نشت یابی لوله با دستگاه شهرک فجر ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی لوله با دستگاه شهرک فجر ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

همراهان همیشگی وب سایت آبتین سازه مدرن سلام

در بخش های قبلی تعدادی از روش های نشت یابی لوله و نم و نشت خدمت شما ارائه شد. در این قسمت نکات و روش های تکمیلی ، خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

با ما همراه باشید…

-نشت یابی لوله با دستگاه شهرک فجر ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern_ir-

روش اندازه‌گیری حداقل جریان در شب

قبل از هر کاری شیرهای دروازه‌ای مجتمع را ببندید، البته با این کار آب تمام مجتمع قطع می‌شود. سپس آب از طریق تجهیزات اندازه‌گیری، جریان حداقل به جریان‌سنج فرستاده و اندازه‌گیری می‌شود. اندازه‌گیری یک جریان حداقلی هنگام قطع بودن آب، علامت نشتی است. برای اندازه‌گیری دقیق با جریان‌سنج قابل حمل باید آزمایش روی مفصل انجام شود.

روش همبستگی

در روش همبستگی برای تعیین محل نشتی از نشت‌ یاب همبستگی استفاده می‌شود که از آنالیزور همبستگی، سنسور، تقویت کننده و انتقال دهنده تشکیل می‌شود. ابتدا متخصص سنسورها را دو دو نقطه، برای مثال شیر دروازه‌ای و شیر آتش‌نشانی قرار می‌دهد، سپس اختلاف زمان انتشار صدای نشتی را در هر دو سنسور با استفاده از آشکارساز محاسبه می‌کند. محل نشتی با توجه به تاخیر زمانی، فاصله بین سنسورها و شدت صدای نشتی آب که از راه لوله منتقل می‌شود، تعیین می‌شود. روش همبستگی این مزیت را دارد که می‌توان محل نشتی را بدون توجه به شلوغی و سروصدای شهر و عمق لوله‌های مدفون شده تعیین کرد.

-نشت یابی لوله با دستگاه شهرک فجر ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern_ir-

دیگر روش‌های نشت‌یابی

برای نشت‌یابی علاوه بر دستگاه‌های نشت‌یابی به دستگاه‌های دیگری نیز برای پیدا کردن محل ترکیدگی لوله‌ها، آزمایش کیفیت آب و اطمینان از یکی بودن آب نشتی و آب لوله‌کشی نیز نیاز است.

آشکارساز لوله فلزی، آشکارساز لوله غیرفلزی و ژنراتور ضربه قوچ از جمله وسایلی هستند که برای مکان‌یابی لوله به کار برده می‌شوند. اما برای این که مشخص شود آیا آب نشتی همان آب لوله‌کشی است یا خیر، متخصص از دستگاه‌های ساده‌ای مانند دماسنج آب، آنالیزور کلر باقیمانده، پی اچ متر و آشکارساز هدایت یا از روش دقیق اندازه‌گیری تری هالومتان استفاده می‌کند.

شرکت آبتین سازه مدرن

نشت یابی لوله با دستگاه شهرک فجر ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

02177546400

شماره تلفن شرکت

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *