سقف شیروانی چیست – 09127527087

سقف شیروانی چیست – 09127527087

به سقف هایی سقف شیروانی گفته می‌شود که به اندازه 30 تا 70 درجه دارای شیب باشند و همچنین منازل و یا سوله‌هایی که دارای چند شیب هستند از نظر کارایی بسیار کاربردی‌تر از شیب‌ های ساده می باشند.

به تبع از مناطق جغرافیایی و شدت بارش باران و برف منطقه ای که بنا در آن ساخته می شود و همچنین به دلیل نوع کاربرد بنا یا ساختمان مورد نظر (اعم از تجاری، مسکونی، اداری، سوله، ورزشی و… ) ممکن است سقف های شیروانی به صورت های مختلفی از جمله یک طرفه و یا چند طرفه ساخته و پیاده سازی گردند.

سقف شیروانی
سقف شیروانی_http://abtinsazehmodern.ir

 

سقف های شیروانی یک طرفه به سقف هایی گفته می شود که تنها از یک طرف و نهایتاً از دو طرف دارای زاویه ای از شیب و یا به صورت شیروانی می باشند. سقف های شیروانی چند طرفه همان طور که از نام آن ها نیز مشخص است از چندین وجه و یا همه اطراف بنا یا ساختمان دارای سقفی به صورت شیروانی و یا شقف شیبدار می باشند.

از دلایل ساخت سقف ‌های شیبدار یا شیروانی می توان به این مورد اشاره نمود که در بسیاری از مناطق باران زا برای هدایت آب باران به بیرون از سطح ساختمان و یا کنترل شدت آب باران در مناطقی که باران های شدیدی به وقوع می پیوندد، این سقف ها را اجرا می کنند تا بهترین عملکرد را در برابر شدت آب باران و بارش برف های سنگین داشته باشد. ذکر این نکته در این جا نیز الزامی است که در مناطقی که شدت بارش باران و یا برف بسیار شدید تر از مناطق دیگر است، زاویه ی شیب سقف های شیروانی آن ها نیز باید بیش تر از سایر مناطقی باشد که نسبت به این منطقه بارش برف و باران سبک تری دارند.

سقف شیروانی
سقف شیروانی_http://abtinsazehmodern.ir

 

بنابراین شرکت آبتین سازه مدرن با در نظر گرفتن بسیاری از این نکات، قادر است به بهترین وجه ممکن سقف های شیروانی و یا شیب ‌دار را متناسب با منطقه جغرافیایی و شدت باران احتمالی آن اجرا و پیاده سازی نماید و حتی اقدام به تعمیر و بازسازی این نوع سقف‌ها را بر عهده بگیرد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *