مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران 09126533022-abtinsazehmodern-ir

مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران 09126533022

مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران 09126533022

نقش آب در حیات بشر و سایر حیوانات موجودات زنده امری بدیهی و غیر قابل انکار بوده به طوری که فراوانی و توزیع این مایع حیات بخش بر نحوه شکل گیری اجتماعات انسانی تاثیر زیادی داشته و دارد. نگاهی گذرا به تاریخ نشان می دهد که آب نقش مهمی در تکامل و سقوط تمدن ها داشته است.

هرجا که به واسطه نامساعد اقلیمی و یا تغییر اقلیم، آب عامل محدود کننده شده، انسان اندیشمند با بهره گیری از روش های خاص و تشکیل سازمان ها و نهاد های اجتماعی درصدد بهره وری مطلوب از این عامل محدود برآمده است.

با توجه به بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان شرکت آبتین سازه مدرن ، مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • افزایش جمعیت شهر و در نتیجه بالا رفتن مصرف آب در شهر
 • حفر و بهره برداری از تعداد قابل توجهی چاه آهکی در ارتفاعات شهر به منظور تامین بخشی از آب شرب شهر
 • تبدیل زمین های کشاورزی به اماکن مسکونی و تجاری و در نتیجه کاهش برداشت از آب های زیرزمینی
 • تخریب قنوات قدیمی شهر که وظیفه زهکشی آب های زیر زمینی
 • شکسته شدن لایه غیرقابل نفوذ بین سفره سطحی و سفره تحت فشار عمیق که موجب جریان آب از سفره پایینی به سفره سطحی گردیده است.
 • پر دن زیر زمین های منازل و ادارات از آب
 • نمناک بودن دائمی فرش و لوازم زندگی در اثر رطوبت و پوسیدگی های ایجاد شده ناشی از آن
 • نشت رطوبت به پی و دیوار ساختمان ها در اثر پدیده موئینگی و خسارت های ناشی از آن
 • نشت دیوارها و در نتیجه تخریب اماکن
 • ایجاد مشکل برای دفع فاضلاب منازل که معمولا از چاه های جذبی برای دفع فاضلاب استفاده می کنند، و در نتیجه ایجاد مشکلات بهداشتی ناشی از آن.
 • شیوع انواع امراض ناشی از رطوبت مانند درد مفاصل و استخوان

مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران 09126533022-abtinsazehmodern-ir

اجرای طرح های تغذیه مصنوعی علاوه بر کمک به کنترل سیلاب های سطحی از خارج شدن آن از منطقه جلوگیری می کند و موجب تقویت سفره های زیرزمینی می شود. تقویت سفره ها و بالا آمدن سطح آب زیرزمینی از یک طرف موجب افزایش آبدهی قنوات و چاه ها می شود و از طرف دیگر باعث افزایش حرکت کاپیلاری آب به سطح می شود.

حرکت آب کاپیلاری به طرف سطح زمین به همراه ذخیره ی رطوبت در بافت های خاک ناشی از عمل تغذیه مصنوعی موجب تقویت و افزایش قدرت نگهداری رطوبت خاک شده و موجب رشد گیاهان و مراتع می شود. با توجه به این که اکثر مناطق کشور قابلیت مرتفع شدن دارند و اکثرا در اوایل بهار به علت بارندگی زمستانه به صورت مرتع می باشند.

عمل تغذیه می تواند طول مدت رویش و سبز ماندن مراتع را افزایش داده و اثرات قابل توجهی در جلوگیری از فرسایش خاک داشته باشد. از طرف دیگر افزایش میزان علوفه طبیعی باعث رونق دامداری شده و از طرح های تغذیه مصنوعی در پاره ای از موارد می تواند در امر شست و شو و کنترل شوری خاک نیز استفاده کرد.

رها کردن آب روی زمین و به ارتفاع مناسب ، نمک های خاک را شستشو داده و از میزان EC خاک می دهد. کاهش میزان شوری نیز موجب تقویت خاک کنترل فرسایش و رشد گیاهان می شود. این مساله خصوصا در مناطق خشک و دارای بارندگی زمستانه مقطعی، از اهمیت خاصی برخوردار است. همچنین با توجه به اینکه غالبا استخرهای تغذیه مصنوعی در فصولی از سال دارای آب هستند که بارندگی زیادتر بوده و تبخیر کم است، لذا این گونه طرح ها دارای مشکلات تبخیر از مخازن سدها نمی باشد. تبخیر از مخازن سدها در برخی مناطق گاه به 4000 میلیمتر در سال می رسد که رقم قابل توجهی است.

مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران 09126533022-abtinsazehmodern-ir

با مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران می توان اقدامات لازمه را به عمل آورد و از خطرات احتمالی جلوگیری کرد.

گاهی اوقات بعد از مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران با پدیده ای به نام گرفتگی چاه روبرو می شویم. اگر چاه گرفته باشد واقدامات لازمه صورت نپذیرد با مشکل نشت روبرو خواهیم بود. پس لازم است تا لایربی چاه صورت پذیرد.

لایروبی بدین ترتیب است که روی هر دهانه میله یک دست چرخ سوار می کنند. اول طول کوره واقع در زیر پشت قنات روئین یا چاه را لایروبی نموده و سپس به پشته زیرینی می روند و از هر میله چاه بعدی می روند. یعنی هنگامی که لایروبی پشته کوره زیرین و روئین بین دو میله به پایان رسید، نوبت به لایروبی میله چاه بعدی می رسد. در طول هر میله چاه، حدود یک متر قبل از رسیدن به سطح آب قنات روئین ، سوراخی تعبیه شده که مقنیان از آن مجرا داخل کوره قنات روئین شده و به لایروبی می پردازند و برای لایروبی کوره زیرین، مستقیما از میله مربوطه پایین می روند چون آب کوره قنات روئین مستقیما جریان ندارد و به محض رسیدن به هر میله ای ، به صورت نیم دایره میله رادور زده سپس به راه مستقیم ادامه می دهد.

مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران 09126533022-abtinsazehmodern-ir

یکی از مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران این است که بعد یافت لوله شکسته باید آن را تعمیر کنیم. در زیر تعدادی از روش های تعمیرات و یا ساخت لوله ی شکسته را برایتان شرح می دهیم:

استفاده از ریخته گری و قالب سازی امکان ایجاد قطعات توپر و توخالی را با اشکال پیچیده فراهم می کند. به ویژه که این روش از نظر اقتصادی بسیار با صرفه و از نظر مواد اقتصادی تر می باشد. برخی از شیوه های قالب سازی به ویژه قالب سازی تزریقی و قالب سازی توسط مدل مومی از نظر دقت نیازی به ماشین کاری و یا بازسازی ندارند.

قالب سازی با استفاده از ریختن فلز مذاب در درون قالب به وجود می آید.

انواع قالب سازی قطعات شامل:

قالب سازی ماسه ای یا سیلیکون و خاک رس و سایر شیوه های آن

روش قالب سازی مومی

روش قالب سازی فلزی و یا روش درجه ای با استفاده از ثقل، فشار و تراکم

مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران 09126533022-abtinsazehmodern-ir

مشکلات ناشی از نشت آب و علل آن در تهران

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *