نشت یابی لوله آب با دستگاه کوی مروارید ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی لوله آب با دستگاه کوی مروارید ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

همراهان وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن سلام. محاسبه سرعت جریان در فاضلاب یکی از نکات مهم طراحی لوله های آب و فاضلاب و نشت یابی است.

تجربه محققان نشانگر آن است که برای جلوگیری از ته نشینی جامدات ، سرعت بیش از 0.6 متر در ثانیه در فاضلاب های بهداشتی ضروری است .

پس حداقل شیب مجاز آن هایی هستند که این سرعت را زمانی که فاضلاب با حداکثر ظرفیت درجریان است تامین کنند و چنانچه این شیب ها با توپوگرافی یکسان هستند ، توسط متخصص نشت یاب شیب های تندتری باید در نظر گرفت .

نشت یابی لوله آب با دستگاه کوی مروارید ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

در تشخیص ترکیدگی ، نشت یابی و طراحی لوله های آب و فاضلاب ، معمولا شیب هایی در نظر گرفته می شود که وقتی فاضلاب با ظرفیت کامل درجریان است ، سرعت تقریبی آن 0.6 متر در ثانیه و مقدار n برابر با 0.013 خواهد بود . به علاوه سنگ ریزه و زباله به وسیله رواناب وارد فاضلاب می گردد ، معمولا سرعت جریان در فاضلاب سطحی از سرعت فاضلاب بهداشتی بیشتر است .
سرعت مناسب در این موارد 0.9 متر در ثانیه است و حداقل سرعت مجاز 0.75 متر در ثانیه می باشد . در طراحی از سرعت های بسیار زیاد به دلیل خصلت سائیدگی جامدات باید اجتناب ورزید ، از این رو حد نهایی سرعت مناسب جریان 0.4 متر در ثانیه منظور می شود .

در مناطق خیلی مسطح که بدست آوردن حداقل شیب برای فاضلاب ها دشوار است ، معمولا از لوله های بزرگتر استفاده می شود ، چرا که این لوله ها سرعت 0.6 متر در ثانیه را در شیب های کم تامین می کنند .

به هر حال ، زمانی که لوله ها با جریان کامل یا 78 درصد پر می باشند سرعت منظم 0.6 متر در ثانیه حاصل می شود . لوله هائی که کمتر از 78 درصد پر در جریان اند ،سرعت هایی کمتر از لوله های با کاربری کامل خواهند داشت ، بنابراین استفاده لوله های بزرگتر برای جریان های کم مناسب نیست . متخصصان لوله کشی و نشت یابی لوله آب با دستگاه در تعیین سرعت جریان فاضلاب ها لازم است ته نشینی مواد ، سائیدگی و نظافت پیش بینی شود .

نشت یابی لوله آب با دستگاه کوی مروارید ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی لوله آب با دستگاه کوی مروارید ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *