن در موقعیت مناسب در قسمت درزجانبی از طریق جوشکاری یا لحیم بهم متصل می‌شوند.

روکش نوع B: مهار فشار و یا توانایی مهار فشار

روکش نوع B از انواع روکش‌ها است که برای تعمیر خطوط لوله‌ها بکار می‌رود. انتهای این روکش‌ها به لوله حامل، جوشکاری می‌شوند. بنابراین از آن جایی‌که انتهای این روکش‌ها به لوله حامل متصل است می‌توان برای تعمیر نشتی لوله‌ها و استحکام قسمت آسیب‌دیده استفاده کرد.

رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان ماهانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.jpg

جوشکاری رسوبی

تعمیر خطوط لوله از طریق جوشکاری رسوبی فلز و یا جوشکاری رسوبی روش جایگزین جالبی برای نصب روکش‌ها در تعمیر خطوط لوله‌ها است. این روش در جاهایی که نصب روکش سخت و غیر ممکن است، مانند قسمت‌های خمیده به‌خوبی عمل می‌کند. در طی جوشکاری رسوب بندهای باقی‌مانده (مانند ضخامت دیواره) نازک‌تر می‌شوند. نفوذ قوس جوشکاری به دیواره لوله از عملکرد پارامترهای جوشکاری و تاحدودی فرایند جوشکاری است. با افزایش گرمای دستگاه، قوس به دیواره لوله بیشتر نفوذ کرده و جریان الکتریکی دستگاه جوش نیز بالا می‌رود.

گیره مکانیکی

گیره‌های مکانیکی شامل گیره‌های پیچ و بست و گیره‌های نشت هستند.

گیره‌های پیچ ‌بست

این بست‌ها دارای درزگیرهای الاستومری هستند که رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان ماهانی درصورت نشتی لوله قابلیت تحمل فشار را دارند. این بست‌ها مانند روکش نوع A نصب می‌شوند و یا مانند روکش نوع B برای مهار نشت به لوله حامل جوش می‌خورند.

گیره‌های نشت

گیره نشت به‌منظور جلوگیری از زنگ‌زدگی بکار می‌روند. این گیره شامل لوله فلزی سبک و پیچ و بست مجزایی است که روی لوله نصب می‌شود. گیره نشت دارای بست‌های مخصوص لوله است که با زاویه 180 درجه از پیچ و مهره تنظیم و نصب می‌شود.

گیره نشت برای وارد کردن مخروط نئوپرون به داخل سوراخ نشتی استفاده می‌شود. این نوع بست‌ها نوعی تعمیر موقت بوده و معمولا برای تعمیرات نشتی‌های مجزا استفاده می‌شود. تا زمانی که تعمیر دائم روی نشتی انجام نشده می‌توان از گیره نشت استفاده کرد.

انشعاب گرم

هات تپینگ یا انشعاب گرم برای تعمیرات لوله‌های خطوط زیردریایی طراحی و ساخته شده ‌است. این بست‌ها منشعب بوده و یک طرف آن دارای روکش‌های پیچ ‌ومهره‌ای است. در هرانتها دارای مکانیسم اتصالی قوی به لوله حامل بوده و از طریق جوشکاری به لوله حامل متصل می‌شوند. این سیستم در برنامه‌های تعمیراتی حفاری نیز کاربرد دارد.

انواع تست مخرب جوش(DT) لوله:شیمیایی،سختی سنجی، مکانیکی در رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان ماهانی

در روش تست کنترل کیفیت و جوشکاری، گاهی اوقات نمونه‌های متالوگرافی از یک سازه برداشته می‌شوند تا کیفیت جوشکاری کنترل شود. این تست‌های مخرب به منظور تعیین بصری خصوصیات جوش‌ها استفاده می‌شوند. نمونه‌های تست متالوگرافی بخش‌هایی هستند که از محل جوش در سطح مورد نظر بریده شده و سپس برای آشکار ساختن ساختار آن صیقل داده می‌شوند.

رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان ماهانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.jpg

این نمونه‌ها ممکن است با چشم غیر مسلح یا با بزرگنمایی‌های مختلف برای مثال با استفاده میکروسکوپ بررسی شوند. خصوصیاتی که باید کنترل شوند شامل یکنواختی، محل و عمق نفوذ جوش‌ها؛ ساختارهای متالورژیکی جوش، ناحیه‌ی همجوشی و ناحیه تحت تاثیر حرارت؛ گستردگی و توزیع اجزاء نامطلوب در جوش؛ گرادیان سختی و تعداد نواحی جوش هستند.

رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان ماهانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

تلفن های شرکت با پاسخگویی 24 ساعته

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *