نشت یابی تضمینی-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی تضمینی 09126533022

نشت یابی تضمینی 09126533022

با افزایش جمعیت و نیاز روزافزون به منابع آب، استفاده مجدد از پساب پالایش خانه ها، به عنوان منابع جدید آب، بسیار باره پروا پیمان گرفته است. فاضلاب های خانگی به دو بخش تقسیم می شوند: تقسیم اول جریان فاضلاب برآمده از آشپزخانه، لباسشویی، حمام و آبخانه می باشد که رویهمرفته آنها را فاضلاب خاکستری می نامند. دسته دوم جریان فاضلاب ناشی از دستشویی ها است که فاضلاب سیاه نامیده می شود.

نشت یابی تضمینی-abtinsazehmodern-ir

کلر  یک ماده کیمیایی زهری است که به مقدار معین و زیاد کم به آب اضافه می کنند لغایت جانداران میکروسکوپی موجود در آب را از بین ببرد. کم و بیش در تمام جهان از همین طریق برای گندزدایی و گندزدایی آب بهره‌گیری می کنند. اما استفاده از کلر در کناره منافع زیادی که دارد دارای مضراتی نیز هست. علاوه بر اینکه کلر می تواند به پوست و موی انسان آسیب بزند ، گرد سایر از مضرات کلرزنی به کارگیری کلر باعث به هستی آمدن محصولات جانبی به نام تری هالومتان ها می شود که بردباری سرطانزا بودن آنها زیاد است. بنابراین بهتر است در اثناء مصرف کلر را از آب آشامیدنی و حتی آب حمام ، حذف کنیم. دستگاه های پالایش آب خانگی در نشت یابی تضمینی و فیلترهای دوش حمام کلر را صحیح در واپسین نقطه ، زمانی که آب پیمان است به معرض مصرف برسد ، حذف می کنند.

نشت یابی تضمینی-abtinsazehmodern-ir

آیا تصفیه آب برای آب لوله کشی لازم است و اجرا یا عدم اجرای آن تاثیری بر نشت یابی دارد؟

طبق آمار ، هر شهروند به طور میانه روزانه ۳۰۰ لیتر آب مصرف می کند. عمده موارد مصرف آب دربرگیرنده مصارف غیر آشامیدنی می شود. از آنگونه : شستشوی ظروف و پوشاک ، خودشویی ، شستشوی دست و چهره ، آبیاری گلدانها و باغچه ها و … و فقط ۲ لیتر از این ۳۰۰ لیتر جهت آشامیدن کاربرد می گردد. به همین دلیل کم و بیش در اکثر کشورها ، در پالایش منازل آب را صد در صد پالایش نمی کنند. بلکه تنها آب را زلال و شفاف می کنند و پس از ضدعفونی کردن در کمر بستن شهروندان پیمان می دهند. علاوه بر این آب در مسیر انتقال از شبکه های لوله کشی مستهلک و پوسیده عبور می کند و بخشی از زنگ لوله ها و ذرات آلاینده از این روش وارد آب می شوند. این موارد باعث شده است ملت بسیاری از کشورها از دستگاه های تصفیه آب خانگی پیشباز کنند. در نشت یابی تضمینی این سیستم ها که تنها جهت آب آشامیدنی کاربرد می شوند ، آب را در محل مصرف پالایش کرده و ناخالصی های محلول ، زنگ لوله ها ، گل و رسوب برآمده از حوادث ترکیدگی لوله ها و همچنین ماده کیمیایی کلر را از آب حذف می کنند و با حذف سختی و سنگینی ، آبی به مراتب سخیف تر و با کیفیت بالاتر در پسندیدن اتباع پیمان می دهند. این مسیر حل مایه شده است که ملت با خرج ای زیاد بسیار کمتر از آنچه که در پالایش منازل لازم است، فقط آب آشامیدنی خویش را پالایش مضاعف کرده و کیفیت آن را بالاتر ببرند و با هزینه شخصی آب مصرفی و بهداشتی را از آب آشامیدنی جداسازی کنند الی کیفیت حیات خود را درمان ببخشند.

نشت یابی تضمینی-abtinsazehmodern-ir

در تصفیه منزل ، نشت یابی تضمینی آب از زباله گیرها و صافی ها عبور می کند لغایت ذرات درشت شناور در آب مشابه : شاخ و برگ درختان و … از آب جدا شود. در ضمن آب از صافی های مختلف مثل فیلترهای شنی عبور می کند لغایت ذرات معلق کوچک تر و ریزتر همانند خاک و گل نیز از آب حذف شوند و آب زلال و شفاف شود.

برای حذف ذرات شناور در نشت یابی تضمینی آب که در بی گمان چند ده ملکول هستند و به آنها ذرات ریز کلوئیدی می گویند ، آب را در استخرهایی موسوم به حوضچه های خاتمه نشینی نگه داری می کنند و با اتمام فرایندهایی این ذرات ریز کلوئیدی را خاتمه نشین می کنند. به این ترتیب آب کاملا زلال و شفاف می شود.

آب و نشت یابی تضمینی ؟

ساختار آب را باید شناخت تا بتوان در نشت یابی اقدامات لازم را اجرا کرد. با ادامه مطالب و تکنیک هایی که خدمت شما ذکر شده است، می توانید اطلاعات جامعی را درباره مبانی نشت یابی بدست آورید. آب طبیعی معمولاً حاوی مقداری گاز اکسیژن می‌باشد. اکسیژن در گوارا کردن آب و خوش مزه نمودن آن اهمیت زیادی دارد. زندگی حیوانات و گیاهان آبزی به کمینه غلظت اکسیژن محلول در آب ارتباط دارد. ماهی ، بیش از سایر جانداران و باکتری کمتر از تمام آبزیان به اکسیژن محلول دربایستن دارد. مقدار اکسیژن محلول در آبی که ماهی در آن پرورش می‌یابد، نباید کمتر از 5PPM باشد. در صورتیکه مقدار اکسیژن موجود در آب کمتر از کمینه مجاز برای زندگی جانداران آبزی باشد، آن آب آلوده تلقی می‌شود. آبهای سطحی (اکسیژن محلول در آب) بیشتری از آبهای زیرزمینی دارند.

Total Organic Carbon) TOC)  مقدار کل کربن آلی را به ما پرتو می‌دهد. پس شاخص زیاد نکوداشتن برای تخمین مواد آلی می‌باشد.

چون سوخت و سوز کربن تولید Co2 می نماید لذا با برآفروختن کامل یک مثال می نا به ارگانیزمهای موجود در فاضلاب پی برد . با سوزاندن نمونه در داخل یک لوله و اندازه گیری Co2 پی به TOC یا مجموع کل کربن آلی پی می بریم .

نشت یابی تضمینی-abtinsazehmodern-ir

عوامل موثر در نشت یابی تضمینی و مقدار مقدار اکسیژن محلول در آب ، بر اساس قانون هنری ، تابعی از دما و خپگی جزئی اکسیژن موجود در پیرامون است، وانگهی به مواد موجود در آب هم وابستگی دارد. غلظت اکسیژن حل شده در آب ناچیز است فلذا از لحاظ بوم‌شناختی ناپایدار است. مقدار اکسیژن در صفر درجه و خپگی متعارفی حدود 14,6ppm می باشد. این مقدار در 20 درجه سانتی‌گراد به 9,2ppm می‌باشد.

ORP استانداری برای پتانسیل احیا اکسیژن می باشد. این مقیاسی است که توانایی آب را دراکسید و یا احیا سموم اندازه می گیرد. نشت یابی تضمینی

ORP مثبت به معنی این است که آب نمی تواند سموم و مواد زائد را اکسید کند و ORP منفی این توانایی را دارد.

بنابراین آب به علت داشتن مقادیر زیاد اکسیژن فعال، دارای pH بالا و ORP زیاد منفی است. وقتی ما آبی با pH بالا و ORP منفی می نوشیم بصورت طبیعی تن را سم زدایی می نماییم و این فرمایش مایه هضم و جذب بهتر، متابولیسم بهتر، استرس کمتر و انرژی اغلب می شود.

نشت یابی تضمینی 09126533022

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *