موتورخانه_http://abtinsazehmodern.ir

موتورخانه و اجزای آن – 09127527087

موتورخانه و اجزای آن – 09127527087

همان طور که در بخش های قبلی مربوط به معرفی موتور خانه ها بیان شد، همه ی ساختمان ها برای تامین منبع سیستم انرژی سرمایشی و گرمایشی خود به یک فضا و محوطه ای به نام موتور خانه احتیاج دارد که قلب تپنده ساختمان را تشکیل می دهد. این موتورخانه ها از اجزای مختلف و متعددی تشکیل شده است که امروز شرکت آبتین سازه مدرن به بررسی هر یک از اجزای آن می پردازد:

مطالب مرتبط:

موتورخانه آبرسانی                                              تعمیر،نگهداری و عایق سازی موتورخانه

1- پمپ ها

پمپ یا PUMP  وسیله ای است که برای انتقال آب در کل ساختمان به کار برده می شود. آب در دیگ توسط مشعلی روشن گرم می شود و به وسیله پمپ به کل ساختمان منتقل می گردد. درباره ی مشعل و دیگ در بخش های بعد توضیح خواهیم داد. پمپ ها با توجه به نوع ساختمان و نوع کاربری آن ها دارای قدرت مختلف می باشند. برای مثال پمپ مورد استفاده در بیمارستان ها از قدرت به نسبت بیش تری نسبت به پمپ های مورد استفاده در ساختمان های خانگی می باشند.

موتورخانه و اجزای آن - 09127527087
موتورخانه

 

2- دیگ:

آب مورد نیاز برای گرم شدن در دیگ جمع آوری می گردد و به وسیله ی مشعلی که در زیر آن قرار گرفته است این آب گرم می شود. این دیگ ها از جنس های مختلفی می تواند مورد استفاده قرار گیرد از جمله دیگ های مورد استفاده برای موتور خانه ها می توان به دیگ های فولادی و دیگ های چدنی اشاره نمود. همچنین این دیگ ها به سه نوع دیگ آب گرم، دیگ آب داغ، دیگ بخار تقسیم بندی می گردند. ظرفیت این دیگ ها نیز بستگی به نوع ساختمان و نوع کاربری آن دارد.

موتورخانه
موتورخانه

 

3- مشعل:

مشعل ها یا BURNNER   وظیفه ی گرم کردن آب موجود در دیگ ها را بر عهده دارند. مشعل ها نیز بسته به نوع ساختمان و نوه کاربرد آن ها دارای درجه حرارت متعدد می باشد که می توان از تولید گرما در 78 درجه تا 200 درجه سلسیوس را به مشعل های موجود در موتورخانه ها نسبت داد. سوخت مورد استفاده برای روشن شدن این مشعل ها معمولاً گاز یا گازوئیل می باشد که از لخاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

موتورخانه و اجزای آن - 09127527087
موتورخانه

 

4- منبع:

منبع های مورد استفاده در موتورخانه ها به منبع انبساط معروف اند. همان طور که از نام این منبع مشخص است در هنگام وقوع ترکیدگی در لوله ها وظیفه ی انبساط را بر عهده دارد تا از این رویداد جلوگیری نماید. منبع های انبساط در دو مدل باز و بسته مورد استفاده در موتور خانه های ساختمان ها قرار می گیرد.

موتورخانه
موتورخانه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *