نشت یابی سیفون در تهران 09126533022-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022

با سلام خدمت همراهان همیشگی و بازدید کنندگان وب سایت آبتین سازه مدرن

آیا می دانید که نشت یابی سیفون های آب و فاضلاب چگونه صورت می پذیرد؟

آیا می دانید که عملکرد دستگاه سیفون آب و فاضلاب چگونه است؟

آیا می دانید که زهکشی چست؟

عملکرد زهکشی چگونه است؟

چگونه سیفون به جلوگیری از نشت و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب کمک می کند؟

چگونه زهکشی به جلوگیری از نشت و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب کمک می کند؟

آیا روشی وجود دارد که مقدار فاضلاب بهداشتی را بتوان برآورد کرد؟

در این قسمت قصد داریم تا با دید و رویکرد جدیدی نسبت به این موضوع با شما صحبت کنیم تا گستره ی دانش شما افزایش یابد و علاوه بر آن شما قادر باشید تا با نحوه ی کار ما در شرکت آبتین سازه مدرن بیشتر آشنا شوید.

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022-abtinsazehmodern-ir

در ابتدا باید بدانیم که سیفون چه شکلی است؟ سیفون یک قطعه ی یو شکل U می باشد .

سیفون کجا نصب می شود؟ سیفون ما بین سرویس بهداشتی و لوله تخلیه فاضلاب نصب می شود.

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022

چرا آب داخل سیفون می ماند؟ آبی که در داخل سیفون باقی می ماند ، کمک شایانی به جلوگیری از ورود بوی بد و گاز فاضلاب به ساختمان می کند.

آیا امکان دارد که با وجود نصب سیفون، باز هم بوی بد به داخل ساختمان راه پیدا کند؟ پاسخ این سوال بلی است. اگر دیر به دیر از سرویس بهداشتی استفاده کنید، این اتفاق می افتد. به این منظور خوب است که شما گهگاهی داخل آن آب بریزید.

برای خروج گاز فاضلاب چه می کنند؟ برای خروج گاز فاضلاب از لوله ای به نام ونت استفاده می کنند.

لوله ونت ، گاز را به کجا منتقل می کند؟ لوله ونت گاز فاضلاب را به پشت بام هدایت می کند.

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022

نقش لوله ونت در جلوگیری از نشت یابی و ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب چیست؟

گازهای بد بوی موجود در فاضلاب با لوله ونت وارد محیط می شوند، که از پشت بام خارج می شوند. در صورت عدم استفاده از لوله ونت این گاز ها داخل لوله های آب و فاضلاب باقی می مانند و باعث می شوند که به لوله ها فشار آید و به مرور زمان ترکیده و شکسته شوند. چگونگی فشار آمدن به لوله ها هم این است که آب تخلیه نمی شود و یا به سرعت خارج نمی شوند .

زهکشی چیست؟ در اصطلاح تخصصی نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله، به آب ناشی از توالت، دوش حمام، حمام، ظرفشویی زهکشی می گویند.

مزایای سیستم ونت تک لوله ای نسبت به دو لوله ای در زهکشی چیست؟ سیستم ونت تک لوله ای به علت هزینه ی پایین تر ، کارآد تر است و اغلب افراد از آن به علت هزینه پایین ترش استقبال بیشتری به عمل می آورند.ش

آیا سیستم ونت دو لوله ای مزیتی نسبت به تک لوله ای ندارد؟ پاسخ ما به این سوال این است که در سیستم ونت دو لوله ای از هر یک از لوازم بهداشتی یم دریچه به ونت متصل می شود. اما در سیستم تک لوله ای تنها یک لوله و به صورت ساده موجود است.

آیا ونت برای تمام سیستم ها لازم و ضروری است؟ پاسخ بلی است. تمام سیستم ها به منظور خروج و دفع بوی بد می بایست حتما از لوله ونت استغاده کنند.

آیا ارتباطی بین اندازه لوله ی آب و فاضلاب و سیستم ونت وجود دارد؟ پاسخ بلی است. برای لوله هایی کمتر از 6 و نیم متر استفاده از لوله ونت دلبخواهی است. اما اگر لوله آب و فاضلاب شما بیشتر از 6 و نیم متر بود ، سیستم ونت برای آن لوله کشی الزامی می باشد.

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022-abtinsazehmodern-ir

سیفوناژ خود به خودی چیست؟ اصطلاح سیفوناژخودبخودی به زمانی که هوا و بوی بد در محیط پخش می شود، اطلاق می شود. اگر در وضعیتی که لوله خروجی از سینی سیفون شیب تند داشته باشد و آب موجود در تله مکیده شود، بوی بد در محیط پخش می شود که به آن سیفوناژ خودبخودی می گویند.

آیا روشی وجود دارد که مقدار فاضلاب بهداشتی یا خانگی را بتوان برآورد کرد؟

بلی. اگر میزان آب مصرفی در ناحیه ای معلوم باشد، می توان مقدار فاضلاب را تخمین زد. که با این برآورد شبکه های فاضلاب را تخمین می زنند.

نحوه برآورد فاضلاب های خانگی چگونه است؟ میزان فاضلاب بهداشتی در یک ناحیه به طور کلی در حدود 60 درصد آب تهیه شده و موجود در ناحیه می باشد.

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022

برآورد سیستم آبرسانی چگونه است؟ برای برآورد سیستم آب رسانی کافیست همه ی مقدار آب از منابع عمومی و خصوصی را دربرگیرد. دقت کنید که همه ی منابع و کارگاه های صنعتی  آب را از چاه های خود بدست می آورند. ولی برای دفع آب مصرفی از فاضلاب عمومی بهره می برند.

پساب ها یا آب های زائدی که باید دفع شوند، شامل چه مواردی هستند؟ آب های زائد شامل فاضلاب های بهداشتی، فاضلاب صنعتی، آب باران و نفوذ آب یا سرازیر شدن هستند که هرکدام توضیحات خاص خودشان را دارند.

برای جلوگیری از پشه و بوی بد فاضلاب چه باید کرد؟ برای این کار باید متخصص لوله کش ، چاهک ها به طور مداوم تمیز شوند.

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022

چاهک چیست؟ جاهایی از سیستم آب و فاضلاب که بیشتر نشت ها و ترکیدگی لوله ها در همین قسمت رخ می دهد گویند. چاهک محلی است که خرده سنگ و آشغال ها در آن جا جمع می شوند. چاهک ها دارای خروجی آب و فاضلاب نیز هستند. بر روی چاهک ها یک پنجره ی مشبک مانندی را قرار می دهند. که از قبا ساخته شده اند و ابعاد آن ها به صورت تقریبی حدود 1*1*1.5 متر هستند.

با توضیحات گفته شده برای جلوگیری از نشت یابی و شکست لوله ها چه باید کرد؟ چون دانش نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله، همه جانبه و نیاز به تخصص خاصی دارد، کافیست تا برای جلوگیری از متخصصان این امر بخواهید که شما را راهنمایی کنند. زمانی که مورد مشکوکی را احساس کردید خوب است تا سایر مقالات ما را بخوانید و پس از آگاهی از وضع موجود ، آن را با ما درمیان بگذارید تا روند تعمیرات سریع تر انجام شوند.

نشت یابی سیفون در تهران 09126533022

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *