لوله کشی پاسداران 09127527087

لوله کشی 09127527087

100% تضمینی

شرکت آبتین سازه مدرن این افتخار را دارد که علاوه در نشت یابی و رفع نم و رطوبت در ساختمان ها و … در زمینه لوله کشی اب و فاضلاب نیز فعالیت داشته باشد.

این شرکت با داشتن کادری مجرب و افراد کاربلد و ماهر در همه زمینه های ساختمانی آماده ارائه ی خدمات خود به همشهریان عزیز تهرانی با قیمت منصفانه و مقطوع

میباشد.آرزوی ما رضایت شماست.(سایرهمکاران ما)

مطالب مرتبط:

تاسیسات قم                     لوله کشی در عباس آباد تهران

هدف از لوله كشي آب و فاضلاب در شهرها تهيه و توزيع صحيح آب تصفيه شده برای آشاميدن و مصارف ديگر بهداشتي همپنین خارج كردن فاضلاب از محيط مسكوني میباشد.لوله كشي آب و فاضلاب گرچه عمل عادي و پيش و پا افتاده بنظر مي رسد ولي در صورتيكه طبق اصول صحيح انجام نشود علاوه بر اينكه از نظر اقتصادي ممكن است توليد ضرر و زيان نمايد  باعث گرفتاريها نيز مي گردد.به همين دليل بايد لوله كشي ساختمان را مطابق نقشه صحيح وعملي انجام گردد.

لوله کشی پاسداران 09127527087

چند مورد از اصول لوله کشی :

  • براي ساختمان هاي مسكوني و اداري بايد آب سالم با اتصالاتي عاري از خطر جريان معكوس يا پس مكش تامين كرد.
  • در همه ساختمان ها يي كه سرويس ها و لوازم بهداشتي دارند آب بايد به ميزان و با فشار كافي تامين شود تا  اين لوازم به طوره مطلوب كار نمايند.
  • آبگرمكن ها و ديگر دستگاهاي گرمايشي و ذخيره سازي آب بايد طوري طراحي و نصب شوند كه از هر گونه انفجار ناشي از افزايش بيش از حد دماي آب در امان باشند.
  • وسايل بهداشتي لوله كشي بايد از موادي ساخته شوند كه مقاوم دربرار خوردگي و با سطوحي غير جاذب و عاري از جرم گرفتگي پنهان باشند.
    فضاهايي كه در آنها سرويس هاي بهداشتي قرار دارند بايد داراي تهويه و روشنايي كافي باشند.
  • شرايط طراحي و نصب سيستم هاي فاضلاب بهداشتي بايد طوري باشند كه بتوانند هرز آب و فاضلاب مربوطه را از هريك از وسايل بهدشتي بدون ايجاد هر گونه آلودگي گرفتگي مسير و باقي گذاردن پسماندهاي جامد در داخل لوله فاضلاب به محل هاي تعيين شده انتقال دهند. دريچه هاي بازديد بايد به تعداد كافي در سيستم لوله كشي پيش بيني شوند تا امكان تميز كردن لوله ها به هنگام گرفتگي فراهم شود.
  • ساخت و نصب لوله هاي فاضلاب بايد با استفاده از مواد مقاوم ونشت ناپذير  در برابر آب و بخارات مضر حاصل از هواي فاضلاب باشند. نصب بايد با مهارت و اجرايي مناسب و استفاده از مصالح مرغوب انجام شود.

لوله کشی فاضلاب ساختمان

abtinsazehmodern.ir

 

نحوه لوله كشي فاضلاب :

1- لوله چدني: لوله هاي چدني و اتصالات آنها معمولا به صورت نرومادگي ساخته مي شوند. براي وصل كردن لوله به لوله يا اتصال لوله را بايد طوري نصب كرد كه قسمت مادگي در جهت جريان قرار گيرد.
2- لوله پي وي سي فشار ضعيف:اين لوله ها نيز معمولا بصورت نر و مادگي ساخته مي شوند .تفاوت اين لوله ها با لوله هاي چدني در اين است كه اتصال آن ها ازطريق چسب بوده و بين دو سر آن ها پس از اتصال فضايي باقي نمي ماند.
3- لوله سيماني: ساخت اين نوع لوله نيز شبيه لوله چدني بوده وبين اتصالات آن فضا باقي مي ماند. نحوه لوله كشي كاملا شبيه لوله هاي چدني بوده بااين تفاوت كه لوله سيماني احتياجي به كنف كاري ندارد و از ملات ماسه سيمان جهت محكم شدن اتصالات استفاده ميگردد.

نحوه لوله كشي آب :

1- لوله گالوانيزه : براي لوله كشي با لوله گالوانيزه ابتدا بايد اندازههاي مختلف لازم جهت لوله كشي را تعيين نمود و سپس دو سر لوله را در ميان گيره مخصوص لوله كشي قرار داده و توسط حديده سر هاي لوله بريده شده را را دنده كرد. آب بندي اين لوله ها توسط نوار پلاستيكي مخصوص لوله كشي انجام ميگيردسپس لوله ها توسط اتصالات مناسب در محل مورد نظر نصب ميشوند.
2- لوله پلاستيكي مسي و برنجي: در لوله كشي با لوله برنجي از روش جوشكاري بيشتر استفاده مي گردد.

3-سيفون: يكي از مهمترين وسايل در شبكه لوله كشي سيفون است عملكرد سيفون مانند شير يكطرفه اي است كه امكان تخليه آزادانه آب يا فاضلاب را از وسيله بهداشتي به شبكه فاضلاب فراهم ميكند ولي نمي گذارد گاز حاصل از فاضلاب وارد وسيله بهداشتي و فضاي داخلي شود.هر وسيله بهداشتي در لوله كشي بجز آنها كه سيفون سر خود هستند بايد سيفون آببند در نزديكي خود داشته باشند.
4-پركن سيفون: پركن سيفون روي لوله آب سرد ظرفشويي آشپزخانه توالت ها آبخوري ها سوارميشود. اغلب آب اين گونه سيفون ها تبخير شده و بنابراين گاز فاضلاب و حشرات موذي از لوله فاضلاب به محيط ساختمان راه ميابند.شير پر كن سيفون اگربه طور مناسب روي لوله آب سرد سوار و به سيفون يك كفشور وصل شود وجود آب تازه را در آببند سيفون تضمين ميكند .

مطالب مرتبط

1 دیدگاه در “لوله کشی پاسداران 09127527087

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *