موتورخانه_http://abtinsazehmodern.ir

موتورخانه چیست – 09127527087

موتورخانه چیست – 09127527087

موتور خانه یا Mechanical room به محوطه و یا فضایی گفته می شود که در آن یک سری دستگاه های مکانیکی و الکترونیکی وجود دارد که برای انجام امور سرمایشی و گرمایشی و یا مکانیکی و … در ساختمان ها به کار می رود. بسته به نوع ساختمان و همچنین کاربرد ساختمان این موتورخانه می تواند در اندازه های مختلف ایجاد گردد.

ابعاد موتور خانه در ساختمان هایی که دارای سیستم های گرمایشی و سرمایشی هستند بزرگ تر از دیگر موتور خانه ها می باشد. این سیستم به گونه ای است که تمام ابزار و تجهیزات مربوط به مبحث سرمایشی و گرمایشی به یک فضا یا همان موتورخانه منتقل می شوند تا بتوان به راحتی آن را کنترل نمود و در صورت بروز مشکل بدون دردسر به تعمیر آن پرداخت.

موتورخانه
موتورخانه_http://abtinsazehmodern.ir

 

در ساختمان های مربوط به نیروگاه ها، هتل ها، رستوران ها، بیمارستان ها و… که به سیستم های تولید بخار نیاز دارند نیز باید موتورخانه تاسیس گردد. نام این موتور خانه ها در این گونه ساختمان ها موتورخانه بخار می باشد.

موتور خانه ساختمان ها به قلب ساختمان معروف است چرا که به عنوان کنترل کننده سیستم کل تجهیزات ساختمان به شمار می رود.

مکان قرار گیری موتورخانه ها بستگی به نوع کاربری ساختمان ها دارد. به عنوان مثال در ساختمان های مسکونی و یا اداری این موتورخانه ها در زیرزمین و یا پارکینگ ساختمان قرار میگیرد. ولی در ساختمان های بزرگ و مخصوصا در محیط های کارخانه ای این موتور خانه ها باید در مکانی خارج از ساختمان قرار گیرند به دلیل اینکه آلودگی صوتی ناشی از دستگاه های موجود در آن در سیستم تولیدی و کنترل شرکت و یا کارخانه ی مورد نظر دارای تاثیر منفی و شاید غیر قابل جبران خواهد بود.

موتورخانه_http://abtinsazehmodern.ir
موتورخانه_http://abtinsazehmodern.ir

 

شرکت آبتین سازه موتور با کسب تجربیات روز فزون در زمینه آشنایی با انواع موتورخانه، آگاهی از تمامی دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده در آن، شناسایی انواع وسائل تبادل و توزیع گرما و سرما، تشخیص ترکیدگی لوله در بخش موتورخانه ی انواع ساختمان ها و ارائه راه حل های موثر در بهینه سازی عملکرد موتور خانه ها آماده ی ارائه خدمات نوین در این زمینه در جهت افزایش کارایی و اثربخشی موتورخانه ها برای هم میهنان عزیز می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *