نشت یابی با دستگاه نشت یاب خیابان گلدا ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی با دستگاه نشت یاب خیابان گلدا ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

با سلام خدمت همراهان همیشگی وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن. در این قسمت از وب سایت شما را با تعمیر فیوژن زینی ، الکتروفیوژن و اتصال مکانیکی آشنا می سازیم. این دو روش برای تعمیر لوله های ترکیده و تشخیص نم ، نشت به کار می روند…

تعمیر فیوژن زینی

در صورتی که اندازه آسیب سوراخ بسیار کوچک باشد (سوراخ به اندازه یک اینچ یا کوچک‌تر روی جداره لوله) می‌توان از گیره‌ی سه راهی سرپوش‌دار یا گیره‌ی سه راهی با حجم بالا یا پچ برای فیوژن بر روی ناحیه آسیب دیده استفاده کرد، به شرطی که جریان آب قابل توقف باشد و ناحیه مورد نظر در طول فرایند تعمیر خشک بماند. در نشت یابی با دستگاه نشت یاب خیابان گلدا قبل از اضافه کردن پچ یا اتصال، یک سوراخ کوچک را در انتهای محل آسیب ایجاد کنید تا از پیشروی ترک جلوگیری شود.

نشت یابی با دستگاه نشت یاب خیابان گلدا ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

سپس یک سرپوش لب به لب را روی خروجی گیره‌ی سه راهی انتخاب شده برای تعمیر نصب کنید. آب را قطع کرده و سطح اطراف محل آسیب را برای فرایند فیوژن زینی آماده کنید. اتصال روی محل آسیب دیده را با استفاده از روش کلی جوش کنید و اجازه دهید که خنک شود. ۳۰ دقیقه منتظر بمانید و آب را باز کنید.

تعمیر با پچ الکتروفیوژن

یک پچ الکتروفیوژن را نیز می‌توان برای تعمیر آسیب سوراخ‌های کوچک در لوله (سوراخ ۳ اینچی یا کوچک‌تر در یک جداره‌ی لوله) و تا زمانی که جریان آب قابل توقف باشد و ناحیه‌ی مورد نظر در طول فرایند تعمیر خشک بماند، مورد استفاده قرار داد. برای این منظور از روش الکتروفیوژن توصیه شده توسط سازنده و تجهیزات مورد نیاز برای فیوژن زینی استفاده نمایید.

تعمیر اتصال مکانیکی

در برخی موارد که آسیب جزئی است اما باعث بریدگی لوله شده باشد، لوله می‌تواند مسدود شده و بخش کوچکی از لوله بریده شود تا یک اتصال مکانیکی در محل آسیب نصب گردد. مقدار مشخصی از سیستم لوله‌کشی باید آشکار باشد تا بتوان لوله را برای نصب اتصال خم کرد. برخی از اتصالات خود مهار کننده هستند و برخی دیگر نیستند. برخی از آنها نیاز به سفت کننده فولاد ضد زنگ در داخل لوله پلی اتیلن دارند و برخی دیگر نیازی ندارند.

در نشت یابی با دستگاه نشت یاب خیابان گلدا برای آسیب در خطوط آب با قطر کم (۲ اینچ و کمتر)، اتصالات فشاری مکانیکی مناسب برای لوله‌های پلی اتیلن اغلب به منظور تعمیر مورد استفاده قرار می‌گیرند. جریان آب معمولاً با استفاده از ابزار مخصوص متوقف می‌شود و ناحیه‌ی آسیب دیده بررسی می‌گردد. در صورتی که یک برش یا سوراخ کوچک وجود داشته باشد، می‌توان لوله را در ناحیه‌ی آسیب برید و یک اتصال فشاری بین دو سر لوله نصب کرد. برای لوله‌های با اندازه بزرگ‌تر، این روش ممکن است نیاز به آشکار کردن بخشی از سیستم لوله‌کشی به منظور خم کردن لوله جهت نصب اتصال داشته باشد. اگر آسیب گسترده‌تر باشد، بخشی از لوله بریده شده و با یک قطعه لوله‌ی جایگزین و دو اتصال فشاری تعویض می‌شود.

نشت یابی با دستگاه نشت یاب خیابان گلدا ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

توصیه می‌شود که تمام اتصالات مورد استفاده با پلی اتیلن دارای یک سفت کننده باشند تا قابلیت درزگیری اتصال با به حداقل رساندن خزش و تغییرات ابعادی به علت تغییرات دما افزایش یابد. در صورتی که اتصال قابلیت مهار کنندگی نداشته باشد، مهار کننده‌های خارجی باید در هر طرف اتصال استفاده شوند تا از خارج شدن آن به علت انبساط حرارتی یا اثر پواسون در لوله جلوگیری شود.

نشت یابی با دستگاه نشت یاب خیابان گلدا ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید 

شماره تلفن 

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *