نشت یابی با دستگاه خیابان دکتر قریب ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی با دستگاه خیابان دکتر قریب ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

بازدید کنندگان وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن سلام. آیا با نحوه ی لوله کشی آب و فاضلاب از کف ساختمان و چگونگی نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله آشنا هستید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید…

زیر کف باید تمیز و جارو شود و باقیمانده‌های ملات نیز کاملاً پاک شود.

عایق‌بندی

در تمام سازه‌های کف باید از لایه مناسبی از ماده عایق استفاده کرد. عایق‌بندی مناسب وظیفه معمار یا سازنده بنا است. درهر حال عایق در تمام موارد باید زیر سیستم گرمایش از کف نصب شود تا اطمینان حاصل شود که میزان هدررفت رو به پایین گرما بیشتر از 10W/m2 نخواهد بود.

چسباندن نوارهای عایق به لبه‌ها

چسباندن نوارهای عایق به لبه‌ها انبساط آزاد کف پوش را امکان‌پذیر می‌کند. نوار عایق باید دور تمام دیوارهای پیرامونی و سازه‌های ثابتی مانند ستون، پله و درهای ورودی بسته شود. نوار عایق لبه را با زاویه 90 درجه نزدیک به کف خم کنید تا باریکه دوطرفه پشت‌چسبداری تشکیل شود که  کف را به عایق بچسباند. چسباندن نوار عایق لبه به انضمام عایق‌کاری دور بنا جزء مقررات ساختمان است.

قرار دادن پنل‌های کف

پنل‌های کف به نحوی روی عایق از پیش نصب شده گذاشته می‌شود که لبه‌ها را نیز بپوشاند. پنل‌ها را می‌توان به سادگی با اره یا قیچی برید یا آن را تا نزدیکترین بخش محکم سازه ادامه داد. در کف انشعابات لوله‌ها نباید از پنل‌های کف استفاده کرد، چون پنل اجازه نمی‌دهد که لوله‌ها به حد کافی به هم نزدیک شود. لوله‌های اطراف انشعابات لوله‌ها باید با گیره‌های لوله‌ محکم شود، گیره‌ها به طور متناوب روی لوله‌ها بسته می‌شود تا صفحه گیره محکم روی عایق را بگیرد.

اگر قرار باشد که از کف پوش پمپی ( حاوی مایع) استفاده شود، باید تمام مفصل‌های پنل به درستی جایگذاری شود، یعنی این که هیچ پنلی نتواند رو به بالا فشار بیاورد؛ در غیر این صورت کف پوش زیر سیستم گرمایشی کف نفوذ می‌کند و پنل از جا بلند می‌شود. به همین نحو پنل باید با بست دور اتاق محکم شود تا از بلند شدن پنل جلوگیری شود.

آماده‌سازی لوله‌ها

سیم‌پیچ را از دور کیسه باز کنید، بگذارید سلفون باقی بماند. باز کردن سیم‌پیچ را از وسط شروع کنید.

لوله‌کشی

پس از اتمام کار پنل‌های جامد کف می‌توانید لوله‌کشی را شروع کنید. کار را از انشعابات لوله‌ها در راستای مراکز طراحی شده آغاز کنید. 

نشت یابی با دستگاه خیابان دکتر قریب ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی با دستگاه خیابان دکتر قریب ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

مدارها را در مراکز 100 یا 200 میلی‌متری و به صورت مارپیچ بکشید. حلقه اول لوله باید دورتادور ناحیه‌ای کشیده شود که قرار است مدار آن را پوشش دهد. حلقه بعدی مدار باید 200 یا 400 میلی متر از حلقه اول فاصله داشته و به ترتیب دارای مراکز 100 یا 200 میلی متری باشد.

پیچیدن حلقوی لوله را به سمت مرکز پنل ادامه دهید و فضای کافی را برای برگشت لوله باقی بگذارید. در مرکز حلقه باید شکل S مانندی ایجاد شود.

حال باید دوباره از مرکز به عقب برگردید و فضاهای بین حلقه مارپیچ رو به داخل مدار اولیه را به گونه‌ای پر کنید که لوله فاصله مناسبی نسبت به دیگر اجزاء داشته باشد.

آزمایش

پس از نصب مدار لوله و آزمایش فشار می‌توانید نصب کف پوش را شروع کنید. مراقب باشید کف پوش محکم دور لوله را بگیرد و هیچ فضای خالی باقی نماند. سیستم باید تحت فشاری معادل 6 بار باشد تا حین نصب کف پوش از آسیب دیدن دیواره‌های لوله جلوگیری شود.

قرار دادن کف پوش

ضخامت و کیفیت کلی کف پوش سیمان و ماسه باید مطابق با مقررات BS8204-1 باشد. براساس مقررات حداقل ضخامت در بناهای خانگی یا تجاری سبک 65 میلی متر است. ضخامت پوشش‌های جایگزین، مانند کف پوش‌های اصلاح شده پلیمری و ان‌هیدرات با توجه به ضروریات و شرایط ساختمان متفاوت خواهد بود و توسط متخصص یا سازنده کف پوش تعیین می‌شود. پس از قرار دادن کف پوش باید کف را با پوسته‌ای پوشاند تا دیرترخشک شود، به ویژه اگر هوا گرم باشد. کف باید بدون مداخله سفت و خشک شود و به حداکثر استحکام تعیین شده در آیین‌نامه ساختمان برسد که معمولاً برای کف بتنی و سیمان و ماسه حدود 30 روز است.

نشت یابی با دستگاه خیابان دکتر قریب ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

تحت هیچ شرایطی نباید از سیستم گرمایش از کف برای سفت یا خشک کردن سریع کف پوش استفاده کرد، چون در این صورت کف پوش ترک برمی‌دارد و استحکام و انسجام کف به خطر می‌افتد. پس از آن که کف پوش کاملاً سفت شد، می‌توانید سیستم گرمایش از کف را روشن کنید تا دمای سیال انشعابات لوله‌ها به آهستگی افزایش یابد و به دمای محاسبه شده برسد.

نشت یابی با دستگاه خیابان دکتر قریب ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید 

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *