نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب طالقانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب طالقانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشتی لوله آب و یا فاضلاب باعث ریزش و یا فرو رفتن چاه می‌شود. با تشخیص ترکیدگی با دستگاه از نشتی و یا هر گونه شکستگی لوله آب و فاضلاب اطلاع پیدا کنید.

نشت‌یابی لوله‌های مدفون(Leak detection) عملیاتی است که جهت شناسایی نشت در لوله‌های مدفون بکار گرفته می‌شود. رایج‌ترین و موثرترین روش نشت یابی استفاده از متد آکوستیک است. روشهای متنوع دیگری نیز برای نشت یابی خطوط لوله زیر زمینی وجود دارند اما هیچ‌یک از این روشها به اندازه نشت یابی آکوستیک مورد استفاده عام قرار نگرفته است. یکی از این روشها نشت یابی به روش ردیابی گاز یا Tracer Gas است. این روش نیز از سال ۱۳۸۶ در ایران مورد استفاده قرار گرفته است.نشت یابی با استفاده از کرولیتورها که بر پایه اصول نشت یابی آکوستیک کار می‌کنند، در ایران از دهه ۱۳۷۰ آغاز گردیده است.نشت یابی به روش آکوستیک در بسیاری از شهرهای ایران انجام شده و تکنیک و روش آن مورد استفاده قرار گرفته و ده‌ها مورد نشت پنهان موجود در شبکه لوله‌های زیرزمینی توزیع آب با این روش شناسایی شده است. اصول و قواعد پایه فیزیکی که تجهیزات نشت یاب متکی به آنها موفق به شناسایی نشت در لوله‌های مدفون می‌شوند در قالب متد نشت یابی آکوستیک کلاسه بندی می‌شوند. در این تکنیک با مکانیابی منشأ ایجاد امواج صوتی که در محل نشت پدید می‌آیند موقعیت نشت شناسایی می‌شود.

نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب طالقانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

بلندای صدای منتشر شده (Loudness) از چشمه نشت در لوله‌ها به صورت مستقیم تابع فشار داخلی لوله است. لوله‌های فلزی نظیر لوله‌های چدنی و آهنی و گالوانیزه صدای بلندتر و با فرکانس بالاتری تولید می‌کنند. لوله‌ها از جنس PVC, PE, GRE, GRP یا لوله‌های سیمانی و آزبستی، اصواتی با شدت کمتر و فرکانس پایین‌تر تولید می‌نمایند. به همین دلیل داشتن اطلاعاتی از جنس لوله‌ها تأثیر مهمی برنتیجه عملیات نشت یابی خواهد داشت. همچنین لوله‌های با سایز بزرگتر، از هر جنس که باشند، اصوات ضعیفتر و با فرکانس پایینتری نسبت به لوله‌های سایز پایین تولید می‌کنند.

نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب طالقانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی آب با دستگاه نشت یاب طالقانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *