لوله یاب و نشت یاب در عمق های مختلف فاطمی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در پست پیشین دو روش آشکار سازی تأسیسات با استفاده از روشهای غیرمخرب و لوله یاب و نشت یاب در عمق های مختلف بیان شد . در این قسمت روش های سوم و چهارم  آشکار سازی خدمت شما خوانندگان گرامی ارائه شده است :

آشکارسازی لوله ها و کابل های مدفون توسط روش های غیر مخرب و لوله یاب و نشت یاب در عمق های مختلف از چالش هایی است که مهندسان تأسیسات همواره با آن مواجه اند . به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه و همچنین جلوگیری از آسیب های احتمالی ناشی از حفاری، روش های غیر مخرب مورد توجه بسیاری از مهندسان قرار گرفته است .

لوله یاب و نشت یاب در عمق های مختلف-http://abtinsazehmodern.ir

لوله یاب فلزی برای تعیین مسیر و عمق لوله های فلزی

این دستگاه با حرکت بر روی مانع عمق آن را نیز نشان دهد . اما باید توجه داشت که این دستگاه فقط برای شناسایی کابل ها و خطوط فلزی کاربرد دارد . اما با توجه به رشد روز افزون استفاده از لوله های با جنس پلاستیکی در صنعت آب، می بایستی از روش راداری به عنوان یک روش کمکی استفاده نمود .

دستگاه جریاب یاب : برای شناسایی محل و مسیر لوله ها

از این دستگاه بسیار ساده می توان برای تعیین مسیر خطوط لوله ، محل درپوش خط لوله ، شناسایی انشعابات غیرمجاز ، تغییر مسیر خطوط لوله و … استفاده کرد . یکی از محدودیت های این دستگاه عدم تفکیک خطوط با سیال یا جریانهای مختلف است . این دستگاه نیاز به برق یا تجهیز خاصی ندارد بلکه فقط قطعه ای مفتول به شکل ال است . روش کار به این صورت است که با حرکت آرام در جهت عمود بر جریان برق، آب، گاز و … میله 20 درجه به سمت چپ منحرف می شود ؛ در صورتی که در امتداد لوله یا کابل حرکت شود ، در محل درپوش یا انتهای مسیر ، میله 100 درجه به سمت شخص منحرف می شود .

لوله یاب و نشت یاب در عمق های مختلف فاطمی-http://abtinsazehmodern.ir

در نتیجه برای شناسایی مسیر و عمق تاسیسات زیرزمینی در معابر ، استفاده اولیه از دستگاه جریان یاب برای شناسایی مسیر لوله یا کابل با توجه به سادگی کاربرد و تعیین یا لوله یاب فلزی و برای شناسایی GPR عمق تاسیسات و تایید محل و نوع لوله یا کابل مورد نظر توسط دستگاه انشعابات غیرمجاز ، استفاده از دستگاه جریان یاب توصیه می شود .

خدمات نشت یابی تخصصی در شرکت آبتین سازه مدرن  – لوله یاب و نشت یاب در عمق های مختلف

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب09127527087 تهران ویلا

09126533022

09127527087

همکاران ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *