نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله گلاب دره ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله گلاب دره ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

كنتور شماره‌اي الكترومغناطيسي ( ABB Kent-Taylor Aquaprobe ) خيلي طرفدار دارد و هنوز كاربرد درج جفتي يا كنتور گيره اي رايج نشده است . در گذشته از اين روش براي كنترل و شناسايي نشت لوله اصلي زياد استفاده نمي كردند و اين به علت محدوديتهايي در دقت يافتن نشتهاي كوچك از حجمهاي بزرگ بود . اين نقطه ضعفها را با تغيير كنتور و ميانگين گرفتن سرعت مي توان كاهش داد . صنايع پتروشيمي بطور منظم روش فراصوتي گيره‌اي را براي كنترل ضايعات در خط لوله‌هاي ارسال نفت بكار مي برند . گفته مي شود انتقال دهنده در فواصل 600 متر دور از هم و دقت 1%± كارايي دارد . 

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله گلاب دره ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir
روش صوتي داخل لوله 
طي سالهاي گذشته تكنولوژي‌هاي صوتي داخل لولة زيادي پيدا شده و با موفقيتهاي متفاوت آزمايش گرديده است . در يكي از اين تكنولوژيها از يك ميكروفون كه داخل لوله جاسازي مي شود استفاده مي شود كه صدا را گرفته و محل نشت را دقيقاً مشخص كند . سازمان آب توكيو سيستمي براي تعيين محل نشت در لوله هاي قطور (>0/4 meters) با سرعت بيش از 5/0 متر در ثانيه ، دارد . اين دستگاه دو ميكرفون در فاصله 1 متر از هم كه در انتهاي كابل قرار دارند و ميان آن يك سوپاپ هوا جا دارد تشكيل شده است . هر ميكروفون صداي نشت را به نوبت مي گيرد و محل نشت از محل كابل اندازه گيري مي‌شود . تكنولوژي رابط داخل لوله توسط WRC در سال 1993 بررسي شد ، اما بدليل مشكلات تجهيزات زياد ، پي گيري نشد . اين مسئله كه اين روش توانايي زيادي دارد و مي تواند دستگاه درج مناسب با هزينه كم و فشار پايين پديد آورد ، مورد قبول همه بود وWRC را بر آن داشت تا سيستم " ساهارا " را بوجود آورد كه شبيه به سيستم توليدي سازمان آب توكيو بود . نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله گلاب دره ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲
در سيستم ساهارا هيدروفوني را در لوله جا مي دهند تا صدايي را كه از نشت توليد مي شود بگيرد و موقعيتش در لوله مشخص شود . بنابراين اين سيستم در برابر جنس لوله ، سايز يا فركانس صداي نشت بي تاثير است . سنسور در50 ميليمتري لوله اصلي قرار مي‌گيرد . همانند نوعي كه براي درج معمول كنتور بكار مي رود . همينكه سنسور در داخل لوله با جريان آب به جلو رانده مي شود – پيشرفتش به موازات سرعت است كه اپراتور كابل را آزاد مي كند و آنرا كنترل مي‌كند . طول كابل حداكثر 2 كيلومتر است . زمانيكه سنسور در لوله صداي نشت را مي گيرد و صدا تقويت شد و در طول كابل برگشت ، علامت بررسي نشان داده مي شود .

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله گلاب دره ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

سطح صدا و محدوده فركانس ، طوريست كه متصدي بتواند محلي كه سطح صدا در آنجا بيشتر است را معلوم كند . گرچه همانطور كه صدا از محل نشت مي‌آيد مي‌تواند از قطعات و محل اتصال لوله‌ها هم باشد ، اما متصدي با بررسي اطلاعات فركانس مي‌تواند بگويد آيا صدايي كه مي‌آيد از محل نشت است يا از جاي ديگر . سيستم ساهارا اخيراً در چندين سازمان آب از جمله سازمان آب جنوب غربي به طور آزمايشي بررسي شد . مانند ساير روشهاي تعيين محل نشت ، به عنوان اولين مرحله از يك روش (مثل آكوالوگ يا GPR ) استفاده مي شود و بعد از آن براي تعيين دقيق محل نشت روش ساهارا را بكار مي برند . هزينه عمليات هنوز معلوم نيست اما مشابه روش گاز ردياب تخمين زده شده است .

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله گلاب دره ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

شماره تلفن شرکت

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *