نشت یاب با دستگاه مجیدیه جنوبی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یاب با دستگاه مجیدیه جنوبی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در کشورهای اروپایی که بیشترین آب موجود را در اختیار دارند، هیچگاه شیر آب رایگان نخواهی یافت و برای هر لیتر آب باید مبالغ زیادی را پرداخت کنید ولی در کشور مان این موضوع مورد بی توجهی است .
با احتساب میزان توزیع روزانه آب در تهران، می‌توان گفت نشتی شبکه توزیع آب تهران معادل حدود ۱.۵ تا دوبرابر حجم مخزن سد لتیان است. این نشتی که به دلیل فرسودگی خطوط لوله توزیع آب در پایتخت است، به‌تازگی عامل بروز نشست ۱۰ متری غرب تهران اعلام شده است. ٢٤‌درصد از آب شرب توزیعی در شهر تهران به‌عنوان آب بدون درآمد شناخته می‌شود که از این رقم، ١٤‌درصد هدررفت واقعی یا به‌عبارتی نشت آب در شبکه توزیع است. با احتساب میزان توزیع روزانه آب در تهران، حدود ١,٥ تا دوبرابر حجم مخزن سد لتیان در حالت پُر، نشت آب در شبکه توزیع آب کلانشهر تهران داریم. این نشت که به‌دلیل فرسودگی خطوط لوله توزیع آب در پایتخت است، به دلیل نبود منابع مالی، سال‌ها بدون تدبیر به حال خود رها شده است.

نشت یابی با دستگاه مجیدیه جنوبی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

تمام سيستم‌هاي توزيع آب شهري در ايران داراي مشكل است. سيستم لوله‌كشي آب شهر تهران در سال ۱۳۳۰ انجام شده است و طبيعي است كه بعد از ۶۰-۶۵ سال نشتي آب در شبكه‌ها وجود داشته باشد.  حدود ۲۵ درصد آب نشتي مي‌دهد و آب پرت مي‌رود. با ارايه راهكارهاي مناسب مي‌شود از هدررفت آب جلوگيري كرد.

البته محققان کشور موفق شدند در راستای جلوگیری از یخ زدگی کنتورهای آب و لوله ها در زمستان، دستگاهی را طراحی کنند. با نصب دستگاه روی لوله و کنتور آب که حتی می تواند بر روی شیر آب داخل حیاط و پارکینگ هم نصب شود و قابلیت اتصال به ایستگاههای هواشناسی و کالیبره شدن در موقعیت مکانی را نیز دارد در زمانهایی که دمای هوا احتمال دارد موجب یخ زدگی بشود به طور اتوماتیک فعال شده و از ین امر جلوگیری می کند. این دستگاه قابلیت شکستن یخ را نیز در صورت یخ زدگی بسته به طراحی و عمق لوله در زمین دارد تا در صورتی که شبکه دچار قطع آب به دلیل یخ زدگی باشد انتقال آب به راحتی صورت بگیرد. اما در هرصورت مشاوره با یک نشت یاب حرفه ای امری اجتناب ناپذیر است.

نشت یابی با دستگاه مجیدیه جنوبی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

نشت یاب با دستگاه مجیدیه جنوبی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *