نشت یابی آب و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب 09126533022

نشت یابی آب و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب 09126533022

نشت یابی آب و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب 09126533022 چیذر

زمانی که لوله ها در داخل تاسیسات ساختمانی کار گذاشته شده باشند ، نیاز تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی با دستگاه بیش از پیش احساس می شود . این دستگاه توسط نیرویی آموزش دیده و برای جلوگیری از تخریب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

وقتی که آب در جریان لوله نتواند طبق مسیر از پیش تعیین شده  ی خود حرکت کند ، آب با فشار از مناطق آسیب دیده و غیر محتمل خارج می شود . احتمال ترکیدگی، سوراخ شدن و… در یکی از لوله های داخل ساختمان باعث نشت آب می شود .

نشت یابی آب و تشخیص ترکیدگی

سیستم توزیع آب را می‌‌توان با یک روش معین برای نشت یابی با استفاده از تجهیزات صوتی بررسی نمود . فرار سیال از لوله تحت فشار ایجاد صدای ارتعاشات میکند . عبور سیال  از یک سوراخ یا روزنه باعث تولید صدایی می‌شود که به طور معمول بین 500 تا 800 هرتز است. نشت سیال در زیر خاک فشرده صدای متفاوتی را ایجاد می‌کند که معمولاً 20 تا 300 هرتز می‌باشد . صدای سومی هم وجود دارد که به علت حرکت چرخشی و متلاطم سیال حاصل از نشت در یک حفره پر از آب در خاک کنار لوله می‌باشد و آن نیز بین 20 تا 300 هرتز می‌باشد . صدای اولی در طول لوله به فاصله مشخصی که بستگی به نوع لوله دارد ، منتشر می‌شود . بنابراین انجام بررسی‌های اولیه ضروری است . دو صدای دیگر عموماً محدود به مجاور منطقه نشت می‌باشد . بنابراین برای مشخص کردن محل دقیق مفید می‌باشند . صدای انتشار یافته در طول لوله یا خاک را می‌توان توسط دستگاههای رایجی که بر روی سطح خاک یا جاده قرار داده می‌شوند و یا به طور مستقیم روی لوله قرار می‌گیرند تشخیص داد .

تشخیص ترکیدگی لوله ونک تهران ۰۹۱۲۷۵۲۷۰۸۷

موثر واقع شدن روشهای صوتی برای لوله‌های فلزی با موفقیت به اثبات رسیده است. با وجود این، استفاده از روشهای صوتی برای نشت یابی لوله‌های پلاستیکی نتایج مبهم و غیر قابل قبولی را به همراه داشته است . استفاده از تجهیزات صوتی پیشرفته برای لوله‌های پلاستیکی و فلزی متفاوت می‌باشد . لوله‌های پلاستیکی آرامتر می‌باشند و صدا و ارتعاشات را به خوبی لوله‌های فلزی منتقل نمی‌کنند . 

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه اوشان 09126533022

نشت یابی آب و تشخیص ترکیدگی

شرکت آبتین سازه مدرن 

09126533022

همکاران ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *