رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان 12 فروردین ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان 12 فروردین ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در این قسمت با بیان روش های دیگر رفع نم، نشت و رطوبت مطالب ارائه شده را تکمیل می کنیم.

بنتونیت

بنتونیت نوعی خاک رس است که می‌توان برای بستن نشت‌های استخر از آن استفاده کرد. زمانی که بنتونیت خیس می‌شود حجم آن چند برابر حجم اصل آن شده و ترک‌ها و منافذ کف استخر را به طور مؤثری مسدود کرده و از بین می‌برد. بنتونیت معمولاً در فروشگاه‌های تأمین‌کننده مصالح کشاورزی یا کارخانه‌های خوراکی یافت می‌شود اما ممکن است تحت نام‌های تجاری مختلفی به فروش برسد.

مقدار بنتونیتی که برای کف مورد استفاده قرار می‌گیرد باید حدود یک پوند بر فوت مربع باشد و سپس در عمق 3 تا 4 اینچی با استفاده از روتوتیلر یا تجهیزات مشابه مخلوط شود.

رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان 12 فروردین ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.jpg

افزودنی‌های شیمیایی

ممکن است مواد شیمیایی مختلفی به خاک اضافه شود تا خاصیت عایقی آن را نسبت به آب افزایش دهد. این مواد شیمیایی معمولاً در محل‌هایی که خاک رس کافی دارند اضافه می‌شوند اما با متراکم شده آب امکان حرکت آب وجود دارد. این روش روی خاک‌هایی که درصد خاک رس نسبتاً بالایی دارند (بیش از 15 درصد) بهتر جواب می‌دهد و برای خاک به دانه‌های درشت توصیه نمی‌شود، در این موارد باید از بتونیت یا خاک رس استفاده شود.

در رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان 12 فروردین متداول‌ترین افزودنی شیمیایی که برای رفع نشت استخرها به کار برده می‌شود پلی فسفات سدیم است. این ماده در مقادیر کم 0.05 تا 0.10 پوند بر فوت مربع مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد شیمیایی باید در خاک‌هایی که رطوبت آنها برای کامپکت شدن مناسب است استفاده شود و به وسیله روتوتیلر یا تجهیزات مشابه در عمق 8 تا 10 اینچی خاک مخلوط شود. سطح باید قبل از پر کردن استخر کامپکت شود.

رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان 12 فروردین ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.jpg

آسترهای پلاستیکی

آسترهای پلاستیکی یا وینینلی را می‌توان در بیشتر شرایط برای عایق کردن محل نشت استخر به کار برد. این مواد غالباً در استخرهای کوچک یا در قسمت‌هایی که به طور مکرر یک محل دچار نشت می‌شود به کار می‌برند. این آسترها اگر به طور صحیح مورد استفاده قرار گیرند و در رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان 12 فروردین باعث عایق شدن محل نشت استخر می‌شوند اما در مقایسه با روش‌های دیگر گران‌تر هستند. نصب صحیح لوله‌ها به خصوص زانویی‌ها تأثیر زیادی در کاهش احتمال نشت دارد. حداقل استاندارد این است که آسترها حداقل 8 میلی‌متر ضخامت در خاک‌های دانه‌ریز و بیش از 30 میلی‌متر در خاک‌های با دانه‌های بسیار درشت داشته باشند.

تعمیم تخمین هزینه ‌ترمیم نشت یک استخر کار دشواری است. بسیاری از عوامل بر این برآورد تأثیر دارند. تعویض لوله‌های زنگ‌زده یا عایق‌بندی یک نشت کوچک در نزدیکی سطح استخر ممکن است زیاد گران نباشد؛ اما تخلیه آب استخر و عایق‌کاری کل کف آن هزینه بسیار زیادی دربر خواهد داشت.

رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان 12 فروردین ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.jpg

رفع نشت با دستگاه نشت یاب خیابان 12 فروردین ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

تلفن های شرکت با پاسخگویی 24 ساعته

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *