نشت یابی و رفع نم با دستگاه در خیابان سبلان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و رفع نم با دستگاه در خیابان سبلان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

امروزه مسئله نشت درصنعت آب و فاضلاب یک موضوع مهم و حیاتی است. نشت‌ها به عللی مانند سوراخ شدن لوله‌ها در اثر خوردگی، نصب غیراصولی اتصالات و یا صدمات وارده به لوله‌ها ایجاد می‌شوند و نشت‌های بزرگ معمولاً با افت فشار در سیستم همراه هستند. برای مکان‌یابی نشت درلوله‌های مدفون روش‌های مختلفی وجود دارد.

اکثر روش‌های نشت‌یابی در تعیین محل نشت در لوله‌های پلاستیکی ناکارآمد هستند. تکنولوژی راداری، روشی جدید است که برای تعیین محل نشت در لوله‌های مدفون آب شهری به ویژه لوله‌های پلاستیکی استفاده می‌شود؛ در این روش، که یکی از آن‌ها روش رادار نفوذ کننده زمینیGPR می‌باشد، با فرستادن امواج به داخل زمین توسط آنتن فرستنده و انعکاس و دریافت امواج توسط آنتن گیرنده پروفیلی از مقطع زمین برداشته شده که به کمک آن می‌توان محل نشت را با تقریبی بسیار مناسب نسبت به روش‌های دیگر تعیین کرد.

اکثر مطالعاتی که در رابطه با این روش برای آشکار‌سازی نشت در لوله‌ها انجام شده، به صورت مدل‌های آزمایشگاهی می‌باشد و در این مدل-ها شبیه‌سازی نشت انجام شده است. در شبیه‌سازی آزمایشگاهی محل و عمق نشت و جنس لوله مدفون از قبل مشخص است. اما در نمونه واقعی پروفیل تولید شده از سطح زمین با آنچه که درمدل آزمایشگاهی برای یک شرایط خاص فراهم شده متفاوت است؛

نشت یابی و رفع نم با دستگاه در خیابان سبلان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

به این دلیل تفسیر در مورد پروفیل بدست آمده از سطح زمین مشکل است. مسئله‌ای که در ارتباط با استفاده از دستگاه GPR وجود دارد این است که الگویی در خصوص مشخص کردن محل نشت در شرایط مختلف وجود ندارد و نتایج آزمایشگاهی که توسط افراد مختلف و در شرایط خاص و معین بدست آمده است را نمی‌توان برای شرایط واقعی تعمیم داد زیرا طبعاً با تغییر جنس لوله و نوع خاک اطراف آن، پروفیل بدست آمده از دستگاه دستخوش تغییراتی می‌شود. که متخصصان آب و فاضلاب را در تشخیص درست و دقیق محل نشت با توجه به تصویر برداشت شده توسط دستگاه GPR راهنمایی می کند. کاربران دستگاه‌های لوله‌یابی وآشکار‌سازی نشت در لوله‌های مدفون کمک  امروزه،از روش‌های راداری برای نشت‌یابی استقبال می‌شود، که استفاده از روش GPR در سطح کشور را گسترش داده و از خسارت‌های وارده جلوگیری می کند. 

نشت یابی و رفع نم با دستگاه در خیابان سبلان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی و رفع نم با دستگاه در خیابان سبلان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید 

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *