نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب زعفرانیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب زعفرانیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در دو قسمت قبل در ارتباط با با دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله، نشت یاب مادون قرمز و سنسور های نشت یابی با دستگاه مادون قرمز اطلاعاتی ارائه شد، در این قسمت نکات تکمیلی این مبحث تقدیم شما همراهان همیشگی می شود.

سنسور اصلی یک PIR، یک قطعه فوق‌العاده حساس نسبت به نور مادون قرمز است که داخل یک کپسول کاملاً بسته قرار گرفته است. هر نور مادون قرمزی که به سطح سنسور بتابد در مشخصات الکتریکی سنسور تغییر ایجاد می‌کند. این تغییر توسط یک مدار الکترونیکی آشکار گردیده، تقویت شده و می‌تواند منجر به بروز یک آلارم در خروجی PIR شود. بالا رفتن تکنولوژی PIR منجر به اضافه کردن مزایا یا جبران‌سازی در بخش‌های زیر گردیده است. نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب زعفرانیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب زعفرانیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

مشخصات پس‌زمینه

1) دمای سطوح غیر مهم
2) شدت تغییرات لازم برای فعال شدن آلارم
3)  طول زمان لازم برای تغییرات
4) یکسان کردن اثر تغییرات در تمام زاویه دید نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب زعفرانیه

مشخصات هدف:

1)  طول موج مادون قرمز تولید شده توسط تجهیزات معمولی درون اتاق در دمای C۱۲ برابر mm۱ ، نور خورشیدmm ۲٫۷ و یک انسان mm ۱۰-۱۴ یا بیشتر است.
2) ابعاد واقعی جهت تحریک آلارم و حذف اثر پرسپکتیو ( یک حیوان کوچک در نزدیکی PIR اثر یک انسان در فاصله دورتر را دارد.(
3) اختلاف دمای بین انسان و سطوح گرمازای دیگر
4) سرعت جابجا شدن در مقابل PIR
5) تمام سنسورهای PIR برای تشخیص حرکت از یک مفهوم اختلاف بین حضور و عدم حضور استفاده می‌کنند که سبب می‌شود بین حضور یک انسان با امواج RFI و EMI منتشره از منابع دیگر تفکیک قائل شود.

برای رسیدن به این نتیجه صفحه سفید رنگ مقابل سنسور دارای الگویی است که تحت زاویای خاصی امواج مادون قرمز از فرد مقابل دستگاه به سنسور نمی‌رسد اما تحت زوایای دیگر این نور مستقیماً به سنسور می‌رسد. برای واضح‌تر شدن مسئله شما فرض کنید که یک ورقه کاغذ که در آن سوراخ‌هایی با فواصل معینی تعبیه شده است مقابل چشم خود قرار داده‌اید در این حالت اگر فردی از مقابل شما عبور کند در بعضی از محل‌ها یا زوایا او را نمی‌بینید اما در برخی دیگر از زوایا او را می‌توانید مشاهده کنید.
زوایایی که در آن‌ها فرد را نمی‌بینید زون مرده و زوایای دیگر را زون می‌نامیم.
به عبارت دیگر وقتی فرد در یک زون مرده قرار می‌گیرد نور تابشی از بدن او به سنسور نمی‌رسد ولی وقتی در مقابل یک زون قرار می‌گیرد گرمای تابشی بدن او توسط لنز محسوس می‌باشد.
زون‌ها دارای انواع گوناگونی از ساده تا پیچیده جهت کاربردهایی با حساسیت بالا می‌باشند.

1) زون تک واحدی
(2زون دوقلو
۳ (3زون دو لبه
(4زون چهار لبه
(5 زون هشت لبه

نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب زعفرانیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

انواع یک و دو امروزه غیر متداول بوده و ممکن است در ارزان‌ترین نوع سنسورها جهت مناطقی که از درجه امنیتی بسیار پایینی برخوردارند مناسب می باشد. زیرا برای ایجاد آلارم فرد می‌بایست حداقل از مقابل یک زون مرده و دو زون معمولی در زمان معینی عبور نماید.

نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب زعفرانیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *