نشت یابی و تشخیص با دستگاه جمال آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و تشخیص با دستگاه جمال آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

همراهان همیشگی وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن ، سلام. آیا می دانستید که اولین گام نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب ، آگاهی از نقشه آب و فاضلاب ساختمانی است ؟ آیا می دانید که لوله های آب و فاضلاب ساختمان شما از کدام نواحی عبور کرده اند ؟ آیا می دانستید که با آگاهی از نقشه لوله کشی آب و فاضلاب می توانید به تسریع نشت یابی کمک کرده و از وارد آمدن حسارات بیشتر جلوگیری نمایید ؟ برای پاسخ به این قبیل سوالات می بایست با انواع لوله کشی ها آشنا شوید. پس با ما همراه باشید…

‌‌شیرهای اصلی ترموستاتیک بیشتر در ساختمان‌های تجاری به كار می‌روند و به مقادیر آب زیادی نیاز دارند. این شیرها آب خروجی از دیگ یا آبگرمكن را به دمای پایین‌تری تعدیل می‌نمایند. برای مثال یک شیر اصلی در یک هتل یا یک آپارتمان برای تعدیل آب ۱۸۰ درجه فارنهایت كه از یک دیگ خارج می‌شود به دمای حداكثر ۱۴۰ درجه فارنهایت به كار می‌‌رود.

نشت یابی و تشخیص با دستگاه جمال آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

شیر اصلی، اولین شیری است كه در سیستم به كار می‌رود هر چند كه این شیر مصرف كننده در برابر سوختن یا تاول زدن محافظت نمی‌كند. چرا كه این شیر در هنگام نصب بر روی یک درجه حرارت معین تنظیم می‌شود و باعث می‌شود كه دمای آب ورودی مطابق با دمای برنامه ریزی شده باشد. در بسیاری از موارد شیر اصلی در طبقه اول ‌یا طبقه همكف قرار می‌گیرد. یعنی تا حد امكان در نزدیكی منبع تامین آب گرم‌. وقتی كه دمای آب توسط شیر اصلی تعدیل ‌شود با تكیه بر سیستم گردش مجدد می‌توان از تامین دمای مورد نظر برای آب اطمینان حاصل نمود. نشت یابی و تشخیص با دستگاه جمال آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شیرهای یکطرفه معمولاً بعد از کنتور آب، روی خط تغذیه آب سرد، قبل از آب گرم کن و مواردی دیگر استفاده می‌شود. شیر یکطرفه باید فقط در یک جهت به آب اجازه عبور دهد و از نوع فنردار با نشیمن آب بند باشد.

لوله‌های آب برابر نقشه‌ها و فهرست مقادیر کار باید از برنج‌، مس، چدن، آهن نرم یا فولاد و همراه با اتصالی‌های مناسب باشند و مورد تصویب قرار گیرند. همه لوله‌ها و اتصالی‌های آهنی و فولادی دنده‌دار باید گالوانیزه باشند.

حداکثر فشار کار تاسیسات آبرسانی با در نظر گرفتن اثر ضربه آب و خوردگی لوله باید از فشار کا‌ر لوله‌ها، که در استاندارد‌های مربوط یا توسط سازندگان توصیه شده بیشتر نباشد.

لوله‌ها را باید به موازات هم کار گذاشت‌. فاصله آنها از یکدیگر باید به اندازه‌ای باشد که عایق کاری کامل لوله‌ها و دسترسی به شیرها برای بازدید و تعمیر میسر باشد.

لوله‌هایی که از داخل یا از زیر دیوارهای رد می‌شوند باید در برابر خطر شکستگی محافظت شوند.

لوله‌هایی که در خارج ساختمان یا در دیوارهای خارجی ساختمان نصب می‌شوند باید در برابر یخبندان محافظت شوند.

در داخل سوراخ‌هایی که برای گذر لوله‌ها از دیوارها‌، کف‌ها‌ و سقف‌ها در داخل یا خارج ساختمان ایجاد می‌شود، باید غلاف فلنج داری از فلز یا دیگر مصالح مقاوم در برابر موش خوردگی کار گذاشته ‌شود. این غلاف‌های باید به طور محکمی در محل نصب شوند و لوله‌ها به راحتی از داخل آنها بگذرد و از عبور موش جلوگیری نماید.

از نصب لوله‌ها به موازات پی‌ها و یا خارج دیوارهای باربر، در فاصله‌ای کمتر از آنها خودداری شود.

نشت یابی و تشخیص با دستگاه جمال آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی و تشخیص با دستگاه جمال آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

شماره تلفن شرکت

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *