لایروبی چاه 09126533022-abtinsazehmodern-ir

لایروبی چاه 09126533022

لایروبی چاه 09126533022

با سلام به تک تک همراهان همیشگی وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن.  در این بخش قصد داریم تا اطلاعاتی درباره لایروبی چاه خدمت شما ارائه دهیم.

در فرایند تخلیه چاه ممکن است به لایروبی چاه نیاز باشد. لایروبی چاه می تواند به طولانی تر شدن عمر چاه و کارایی بهتر آن کمک کند. در این نوشتار برخی روش ها و ابزار این کار را معرفی می کنیم.

شستشوی فاضلاب و لایروبی چاه می تواند حرکت فاضلاب را سریعتر کند و احتمال گرفتن آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. با این کار مواد رسوب کرده و چسبیده به دیواره و کف چاه حذف می شوند. در واقع لایروبی یعنی حذف و تخلیه رسوبات چسبیده به دیواره و کف چاه. بهتر است برای لایروبی از افرادی بهره ببرید که در این کار تجربه کافی داشته باشند تا به خوبی ای کار را انجام بدهند.

یکی از علت های نیاز به لایروبی فاضلاب جلوگیری کردن از زود پر دن مجدد چاه است. لایروبی می تواند پر شدن چاه را به تعویق بیندازد. با جمع شدن لای در دیواره چاه نفوذپذیری کم شده و چاه زودتر پر می شود. مواد روغنی مانند صابون کف و دیواره چاه را عایق می کنند که باید تراشیده و حذف شوند. حتی موهایی که به فاضلاب هدایت شده اند در دراز مدت با آغشته شدن به مواد صابونی می توانند رسوبات سخت و عایقی را ایجاد کنند که کندن آن ها برای کارکرد بهتر چاه ضروری است.

 

عملیات لایروبی و لایروبی چاه

عملیات لایروبی چاه بعد از تخلیه چاه صورت می گیرد و در طی ان باید فردی که متخصص در این زمینه است وارد چاه شود و با وسایل مخصوص عملیات لایروبی را انجام دهد. این کار به منظور زنده کردن چاه و جلوگیری از لزوم حفر چاه جدید صورت می گیرد.

لایروبی چاه توسط نازل های مختلفی صورت می گیرد که هر کدام نوعی کارایی دارند و برای شرایط خاصی کارکرد مناسب دارند.

 

نازل بمبی:

نازل بمبی می تواند پاکسازی را با قدرت بالایی انجام دهد. از این نازل زمانی استفاده می شود که نیاز به پاکسازی قوی تری باشد. مواردی که چسبندگی رسوبات زیاد است از نازل بمبی استفاده می شود.

 

نازل تخم مرغی:

نازل تخم مرغی در واقع اولین نازلی است که در کار لایروبی مورد استفاده قرار می گیرد. بلافاصله بعد از تخلیه چاه از این نازل ها استفاده می شود. از این نازل برای تمیز کردن ابتدایی فاضلاب و دفع اولیه لجن های مزاحم استفاده می شود. برای بهبود بازده نازل های دیگر و بالا بردن قدرت مانور آن ها این نازل های تخم مرغی انتخاب مناسبی هستند. بعد از این نازل می توان از نازل های دیگر جهت پیگیری فرایند پاکسازی و لایروبی استفاده کرد.

نازل قایقی:

گاهی پیش می اید که چاه با زواید بیشتری دچار آلودگی شده باشد و این زواید استحکام بیشتری پیدا کرده باشند. در این حالت نیروی بیشتری برای کندن آن ها و ازاد کردن لای نیاز هست. نازل های قایقی نیروی بیشتری نسبت به باقی نازل ها دارند و با قدرت بیشتر عمل می کنند. اندازه نازل های قایقی از ۱۵ تا ۸۰ سانتی متر متغیر است. از این نازل ها در مواقعی استفاده می شود که قلوه سنگ ها و لجن های کف چاه را برای پاکسازی در نظر گرفته باشیم. با این نازل ها می توان رسوبات محکم تر را از میان برداشت و چاه را پاکسازی کرد.

لایروبی چاه 09126533022-abtinsazehmodern-ir

نازل سه وجهی جلوبر:

از این نازل در جاهایی استفاده می شود که نازل تخم مرغی به خوبی کار نکند و نتیجه مطلوب را به دست ندهد. این نوع نازل مجموعا چهار چشمی دارد. یک چشمی این نازل در جلو و سه چشمی آن در اطراف قرار گرفته اند. بنابرین قدرت لایروبی بالایی دارد و در شرایط مختلف کارکردی مناسب خواهد داشت.

نازل بولدوزر:

نازل بولدوزر قویترین نازلی هست که در لایروبی می توان از آن استفاده کرد. این نازل امکان حذف قلوه سنگ ها و شن و ماسه ها را دارد.

نازل چرخشی:

این نازل حرکات چرخشی دارد و امکان عمل در جهات مختلف را دارد. چرخش نازل کمک می کند تا لایروبی سریعتر و بهتر انجام شود.

نازل پروپلر:

این نوع نازل از نازل چرخشی بزرگتر است و امکان عملیات بیشتری دارد.

نازل ویبره:

از نازل ویبره برای پاکسازی لوله های سیمانی و پلاستیکی استفاده می شود. این نازل ویبره ایجاد می کند و در جدا کردن رسوب بهتر عمل می کند. لرزش و ضربه های نازل موجب بهتر عمل کردن آن در مواجهه با لای و رسوب ها می باشد.

نازل برش و شستشوی ریشه ها و لایروبی چاه:

این نوع نازل در دو نوع تولید شده است که یکی مربوط به ریشه های نازک و یکی مربوط به شاخه های ضخیم است.

 

پیش از لایروبی چاه باید حتما تخلیه صورت بگیرد. تخلیه چاه به روش های مختلفی انجام می شود که از آن جمله می توان روش های پمپ مکنده و پمپ دنده ای را نام برد. شرکت هایی که تخلیه چاه را انجام می دهند می توانند لایروبی را نیز انجام بدهند. برای این کار نیاز به افراد کارآزموده و با تجربه است.

بعد از تخلیه چاه فردی که در زمینه لایروبی تجربه دارد وارد چاه شده و این کار را انجام می دهد. لای تراشیده شده باید از چاه خارج شود.

لایروبی چاه 09126533022-abtinsazehmodern-ir

مزایای لایروبی چاه

با انجام لایروبی چاه از مزیت هایی بهره می گیرید که در صورت انجام ندادن ممکن است نبود آن ها شما را دچار مشکل کند. وقتی چاه لایروبی می شود فاضلاب بهتر جذب می شود. این امر به علت از بین رفتن لایه رسوب تشکیل شده ای است که موجب کاهش جذب می شود. مواد زائد به صورت کامل پاکسازی می شوند. از طرف دیگر این مواد زائد موجب ایجاد بوی بسیار بد فاضلاب می شوند که با حذف آن ها می توان بوی بد را از بین برد. این کار باعث می شود چاه دیرتر پر شود. همچنین با بهتر جذب شدن آب فاضلاب مشکلات کمتری ایجاد می شود.

 

کاهش هزینه ها با لایروبی چاه

این را بدانید که اگر لایروبی به خوبی صورت نگیرد، چاه ممکن است مجددا به زودی پر شود. در اثر تکرار پر شدن های سریع چاه ممکن است نیاز به حفر چاه جدید پیدا کنید. در حالی که با انجام لایروبی توسط متخصصین حرفه ای می توانید مدت زیادی از چاه استفاده کنید.

لایروبی چاه 09126533022

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *