نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب گلستان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب گلستان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

آشنایی با حقوق متقابل افراد با یکدیگر و قانون امری لازم و اجتناب ناپذیر است . آگاهی با قوانین نشت یابی ، لوله کشی و حل دعاوی مرتبط با آن به بهبود روابط اجتماعی ما و دیگران کمک خواهد کرد . 

گاهی براثر ترکیدن لوله آب، سرایت رطوبت به طبقه زیرین باعث ایجاد خسارت می شود که در این مورد باید تشخیص داد آیا این امر مستند به فعل مالک متصرف طبقه فوقانی است یا نه؟ مثلا آیا بازماندن شیر و نشت آب باعث بروز این اتفاق شده است یا اینکه ناشی از پوسیدگی لوله هاست؟

نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب گلستان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

چنانچه سرایت رطوبت ناشی از فعل مالک یا متصرف طبقه بالایی باشد ، هرچند لوله های اب و فاضلاب جزء مشترکات ساختمان محسوب می شود اما آن مالک یا متصرف مسئول جبران خسارت است در غیر این صورت یعنی وقتی که این ایجاد خسارت ناشی از اهمال کاری یا قصور طبقه بالایی نباشد، مدیر ساختمان از صندوق ساختمان مسئول تعمیر و جبران خسارت وارده است.

به علاوه باید دانست که هر شخصی بدون دریافت انشعاب قانونی آب، برق، گاز و شبکه فاضلاب و اشتراک خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات مبادرت به استفاده از خدمات مزبور نماید و یا با داشتن انشعاب مبادرت به استفاده غیرمجاز نماید، علاوه بر الزام به پرداخت بهای خدمات مصرفی و جبران خسارت و سایر حقوق مربوطه به شرح زیر جریمه می شود. 

نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب گلستان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب گلستان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

اگر لوله‌ای که مشترک است در واحد و ملک شخصی دچار آسیب شود و بر اثر سرایت آن به ملک مجاور خسارتی بار آید، جبران خسارت با کیست؟ 
اگر مجرا و لوله اصلی که میان واحدها مشترک است آسیب ببیند و از محل ترکیدگی به یک یا چند واحد از واحدهای ساختمان خسارتی وارد شود دو حالت دارد: اول اینکه یکی از مالکان به لوله اصلی آسیب‌زده باشد (عمدی یا غیرعمدی) و با فعل زیان‌بار این شخص به دیگران خسارت وارد شده است؛ در اینجا کل واحدها در مقابل واحدی که متحمل آسیب شده است، مسئول نیستند و فقط مالکی که آسیب را به وجود آورده مسئول است. دوم اینکه کسی که موجب آسیب نشده بلکه پوسیدگی طبیعی یا… شده است بخشی از لوله آسیب ببیند و به یکی از واحدها خسارات وارد کند، در این حالت تمام واحدها در مقابل آسیب‌دیدگی مسئول هستند. اگر‌چه باید در نظر داشت واحدی که خسارت‌دیده جزیی از این خسارات را نباید بگیرد یعنی اگر 10 واحد در ساختمان موجود است و خسارت100تومان است، 100 تومان را فقط 9 واحد دیگر جبران نمی‌کنند بلکه مالک ملكی که زیان دیده است نیز باید بخشی از خسارت را بپردازد. فرض دیگر این است که از لوله یا مجرای اختصاصی یک واحد به واحد دیگر یا واحدهای دیگر آسیبی برسد. در این حالت هر اتفاقی بیفتد، مستند به همان واحدی است که لوله اختصاصی در آن قرار دارد مگر اینکه یکی از مالکان موجب ضرر شود.

نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب گلستان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

 

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

شماره تلفن شرکت با پاسخگویی شبانه روزی

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *