نشت یابی لوله با دستگاه در سعادت آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی لوله با دستگاه در سعادت آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

اگر قصد دارید در روزهای آینده به یک سفر کوتاه زمستانی بروید، خانه‌تان را قبل از اینکه زمستان بلایی سرش بیاورد، از خطرهای زمستانی محافظت کنید. معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی تهران در همین روزهایی که موج سرمای هوا وارد کشورمان شده بود، اعلام کرده است که حوادث ناشی از ترکیدگی لوله آب ساختمان‌ها و نشت آب افزایش چشمگیری داشته است.پیشگیری از ترکیدن لوله‌ها وقتی سرمای هوا خیلی زیاد می‌شود، آب درون لوله‌ها یخ می‌زند.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب می‌گوید: «پیشگیری از یخ‌زدگی لوله‌ها و کنتورهای داخل منازل در روزهای سرد با پیش‌بینی حفاظت‌های لازم به وسیله شهروندان میسر است و این حفاظت بر عهده شرکت آب و فاضلاب نمی‌باشد.» برای اینکه لوله‌های خانه شما در فصل سرد دچار یخ‌زدگی نشوند باید پیش از این فصل و یا در آغاز فصل سرد سال، لوله‌ها را با پوشش مناسب بپوشانید. اگر این پوشش‌ها روی لوله‌های آب منزل وجود نداشته باشد و سرمای هوا به زیر صفر درجه سانتی‌گراد برسد، آب درون لوله‌ها یخ می‌بندد. وقتی آب یخ می‌بندد، حجمش زیادتر می‌شود و به دنبال آن لوله می‌ترکد در این هنگام است که اگر در یک مسافرت زمستانی باشید و خانه خالی باشد، آب تمام فضای خانه را پر می‌کند. نشت یابی لوله با دستگاه در سعادت آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی لوله با دستگاه در سعادت آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.JPG

وقتی آب، خانه را می‌گیردگاهی وقتی منزل را برای مسافرت ترک می‌کنید، آب قطع شده است و شما فراموش می‌کنید تک‌تک شیرهای آب آشپزخانه و حمام و دستشویی را کنترل کنید که کاملا بسته باشند. وقتی جریان آب دوباره وصل می‌شود،‌ آب در لوله‌ها جریان می‌یابد و از طریق شیرهای آبی که باز مانده‌اند، تمام فضای خانه از آب پر می‌شود و ساختمان دچار آب‌گرفتگی می‌شود. اگر خیلی خوش شانس باشید ممکن است همسایه طبقه پایین از روی صدای آب و یا نشت آب از سقف منزلش متوجه ماجرا شود و قبل از اینکه ساختمان دچار آسیب‌های جدی شود با شما تماس بگیرد. در این صورت هنگامی که می‌خواهید وارد منزل شوید، حتما احتیاط کنید؛ اگر سیم‌های وسایل برقی درون آب قرار گرفته باشند، احتمال برق‌گرفتگی شما وجود دارد. بنابراین بهتر است برای اینکه به چنین دردسرهایی دچار نشوید، قبل از خروج از منزل تمام شیرهای آب را کنترل کنید، لوازم برقی را از پریز جدا کنید و سیم‌های آن را از روی زمین جمع کنید.

8 توصیه مهم

1 کنتورهای آب درون

حیاط را با عایق‌های مناسب

مثل پشم شیشه و گونی بپوشانید.

2 شیرهای آب درون حیاط و محوطه منزل‌تان را با عایق‌های مناسب مثل پشم شیشه و گونی بپوشانید.

3 مخازن آب روی پشت‌بام منزل‌تان را کنترل کنید، آب درون‌شان را تخلیه کنید و یا با پوشش جدار مخازن را عایق کنید.

4 شیر و فلکه اصلی آب منزلتان را ببندید.

5 آب داخل کولرها را تخلیه کنید و کولرهای آبی را از مدار خارج کنید.

6 اگر لوله‌های آب منزل‌تان و یا کنتور دچار یخ‌زدگی شده است، یک تکه پارچه را با آب ولرم خیس کنید و به روی بدنه کنتور و شیرآلات یخ زده بمالید و این عمل را تا ذوب شدن کامل یخ تکرار کنید.

7 هیچ‌گاه آب داغ را به طور مستقیم روی کنتور و شیرآلات یخ زده نریزید.
8 اگر قصد دارید خانه را تنها بگذارید، کلید را به یکی از همسایگان بدهید تا به خانه‌ گاه‌گاهی سر بزنند، در ضمن تلفن تماس خود را برای او بگذارید.

نشت یابی لوله با دستگاه در سعادت آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.JPG

نشت یابی لوله با دستگاه در سعادت آباد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید 

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *