نشت یابی لوله آب با دستگاه شهران ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی لوله آب با دستگاه شهران ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت، شکستگی و ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب به چه معناست؟ در این قسمت قصد داریم مفاهیم بنیادین نشت یابی و آب و فاضلاب را خدمت شما ارائه دهیم.
فاضلاب مایعی که توسط مجرا یا لوله های فاضلاب انتقال می یابد و امکان دارد که  در برگیرنده ی فضولات انسانی یا مخلوط مایع باشد .

  • فاضلاب بهداشتی که با نام فاضلاب خانگی یاد می شود و در تسهیلات و وسایل رفاه بهداشتی محل اقامت ، ساختمان های کسب و کار، کارخانجات و موسسات آموزشی و … بوجود می آید.
  •  فضولات صنعتی نیز شامل مواد زائد مایع از مراحل مختلف صنعتی ، همانند رنگ ، جوشاندن و اختلاط مایعات و کاغذسازی است .
  • فاضلاب بارندگی جریان آب در لوله های فاضلاب در دوره بارندگی است . نفوذ آب  یا تراوش  عبارتست از آبی که از زمین به فاضلات نشت می کند .
  •  سرازیر شدن ، آبی است که از منابع سطحی ، مانند درز و ترک منهولها ، دریچه های بازدید ، درپوشهای روزنه دار منهول و زهکش های بام و یا حوضچه های زیرزمینی متصل به لوله های فاضلاب وارد سامانه آب و فاضلاب می شود .

نشت یابی لوله آب با دستگاه شهران ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

به طور کلی فاضلاب لوله یا مجرایی است که معمولا پوشیده است و برای انتقال مواد با ظرفیت کامل در جریان نیست . کانال فاضلاب عمومی نیز تمام املاک و ساختمان های مجاور حق استفاده مساوی را دارند ، مجرای فاضلاب بهداشتی یا خانگی  فاضلاب بهداشتی را انتقال داده و در طراحی آن آب های زیرزمینی و فاضلاب باران را در نظر نمی گیرند . ولی معمولا هر نوع فضولات صنعتی که در ناحیه تولید می شود ، را حمل می کند .

گاهی به اشتباه ، مجرای فاضلاب مجزا نامیده می شود . فاضلاب بارندگی رواناب سطحی و آب شستشوی خیابان ها را انتقال می دهد . فاضلاب مشترک که برای انتقال فاضلاب بهداشتی ، فضولات صنعتی و فاضلاب باران طراحی می گردد .

سیستم فاضلابی که از مجراهای فاضلاب مشترک تشکیل گردیده باشد به سیستم مشترک معروف است ، ولی چنانچه فاضلاب باران به طور جداگانه از فضولات صنعتی و بهداشتی انتقال یابد ، به آن سیستم مجزا گفته می شود . اصطلاح شبکه جمع آوری و دفع فاضلاب برای فن جمع آوری ، عمل آوردن و دور ریختن فاضلاب به کار برده می شود . 

کارهای فاضلاب اصطلاحات جامعی هستند که تمام سازه ها و روش های لازم برای جمع آوری ، عمل آوردن و دفع فاضلاب پوشش می دهد .

نشت یابی لوله آب با دستگاه شهران ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی لوله آب با دستگاه شهران ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *