نشت یابی لوله آب با دستگاه شهرک پرواز ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی لوله آب با دستگاه شهرک پرواز ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

همراهان شرکت آبتین سازه مدرن سلام.

آیا می دانستید که تعیین دقیق محل نشت آب و ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب نیازمند بررسی های مقدماتی ، جزییات نقشه برداری ، طراحی اصلی ، تهیه نقشه های نهایی و تطابق اصلاح پلانها با تغییرات بوجود آمده در زمان اجرا است؟

در این قسمت و دو بخش آتی در ارتباط با تحقیقات مقدماتی، شناسایی تسهیلات زیر زمینی ، شناسایی و نقشه ، جانمایی سیستم ، پروفیل و شناسایی حداقل معیار های طراحی فاضلاب سطحی می پردازیم. یک نشت یاب ماهر با بررسی تمام جوانب و توضیحاتی که در ادامه می آید ، به نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب می پردازد.
در تحقیقات مقدماتی  دستیابی به برآورد هزینه ای که بعنوان مبنا تامین خواهد شد ، به منظور صدور تعهدنامه ، ارزیابی ها و یا سایر افزایش بودجه ضروری است . به طور معمول نقشه های جزییات خیابان ها و خصوصیات توپوگرافی در دسترس می باشند .توجه فرمایید که در شهرهای کوچک که فاقد نقشه رسمی اند ، امکان ترسیم و تهیه آن به وسیله شرکت ها ، سازمان های برق ، مخابرات ، آب ، گاز و یا شهرداری محل میسر است و اجازه کپی برداری از نقشه را خواهند داد . 

نشت یابی لوله آب با دستگاه شهرک پرواز

نشت یابی لوله آب با دستگاه شهرک پرواز ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- abtinsazehmodern-ir

در شناسایی تسهیلات زیرزمینی قبل از اینکه شیب ها و خطوط نهایی برای مجرای فاضلاب انتخاب شود، طراح باید از وضعیت و محل تمام موانع زیرزمینی مثل سیم های تلفن و برق ، خطوط گاز و آب ، تونل ها ، فونداسیون ها ، فاضلاب های موجود یا دیگر جزییات اجرایی آشنا باشد .
توجه فرمایید که وجود سطح بالای آب زیرزمینی و سنگ تاثیر قابل توجهی بر روی هزینه های اجرایی دارد. برای تعیین دقیق موقعیت سطح سنگ گمانه های کافی باید صورت پذیرد . 
تهیه نقشه های اجرایی به شناخت خصوصیات کف سازی خیابان ها ، موقعیت کلیه سازه های زیرزمینی موجود ، محل و رقوم زیر زمین و کلیه ساختمان ها، پروفیل های کلیه خیابان هایی که فاضلاب از وسط آن ها عبور می کند ، رقوم آبراهه ها ، پل آبروی زیرگذر راه و جوی ها ، و حداکثر ارتفاعات آب در آن ها نیاز دارد . نشانه مبنا Benchmark برای استفاده در عملیات اجرایی باید زده شود .
به طور معمول مقیاس نقشه 1000 : 1 تا 3000 : 1 است که بستگی به جزییات دارد . فواصل خط تراز Contour Lines از 250 میلیمتر تا 3 متر قرار دارند . رقوم تقاطع خیابان و هر تغییر ناگهانی در شیب نشان داده می شود . رقوم هر سازه موجود مثل فاضلاب ، دهانه آبریز ، ایستگاه زیرزمینی و غیره در صورت تلاقی در نقشه ذکر و نشان داده می شود .

نشت یابی لوله آب با دستگاه شهرک پرواز ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- abtinsazehmodern-ir

نشت یابی لوله آب با دستگاه شهرک پرواز ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *