روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله 09126533022-abtinsazehmodern.ir

روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله 09126533022

روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله 09126533022

یکی از مشکلاتی که ممکن است صاحبخانه ها با آن مواجه شوند شکستگی لوله ها و در نتیجه‌ی آن نشت آب از لوله هاست. نشت آب می تواند به سادگی گرفته شود و لوله های شکسته تعویض شوند. اگر با کارشناسان فن تماس بگیرید این اتفاق راحت می افتد وگرنه ممکن است برایتان دردسر ایجاد کند.

 

در ساختمان های قدیمی تر این اتفاق بیشتر احتمال وقوع دارد. علاوه بر این که ممکن است نشتی لوله ها در این ساختمان ها موجب نم دادن به دیوار و کف شود، مشکلات دیگری نیز احتمال وقوع دارد. مثلا ممکن است لوله ها سر و صدای زیادی از خودشان ایجاد کنند و نیاز به تعویض داشته باشند.

شکستگی لوله ها و نشت آب موجب رطوبت گرفتن محل شکستگی می شود. اصطلاحا به آن نم دادن می گویند. بسته به اینکه مقدار شکستگی و نشتی چقدر باشد این رطوبت افزایش پیدا می کند و گاهی حتی آب در کف ساختمان جمع می شود.

   روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله 09126533022-abtinsazehmodern.ir

روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص شکستگی لوله

برای تشخیص شکستگی لوله ها در گذشته، قسمت هایی از دیوار را می شکافتند و به لوله ها دست پیدا می کردند. گاهی پیش می آمد که چند قسمت از دیوار به علت تشخیص ندادن محل شکستگی لوله شکافته می شد. امروزه ابزار نوین در دسترس متخصصین است تا بتوانند با آسیب کمتری به ساختمان اشکالات لوله را برطرف کنند و در صورت لزوم لوله را تعویض کنند.

نشتی آب باید به سرعت تعمیر شود. چون سوراخ های ریز ایجاد شده در اثر فشار آب به سرعت بزرگ می شوند و خسارت های بیشتری بر جا می گذارند. بهتر است نشتی در مراحل اولیه تعمیر شود.

خسارت ها گاه ممکن است بسیار زیاد شود و جبران آن مشکل باشد. برای جلوگیری از این اتفاق باید سعی کنید در همان مراحل اولیه که متوجه نشتی آب شدید با متخصصین تماس بگیرید. آن ها با ابزار و وسایل نوین در کمترین زمان ممکن مشکل ایجاد شده را برطرف می کنند.

ابزارهای جدید که در کار لوله کشی برای تعیین نشتی لوله استفاده می شوند، ابزارهایی صنعتی هستند که با روش های جدید به تسهیل کار کمک می کنند. در عین حال با اینکه دستگاه های جدید استفاده می شود اما هزینه ها را کاهش می دهند. چون سرعت کار را بالاتر برده و زمان کمتری صرف می شود. همچنین نیاز به تخریب کمتری دارد.

روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله 09126533022-abtinsazehmodern.ir

روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله

روش های تشخیص ترکیدگی لوله

 

به منظور اصلاح شکستگی لوله و جلوگیری از نشت بیشتر آب ابتدا باید ناحیه شکسته شده لوله شناسایی شود. به این منظور باید از دستگاه ها و ابزارآلات جدید استفاده کرد. برخی از این دستگاه های جدید را معرفی می کنیم.

 

دستگاه های حرارتی برای تشخیص ترکیدگی

دستگاه های حرارتی بر پایه تشخیص حرارت کار می کنند. ترموگرافی روشی است که این دستگاه ها با استفاده از آن میزان حرارت نقاط مختلف را تشخیص می دهند و ثبت می کنند. دستگاه دارای فیلتر های حرارتی متعددی است. این فیلترها هر کدام با یک محدوده دمای معین کالیبره شده اند و به آن دما حساسیت نشان می دهند. با این دستگاه ها می توان از فاصله ای تا حدود ۵۰ الی ۶۰ سانتی متر ترکیدگی و نشتی را تشخیص داد. این دستگاه ها می توانند کار تشخیص نشت یابی را ساده کنند و زمان مورد نیاز برای این کار را کاهش دهند.

دستگاه های حرارتی بر اساس اختلاف دمای بین خاک مرطوب و خاک خشک تشخیص می دهد که نشتی از کدام نقطه اتفاق می افتد. این دستگاه ابتدا نمونه ای از دمای قسمت خشک دیوار یا کف را گرفته و با مقایسه با دمای قسمت های دیگر نقطه نشتی را پیدا می کند.

روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله 09126533022-abtinsazehmodern.ir

دستگاه های مادون قرمز

اشعه مادون قرمز توانایی تشخیص حرارتی دارد و از این فناوری در دستگاههایی استفاده می شود که با تشخیص حرارت می توانند به کاربر کمک کنند. سنسورهایی ساخته شده که با استفاده از اعه مادون قرمز کار می کنند. از این سنسورها در تشخیص ترکیدگی لوله در صنایع مختلف استفاده می شد. از طریق امواج می توان با این دستگاهها میزان حرارت را در نقاط مختلف تشخیص داد. در اثر نشتی میزان حرارت خاک کمتر از حد خواهد شد و دستگاه هشدار می دهد.

روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله

رادارهای نشت یاب

از این رادارها برای تشخیص محل شکستگی لوله و نشتی آب استفاده می شود. البته در صنایع گوناگونی از این ابزارها استفاده می کنند. این رادارها می توانند امواجی را به لوله ارسال کنند و از طریق برگشت آن محل دقیق لوله مشخص می شود. به این ترتیب نیاز به شکافتن محدوده وسیعی برای پیدا کردن لوله نیست.

روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله 09126533022-abtinsazehmodern.ir

از دیگر روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله دستگاه های صوتی است:

این دستگاه ها از باقی دستگاه های پیدا کردن نشتی آب رایج تر هستند. کاربری که از این دستگاه استفاده می کند با شنیدن صوت می تواند تشخیص بدهد که چه نقطه ای از لوله دچار شکستگی شده است. در ایران استفاده از دستگاه های صوتی برای تشخیص شکستگی لوله رایج تر از بقیه موارد است.

از محل نشتی آب با فشار خارج می شود و آب خارج شده صدایی تولید می کند که شاید با گوش معمولی هرگز نتوان آن را شنید. اما با دستگاه های صوتی می توان این صدا را تشخیص داد و با استفاده از آن ناحیه شکستگی لوله را پیدا کرد. این دستگاه ها یک گوشی قوی دارند و یک آمپلی فایر که صدا را افزایش می دهد. با قرار دادن دستگاه در نقاط مختلف دیوار اصوات ایجا شده داخل دیوار را می توان از طریق گوشی شنید.

این دستگاه ها می توانند تا فاصله چهل سانتی متر تشخیص بدهند. اگر فاصله لوله تا دیوار بیشتر باشد کار سخت تر می شود. این دستگاه ها می توانند شکستگی را با اختلاف کمتر از ۱۰ سانتی متر درست تشخیص بدهند.

استفاده از این دستگاه ها می تواند هزینه های مربوط به تعمیرات را تا حد بسیار زیادی کاهش بدهد. بعد از تشخیص نقطه نشتی آب نوبت به تعمیرات نشتی و شکستگی می رسد. برای این کار باید ابتدا محل لوله شکافته شود و دسترسی به لوله آزاد شود. لوله ممکن است در دیوار و یا کف ساختمان کار گذاشته شده باشد. بعد از تعویض لوله، قسمت شکافته شده باید تعمیر شود.

روش های جدید نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله 09126533022

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *